Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

i ja sam vazda za japanca, posle kraceg ali sladjeg druzenja sa suzukijima i isuzuom.

npr, maleni swift je po svemu, sem same velicine, ne klasa nego dimenzija iznad tada novcijatog megana.

Link to comment

Nissan isto nije za izbegavanje.

 

ako je pravi dzeps a ne prepakovani renol

 

oce mi neko ko se razume u kombije reci sta je bolje i zasto

 

reno master 2.8 dizel (iveko motor), 2001. 160.000

 

ili 

 

fort tranzit 2.4 dizel (nije DCTI nego onaj stariji TDDD ili tako nekako) 2001. 200.000

Link to comment

^^Kod tako starih kombija mislim da ti slabo vredi šta je na papiru bolje, ključno je u kakvom je stanju konkretan primerak, tj. jedino da ga neki pouzdan servis istrkeljiše.

Link to comment

Pa za sve polovono iz tih godišta je anjbitniji način eksploatacije engo li kakvi su motori po fabričikim testovima.I naravno kako je održavan.

 

Evo ja sam vodio dilemu između A6 2.0 TDI i Opel Insignie 2.0 CDTI i izabrao sam Insigniu,prvo zato što je za tih 10.000€ bila tri godine mlađa od Audija,koji je tada košta pa oko 11 000€ za '08 goidšte,dok je Insignia '10 i koštala orkuglo 10.000 €.I evo već godinu dana nikakve zamerke.

 

Moj kum vozi Accorda ne zali se ni najmanje.

 

Japanci su uvek najbolja kupovina,al naš mentalitet je Nemac pa Nemac  :lolol:

al 

Vozio sam i Alfa romeo Breru i imam samo reči hvale,jedino što je bila 2.2TS ipa je volela malo više da popije  :lolol: al je zato išla kao blesava.Jeidni razlog prodaje je bio zbog klinaca,tj hroničnog nedostatka vrata  :lolol:

Link to comment

Au jbt, sramotno si dosadan. Vozio si 1 (jedan) ili 2 (dva) japanska automobila u zivotu i zakljucavao bi topik odmah.

 

Ja sam, igrom slucaja, vozio 5 japanaca: mazda 3 (20000 km), mazda 5 (160.000 km), suzuki swift (60.000 km), suzuki ignis (manje od 20.000 km) i toyota land cruiser (ispod 10.000 km) i nikako mi nije jasno to papagajsko velicanje japanskih automobila. vozio sam i 206 i megana i land rovera i opel zafiru.. cak i jednog daewoo lanosa pre x godina. neki su bili bolji, neki gori od japanaca slicne kategorije. nema pravila.

 

na prolece cu da prodam mazdu 5 i kupim grand scenica. za iste pare dobijas mnogo vise sadrzaja plus je postsales milion puta bolji. a u pet godina, sto je za mene maksimum eksploatacije, se sigurno nece kvariti. zivo mi se jebe sto se japanci navodno rutinski rabe 300.000 km. u zivotu sam samo jednom vozio auto sa vise od 100k na cajgeru.

 

i jos da dodam da ne postoji precenjeniji automobil od aurisa. cak ni golf nije u toj kategoriji. ne zna se sta da li je taj auto bezlicniji ili skuplji. idealan izbor za tetke i penzionere u dusi.

Edited by ikar
Link to comment

i rose, kupi neki bmw i uzivaj. znam da si prevelika konzerva za nesto egzoticnije, ali bmw ti je idealan izbor. em valja, em je prihvatljiv konzervativcima. kud ces bolje :)

Link to comment

i rose, kupi neki bmw i uzivaj. znam da si prevelika konzerva za nesto egzoticnije, ali bmw ti je idealan izbor. em valja, em je prihvatljiv konzervativcima. kud ces bolje :)

 

ako cemo posteno, ja bih najradije bmw X1, pa sledeci bmw 1, ali preskupi su.

da se ne govori o servisu, kontroli, itd... bmw ubija po dzepu.

zasad ovako, a za tri-cetiri godine bumo vidli.

Link to comment

ako cemo posteno, ja bih najradije bmw X1, pa sledeci bmw 1, ali preskupi su.

da se ne govori o servisu, kontroli, itd... bmw ubija po dzepu.

zasad ovako, a za tri-cetiri godine bumo vidli.

ako uzmes bmw-a, onda ti ni 80-100k na cajgeru ne znaci nista, godina proizvodnne jos manje. uzmes neki malk stariji auto koji nije previse vozen i pevas. a servis tempiraj za novi sad ili mozes u sloveniju da ga vozis. to ce sa tvojom kilometrazom ionako biti jednom godisnje.

 

moj sef iz beca vozi X1. super gradsko vozilo sa kojim mozes i na duzi put.

Link to comment

Au jbt, sramotno si dosadan. Vozio si 1 (jedan) ili 2 (dva) japanska automobila u zivotu i zakljucavao bi topik odmah.

 

Ti si sramotno dosadan sa svojom nadrkanošću, kontam da je mnogo gore živeti sa tim. 

 

Vozio sam 2, rođeni burazer 2, mogu da ti nabrojim 10 ljudi iz bliskog okruženja, jedan drugar, 2 civica on i brat mu, plus acord (imaju neki deal sa hondom doduše), plus pre toga stara honda accord koja je prešla milion, prvi komšija accord, pomenuti drugar Auris, bivša cura Yaris, od najboljeg ortaka bivša Jazz, dobar drugar uzeo civica kao moj jer sam ga ja toliko hvalio - eno ga i on peva i ne može da veruje šta je dobio za 2500e. I da ne smaram sa nabrajanjem. Niti jedna primedba, niti jedno loše iskustvo. 

Da na napomenem da sam sve samo ne neki expert oko kola, daleko, daleko od toga. Samo prenesem poneko iskustvo iz okoline i to je sve. Uvek se uzdam najpre u takve "recenzije". Hteo sam da uzmem jazza posle swifta, ali sam pričajući sa ljudima sa honda foruma na kraju završio sa civicom uglavnom zahvaljujući njihovim mišljenjima i blagosloven bio taj dan. Sumnjam da bi bio nezadovoljan sa jazzom ali sa civicom sam zadovoljan posle 3 i po godine kao i prvi dan i volim ga  :heart:

 

I da, uzeću nešto drugo osim Japanca samo ako me natera baš dobra ponuda, cena ili ne znam kakav odnos cena kvalitet. Al ponavljam, ja nisam reper, samo sam prezadovoljan konzument istih poslednjih 8 godina.

 

 

Link to comment

Ja sam vozio i Rovera 25 MG onda kad su svi u Srbiji bežali od njega i za ekstra male pare sam dobio extra zanimljiv autic za voznju,a kkod nas totalno podcenjen.Jedino sem redovnih servisa je bila zamena dihtunga i to preventivno jer su ti motri poznati po losem  fabrickom dihtungu.

 

Najzalije mi je bilo kad sam prodao Toyot Carinu u ona suluda vremena nakon sankcija kod mene došla za male parre sa svega 20.000km na satu,vozio je od zime '98 do proleća '03 bez i jendog jedinog kvara,samo održavanje.Gutaa je i rumunski benzin i nikad me nije ostavila na putu.

 

A da na njoj sam samo vandredno zamenio šoferku,jer je ostala parkirana ispred kasarne Milan Blagojević u Kragujevcu kad sam ja otišao na tern sa jedinciom,koja je među prvima bombardovana,a onda bila parkiran pored gradskog parka preko puta.I to sam vozio dobrih 6 meseci sa naprslom šoferkom.Kad nam je veza javila da nam pogođena matična kasrana pa još kad rekli samo radionica,a meni gore ostao auto samo me hlad znoj oblio  :lolol:

Link to comment

pa ako nisi reper i ako kao argument mozes da ponudis samo svoje neveliko iskustvo i iskustvo tvoje surnjaje, svastike i najboljeg prijatelja tvog pasenog, onda batali zakljucavanje topica uvek istom pricom. mislim, jasno je da si se iz nekog razloga odlucio da zivis u skladnom seksualnom odnosu sa svojim civicom i to je ok. nije ok sto moramo da citamo o tome ovde svakih 5-6 stranica.

 

i da, potrudi se bar malo, procitaj sta covek trazi. on ne pokusava da kupi auto za 2500 koji ce moci da vozi jos 200.000 bez ulaganja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...