Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Jbg, ja sam svaki dan na autoputu, vozi se svakako, ali retko ko preko 140, obične automobiile... Najčešće je da se u bržoj vozi oko 130 i to je to...

 

Pa i 140 je puno za kojekave Korse i Fabije... ali dobro, ja sam zadnji put bio letos, sezona godišnjih, verovatno su prednjačili Turci i slični.

Link to comment

+1

 

mnogo se vise divlja u gradskoj voznji.

 

u minhenu je od 17-19h haos u gradskoj voznji. trake se seku na sve strane. ludnica. na autoputevima nije tako strasno. ima leva traka, i ako neces preko 150, ostani na desnoj i uzivaj.

Link to comment

Vala bas. Ja sa Astrom 1.4 vozim prosek 130, kad zurim (obicno kad vozim nekog na aerodrom ili idem na neku utakmicu) onda i mnogo vise, a pored mene uvek prolecu neka besna kola koja nestanu iz vidika za 10ak sekundi...

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Jbg, ja sam svaki dan na autoputu, vozi se svakako, ali retko ko preko 140, obične automobiile... Najčešće je da se u bržoj vozi oko 130 i to je to...

??? Moj najveci utisak voznjom bg-ns koja je nekoliko puta mesecno je da 120 me vozi niko i da je 140 skoro prosek
Link to comment

U Italiji sam vozio koliko pise 130, u Slovenije malko brze, u Hrvatskoj oko 140, a u Srbiji koliko hocu. Toliko o postovanju propisa. Sumnjam da uz odlicnu pokrivenost kamerama, cestitke koje zaista stizu od saobracajne policije, neko rizikuje da vozi preko ogranicenja u normalnoj zemlji. Recimo u Holandiji voze koliko pise, ni 5km/h vise, jer kamera ima svuda.

 

U nasoj bestragiji, naravno da se na autoputu, koji je ocajan u odnosu na slovenacki recimo, vozi 140 bez problema. To sto se ugrozava bezbednost zbog 5 ili 10 minuta brzeg dolaska, to nikome nije bitno. Zato i imamo toliko nesreca, jer "niko ne vozi na Ibarskoj manje od 100km/h, pa zasto bih ja?".

Link to comment

U Italiji sam vozio koliko pise 130, u Slovenije malko brze, u Hrvatskoj oko 140, a u Srbiji koliko hocu. Toliko o postovanju propisa. Sumnjam da uz odlicnu pokrivenost kamerama, cestitke koje zaista stizu od saobracajne policije, neko rizikuje da vozi preko ogranicenja u normalnoj zemlji. Recimo u Holandiji voze koliko pise, ni 5km/h vise, jer kamera ima svuda.

 

U nasoj bestragiji, naravno da se na autoputu, koji je ocajan u odnosu na slovenacki recimo, vozi 140 bez problema. To sto se ugrozava bezbednost zbog 5 ili 10 minuta brzeg dolaska, to nikome nije bitno. Zato i imamo toliko nesreca, jer "niko ne vozi na Ibarskoj manje od 100km/h, pa zasto bih ja?".

 

ma kojih 140? to uopste nije problem. voze ljudi 180+.

 

u italiji je najludja voznja po autoputu. u kojoj god da si traci, koliko god da vozis, neko ce ti se nabiti uz branik. 

 

inace, meni su jednako problematicni likovi koji klija/fabiju/fijestu... teraju 140/150  (koliko moze), kao i ovi sto sa besnim kolima idu preko 180.

Link to comment

zar nije u italiji bila fora da te hvataju tako sto ti dele kilometrazu izmedju dve naplatne stanice sa vremenom za koje si presao, ako je iznad limita, pao si. tresko sigurno zna.

Link to comment

zar nije u italiji bila fora da te hvataju tako sto ti dele kilometrazu izmedju dve naplatne stanice sa vremenom za koje si presao, ako je iznad limita, pao si. tresko sigurno zna.

 

kako bi to funkcionisalo na automatskim naplatnim rampama? samo ti izbaci i kaznu koju moras da platis?

 

ja sam po italiji presao oko 5,000 km po autoputevima ukupno i skoro sve vreme mi je neko bio u braniku, nebitno dal vozim 170 ili 110.

Link to comment

kako bi to funkcionisalo na automatskim naplatnim rampama? samo ti izbaci i kaznu koju moras da platis?

 

ja sam po italiji presao oko 5,000 km po autoputevima ukupno i skoro sve vreme mi je neko bio u braniku, nebitno dal vozim 170 ili 110.

 

funkcionisalo bi isto kao kada te uslika kamera na istom tom autoputu kada vozis 180. stigne ti koliko treba da platis ili gde da se javis na kucu.

 

kao sto rekoh ne znam da li je tacno ali sam o tome cuo od vise ljudi.

Link to comment

zar nije u italiji bila fora da te hvataju tako sto ti dele kilometrazu izmedju dve naplatne stanice sa vremenom za koje si presao, ako je iznad limita, pao si. tresko sigurno zna.

 

U UK na nekim [auto]putevima ima provera za taj average speed check.

Link to comment

funkcionisalo bi isto kao kada te uslika kamera na istom tom autoputu kada vozis 180. stigne ti koliko treba da platis ili gde da se javis na kucu.

 

kao sto rekoh ne znam da li je tacno ali sam o tome cuo od vise ljudi.

 

ima smisla, moguce. ne znam koliko ima tih kamera po italiji i da li one uopste rade. ja koliko se secam, lokalci su svuda vozili vise od dozvoljene brzine. meni nista nije stiglo. :)

 

cekamo treska....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...