Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Da li ovaj Megan vredi ? Poceo sam o dizelasima da razmisljam, pa mi je ovaj zapao za oko

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7497661/renault-megane-dci-extreme

Ako bih uzimao Megan (nevezano za tip, jer mi lepota nije bitna) onda bi to bio isključivo onaj s 86 ili 90 konja jer nema plivajući zamajac i šestostepeni menjač s kojim su imali prilične probleme. A taj najjači model ima još skuplji zamajac koji je kolega nedavno platio preko 100.000, pa ti vidi.

Za te pare možeš bez problema naći i onaj s slabijim motorom, osim ako ti snaga nije imperativ.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Pezo 308 benzinac 1.6, 120ks... 2008 otprilike.. Da li vredi uzimati u razmatranje? Da li je odrzavanje drasticno skuplje za njega ili Opel Astru, recimo?

 

Ovako nesto recimo    http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7058754/peugeot-308-16

Nisam imao, ali mislim da je Pežo malo skuplji za održavanje, međutim generalno je svaki benzinac u tom pogledu jeftiniji od odgovarajućeg dizela.

Link to comment

kako na kom. na onom sa losom limarijom, limarija, a na onom sto mu los motor, motor.

 

gledajte ljudi dobar primerak, nema vise jasnih pravila kad se radi o polovnjacima.

Link to comment

Ako bih uzimao Megan (nevezano za tip, jer mi lepota nije bitna) onda bi to bio isključivo onaj s 86 ili 90 konja jer nema plivajući zamajac i šestostepeni menjač s kojim su imali prilične probleme. 

 

Ti modeli su najgora moguca kupovina jer poseduju delfi pumpu - popravka  moze iznositi i do 2k eura... samo/obavezno verzije sa bosh i siemens pumpama. Bolje kupiti dobro ocuvanu dvojku Megan-a nego ove trojke u raspadu cije je cena ispod 6k.

Link to comment

ortac iz bga prodaje Civica 1.8 benzinca iz 2007, presao 131000km. zimske i letnje gume, krovni nosac Cam. ishte 6k€, kontakt na pm.


 

1426478_10153261014927190_5252800515068501870_n.jpg

12508975_10153261014647190_2283980968173946217_n.jpg

11204961_10153261017987190_949951714202380036_n.jpg

Edited by maheem
Link to comment

Ako bih uzimao Megan (nevezano za tip, jer mi lepota nije bitna) onda bi to bio isključivo onaj s 86 ili 90 konja jer nema plivajući zamajac i šestostepeni menjač s kojim su imali prilične probleme. A taj najjači model ima još skuplji zamajac koji je kolega nedavno platio preko 100.000, pa ti vidi.

Za te pare možeš bez problema naći i onaj s slabijim motorom, osim ako ti snaga nije imperativ.

 

Daj, ko te to naplašio, već 5 godina vozim Megane II sa 130KS sa šestostepenim menjačem, prelazim godišnje 25k i ne da ja nisam imao te probleme, nego ih nije imao niko od Meganista koje poznajem. 

 

1.9dci šestak je najbolji izbor koji u toj seriji možeš da napraviš.

Link to comment

Pezo 308 benzinac 1.6, 120ks... 2008 otprilike.. Da li vredi uzimati u razmatranje? Da li je odrzavanje drasticno skuplje za njega ili Opel Astru, recimo?

 

Ovako nesto recimo    http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7058754/peugeot-308-16

Ovako :

 

Zivim u Fr i vozim Peugeot 407 sw 2009 godiste,presao 109 000km. Leto 2015 sam se sa svima po Bg raspravljao kako nikad za 6 god nisam imao problema sa Peugeotom sem redovnih servisa 5 pre 407 vozio dve god 307. I tako vratim se ja u Fr iz Bg i dva dana posle plivajuci zamajac= set kvacila pa posle sajle menjaca,pa alternator,pa .......!!!Od letos 2000€ ulozeno u njega.

I to pazi ovde je Fr,gorivo mnogo bolje,plus putevi odlicni plus prave kilometraze.

Ja sam jedva ovog mog zavaljao za 7000€ tj dogovorio cenu i idem po Toyota Avensis.

 

Nikad vise Francuza nikad,zenin 308 je na 40 000km,cim dodje do 80 000 ima da ga prodamo ...!!!

 

Ovde isto majstori ne vole njihve domace automobile mada od njih najvise i zive kao i kod nas.

Evo ti moj auto:

http://www.leboncoin.fr/voitures/909554626.htm?ca=21_s

Edited by Dudus
Link to comment

Peugeot od 206 nije napravio auto za koji bih izbrojao novac.

A skoro ceo život vozim francuze™ od citorena visa, zx, r. clio...

Naravno, subjektivno mišljenje, bez statistike i sl.

Link to comment

Kapiram... 308 ispao iz kombinacije, ne samo zbog tvog posta :D

 

Kupio bih ja Mazdu 3, ali nesto su ovde delovi skupi za njega+ako nesto bitno rikne, ode pola cene na delove... pa se ne bih igrao vatrom, cak i da je nema...

 

Za srpske puteve su Astre, Megani, Golfovi, Dacie i sl. nisu fina kola tipa bmw, mercedes, toyota, mazda, honda...moze, ali je steta...

 

Eventualno hyundai i30 kao predstavnik neevropskog automobila...ostalo ne.

 

Moguce da gresim, ali moje iskustvo i iskustvo ljudi koje znam je takvo. Svaki put kad probam da probijem barijeru od benzinca ka dizelasu ili od "obicnih" ka boljim kolima, mene nesto ili neko spusti na zemlju.

 

Vidim ja da ce biti Astrica ili i30 eventualno.... na prolece, osim ako ne naleti bas dobar auto pre toga.

Link to comment

Razmisljam o Reno Clio Grand Tourer 1,5 dci.Interesuje me ima li ko iskustvo sa tim motorima?Da li su to iste masine kao u Dacia Logan?Vozim Hyundai I20,1,2 benzinac i nikada nisam imao problema sa paljenjem.Doduse vise iskustva imam sa minusom do -25 nikakav problem.gepek je ok verujem da je i I 30 medju prostranijim u klasi.Sedista mogu da se obore skroz ravno i dobijes odlican prostor.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...