Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ne serite sad. Nego imam dosta poznanika koji su kupili dizelase stare 8godina i sve je ok.

moćo, taj je u najboljem slučaju prešao 1/4 miliona km. pred njim su ozbiljni servisi, ako ne za godinu onda dve. više ćeš vremena provesti kod majstora no sa godpodžom

 

što noviji auto za keš kojim raspolažeš. mislim da je ikar preporučio grande punta to ti je odličan auto, možda i fabija. kakav crni 308

Link to comment

Vozim Seat Ibicu nov model 2008. godiste 1.4 mpi  benzin 86 konja. Uzeo sam ga prosle godine od prve vlasnice sa 50000 na satu. Nov kupljen u Srbiji. Iskreno bih ga svima preporucio, jer sad u tom cenovnom rangu od 5 do 6k moze da se nadje i 2009. i 2010. a u to vreme je bilo nekih akcija u porseu, ima ih dosta po oglasima u slicnom stanju i slicnom kilometrazom da su ovde kupljeni. Seat generalno ima bolju zavrsnu izradu od Skode jer ne koriste reciklirane materijale u izradi. Naravno losija je izrada od VW  i audija, ali ispod haube bi trebalo da je isti(bar kazu). Ugvalnom na svakom delu ispod haube su oznake ww i audija. Doduse jedina razlika na koju sam naisao sa majstorom su svecice, kazu da u VW idu NGK za prvu ugradnju meni su bile bosove. Sto se tice samog auta ja sam prezadovoljan. Nije preslab kad su dvoje u autu, moze da povuce da prestigne na magistrali, siguran sam kad preticem, za raziliku od punta 1.2 koga sam do tada vozio. Po gradu bije 9l sto nije malo, ali meni je 80% voznje kroz spic saobracaja i kroz centar Beograda sa sve semaforima. Na putu je oko 6l potrosnja. Po auto putu se isto ok ponasa pri tim nekim normalnim brzinama do 150. Najbrze sam ga  vozio do nekih 180 i nije pokazivao znake raspadanja :) U principu to je jednostavan auto, atmosferski benzinac, nema preskupih kvarova i odrzavanja. Mali servis mu je ispod 10000 dinara. Za ovih vise od godinu dana imao sam samo jedan problem sa pumpom za vodu koja je kostala 2500 dinara, i zamena 3-4 hiljade, sa tim sto sam tom prilikom zamenio i pk kais i jedan spaner. Nivo opreme je skroz ok. Ima tempomat, alu felne 15", muzikump3, klimu, abs, podizace na sva 4, maglenke, nesto sam sigurno zaboravio. Kome treba mali gradski auto, a da moze i da mu posluzi za put, mislim da je skroz ok. WV mehanika u malo modernijoj izvedbi i za realntivno ok pare. Ja sam ga platio nesto preko 5000e sa dva seta guma. Uglavnom Moco, obrati paznju i na njih, i ono sto je meni bilo najvaznije je ta neka regularna prica, ovde su kupljeni ovde odrzavani, nisu zgazili boga oca. Moj kolega je kupio identican auto 2009. godiste pre 2 godine sa 30k na satu i do sad je zgazio sa njim preko 70k, dosta putuje, i brc plin mu je ugradio, isto je prezadovoljan, mislim da mu je jedini prblem za 2 godine bio sa jednim lezajem i diskovima.

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7734814/seat-ibiza

 

ovako nesto, cena verovatno moze da se ubije.

Link to comment

Sad sam vozio kumov Pezo 308 1.6 Hdi 92ks 2012.godiste. Super je auto bas. Kontam da 2008 ima da se nadje u mom cenovnom rangu.

 

to ne bi trebalo da ima FAP i plivajuci kao jaca verzija od 110KS, znaci troskovi odrzavanja za standarde modernih dizela zanemarivi jer su to dve najbolnije stavke. plus trosi kao sibica, ne bih razmisljao oko dobrog primerka bez obzira na kilometrazu koju prelazis i mitove o "isplativosti". ima tu jos parametara koje niko ne pominje a koji su na tvojoj strani sa ovakvim izborom - potrosnja, kvalitet voznje itd.

Edited by yolo
Link to comment

Naveo sam poredjenje samo sa skodom. Sto se tice plastike i sedista, konkretno u odnodnosu na novog rapida u slabijoj opremi ovaj nivo opreme koji ja posedujem deluje i jeste mnogo solidnije sve od enterijera. Zadnja klupa jeste bzv, i objeltivno je auto tvrd dosta, ali opet to je mali gradski auto sa zeljom da poraste. Jasno je da je sve iz vise klase sa jacim motorima i turbinom bolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...