Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Razmisljam o Reno Clio Grand Tourer 1,5 dci.Interesuje me ima li ko iskustvo sa tim motorima?Da li su to iste masine kao u Dacia Logan?Vozim Hyundai I20,1,2 benzinac i nikada nisam imao problema sa paljenjem.Doduse vise iskustva imam sa minusom do -25 nikakav problem.gepek je ok verujem da je i I 30 medju prostranijim u klasi.Sedista mogu da se obore skroz ravno i dobijes odlican prostor.

Mašine su iste kao Logan i veoma dobro su se pokazale, ali  je važno dobro gorivo. Nemaju ozloglašeno skup plivajući zamajac (to ima Megan u jačim varijantama), ali s turbom nekad bude problema. I ovde važi kao i za sve dizelaše da se mora dobro proveriti kilometraža.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Ferrari_Auction.jpg

 

 

 

 

 

Измаче, оде на крају за 32,070,000 евра...

 

Inace, Ferrari 335 Sport Scaglietti, godina 1957, Stirling Moss i Mike Hawthorn, ali i Peter Collins, Wolfgang von Trips, Piero Taruffi, MauriceTrintignant, Luigi Musso

Drugi na 1957 Mille Miglia, von Trips, ali zato prvi na GP Kube 1958.

 

Ferrari_Auction_04.jpg
imgurl

 

Ferrari_Auction_05.jpg
image post

 

Ferrari_Auction_06.jpg
image url

 

Ferrari_Auction_03_zpsteqzu6cw.jpg

 

Ferrari_Auction_02_zpsritc2jvw.jpg

 

 

 

Edited by namenski
Link to comment

Ferrari_Auction.jpg

 

 

 

 

 

Измаче, оде на крају за 32,070,000 евра...

 

Inace, Ferrari 335 Sport Scaglietti, godina 1957, Stirling Moss i Mike Hawthorn, ali i Peter Collins, Wolfgang von Trips, Piero Taruffi, MauriceTrintignant, Luigi Musso

Drugi na 1957 Mille Miglia, von Trips, ali zato prvi na GP Kube 1958.

 

Ferrari_Auction_04.jpg

imgurl

 

Ferrari_Auction_05.jpg

image post

 

Ferrari_Auction_06.jpg

image url

 

Ferrari_Auction_03_zpsteqzu6cw.jpg

 

Ferrari_Auction_02_zpsritc2jvw.jpg

 

 

 

Ali, ko će da ti da EUR1 izjavu za to? :cry:

Link to comment
  • 2 weeks later...

ljudi da li bi se mogla naci neka astra ili insignija polovna, stara godinu-dve.. neki neotplacen lizing ili tako nesto da se iskoristi?
svaki savet je dobrodosao :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Imam neku ponudu za C4, 2005. god, presao 120k, automatik (sto mi se vrlo svidja) 1600 kubika, dizel. Cena 4k evara. S obzirom da vozim Megana istog godista, ovaj C4 je samo bolje ocuvan i svakako manje presao, i generalno je u boljen stanju.

 

Nemam nikog u okruzenju ko vozi bilo kog Sitroena, pa me zanima ako neko od forumasa ima neko isustvo.

Link to comment

reci. Ja vozim citroena samo sa hdi motorom od 1,4. Taj koji si gledao od koliko je ks? Mada obe varijante su odlicne njihovi dizeli su nepoderivi. Ako dodjes do faze zagrejanosti, javi da te uputim na odlicnog majstora da pogleda

Link to comment

Ovaj je od 110ks. U principu me sve zanima, jel oni imaju neku boljku (kao npr Megani sa dzekom za airbag ispod sedista)? Negde sam procitao da im cesto nesto od elektronike fejluje, a ja volim da mi je u kolima sve pod konac i da radi, pa makar to bilo i svetlo u kabini.

 

Pretpostavljam da su motori vrlo slicni kao dCi, ali kolika je potrosnja npr? I koliko te izadje servis?

 

Sto se majstora tice, tesko da ce moci da ga pogleda, eventualno ako ga uzmem, jer je auto u Zajecaru, pa ce sutra moj cale da ide detaljno da ga pregleda.

 

Mislim jasno je meni da je polovnjak macka u dzaku, ovaj je garaziran, komsiji ga je dala cerka koja zivi u Italiji, i tamo je auto i kupljen u salonu. I samo ga je ona vozila i stvarno deluje odlicno. Mislis da vredi te pare? Pogledao sam malo oglase danas ima raznih ali cena je tu negde.

Link to comment

pa vredi. Nema auta sa boljkom nego samo lose i dobro odrzavanih. Mnogi priuceni majstori kad vide slozeniji auto sloze pricu da su osetljivi na to i to, naviklo to na golfa dvojku. Ja u moj auto sipam ulje i menjam filtere i vozim. Ali to radim redovno sa propisanim uljem i filterimam. Idi na CFSrbije i potrazi listu svih majstora u Srbiji i karakteristikama tog auta

edit: vredi naravno, moj zet ga ima

edit 2 najblizi dobarcservis ti je Svileni u Paracinu

Edited by kapetanm
Link to comment

A jel vozio neko Focus II ? Deluje mi kao ok auto, recimo 1.6 benzinac neko 2006. godiste moze da se nadje za oko 4000e. Navodno i trosi manje nego kec koji je, po komentarima ljudi po netu, srkao 10+ opusteno a ovaj je kao bolji po tom pitanju, i meni za nijansu lepsi. Ima i jedan dizel 1.8 bas u Mitrovici:

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7931244/ford-focus-18-tdci

 

 

Mada, ja bih pre ovako nesto:

 

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/2078283_Ford_Focus_2005_god/

Link to comment

Huh, mozda sam pristrasan ali meni to i dalje best buy u tom godistu i toj klasi. Ja ga svojevremeno jurio ali mi neplanirano iskrsao odlican 2.0 tdci Mondeo za iste pare inace bih sigurno uzeo Focusa. 1.8 tdci je izbor motora po meni (ovo uzmi sa rezervom, performansa jeste vrhunska ali sa 10+ godina uvek je rizik od dizni ili plivajuceg zamajca, tako da...)

Edited by ducca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...