Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

hvala za odgovore. 

 

menjac na kliu se trese u voznji (ne dok prebacujem brzinu). kao da ima lufta, ne znam kako drugacije da opisem. 

 

vrata na polu - zasto mislis da boja ne moze da se gubi od sunca na vratima? samo zbog geometrije u odnosu na sunce ili zbog neceg drugog?

 

ne, klio nije dizel.

 

sto se klime tice, i mi je dosta koristimo iu iznajmljenim automobilima, ali mogli bi i bez nje jer sve su nam relacije kratke, ako bi nam to ustedelo 500+ jura za slicna model sa klimom.

 

bambula, hvala za tip oko menjaca. posle smo se setili da nam je u probnoj voznji vlasnik usput rekao 'kreni iz druge, ja uvek krecem iz druge'. khm, izgleda da si mu pokvario posao. :)

 

sto se tice kilometraze, pretpostavljam da nema nacina da se vidi da li je namestana ili ne? zivimo na ostrvu, tako da relativno mala kilometraza u odnosu na godiste ovde nije preterano cudna. opet kapiram da je to najlakse fejkovati od bitnih parametara. juce smo gledali nekog pezoa 206, navodno 130 k, a izgleda (spolja, iznutra, motor) ko da je presao 330 k. 

 

idemo danas da vidimo jos jednog pola slicni km, isto oljusten, ali samo krov, ali noviji model iz 2005 i oko 700 jura vise.

Link to comment

Znači ako razumem trese se ručica dok se vozi,ako nema nikakvih drugih smetnji ni čudnih zvukova,onda je to do kvaliteta ili je i to pokazatelj kilometraže.Ako enma smetnji u radu ni čudnih zvukova,onda je to upravo ovo što rekoh (ne)kvalitet ili dosta šaltanja (km) ima iza sebe  :)

 

Što se tiče vrata i ljuštenja laka upravo tako.Nije baš tipično da lak popušta na vratima zbog sunca,na krovu i haubi je logično,ali na vratima,ja bar još nisam video takav slučaj.

 

Što se tiče klime to sam proceni,dali ti je do sada bila potrebna.Ako ti nije onda ti je to stavka + pri servisu,jer moraš redovno da menjaš polen filter,bar jednom godišnje,pa gde su neplanirani defekti,kad otkaže kopresor ili procuri hladnjak.A i potrošnja je veća sa uključenom klimom.

 

Nek nastavi da kreće iz druge,tu onda nije samo menjač u defektu,nego je verovatno i set kvačila za zamenu,jer prva brzina nije stavljena radi ukrasa već ima svoju ulogu.

 

Kilometraža ne mora da znači ništa,nemoj da ti ona bude smernica.Glavna smernica nek ti bude kako je održavan auto,ima primera da auto sa 300k km bolje izgleda i ipravnije je od onog sa 100k km,dakle održavanje je najbitnije.Kilometražu možeš da proveriš ako je auto konstantno održavan u ovlašćenom servisu,oni skladište podatke tako da na upit mogu da ti dostave informaciju kad je poslednji servis odrađen kod njih pa da po kilometraži vidiš da li je to to.Ali ako je održavao lokalni majstor onda možeš samo na reč da veruješ.

 

Izbegavaj automobile koje imaju te "okrugle" kilometraže malo je mnogo slučajnosti da kupiš auto koji je prešao 120 000km dakle baš obrnuo kad si ti naišao  :lol:

 

Izvini što pitam,ali gde živiš pa je svima popustio lak,neki baš sunčan predeo?Ili biraš te nenalickane zbog cene?

Link to comment

Trenutno sam na Tenerifeu - da, ima sunca poprilicno i to se vidi po kolima. Bar jedan u deset kojeg vidis na ulici je ostao bez laka na krovu. To im obara cenu, nama je skroz nebitno, pa je win-win. Sto se klime u kolima tice, ovde je klima skroz umerena. Po iznajmljenim kolima smo koristili klimu, ali ne previse i retko smo imali osecaj da nam je neophodna. Mozda samo po autoputu 'da ne duva  s prozora klincetu', a i te su deonice ovde kratke, max 20ak min. Ono, ako neceg treba da se odreknemo, klima mi je tu jedna od laksih stvari. 

 

Otkacili smo i clio i onaj polo i nasli novi polo - 2004, i nesto ispod 140 k je presao (ahaha, lepo ste mi gore rekli), i ovaj bez klime i sa ostecenom lakom ( samo krov i hauba), ali besprekorno ocuvan i spolja (par malih ogrebotina) i iznutra i motor (provozali ga po ulicama, gore-dole, po auto-putu, ide savrseno). Prvi vlasnik, dokumentacija i tako-to. Nekih 400 jura vise od onog prvog pola koji smo gledali, ali nebo i zemlja su. Tako nesto smo trazili. A i boja je neka lepa sto vuce na ljubicasto, pa je i cera srecna. Okacicu slicku kad provalim kako se to sad ovde radi.

 

Hvala bambuli i ostalima na savetima. Bas ste mi pomogli!!

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da li vredi kupiti Dacia Sandero Stepway polovnjak? Recimo ovaj  ili ovaj

 

Naravno, ne pada mi na pamet da dajem mnogo vise od 5000 evra :D

Zavisi kako i koliko voziš... Troši kao Volga, čim pređeš 120... :lol:

 

Onaj prvi zbog male kilometraže, ga ceni puno, skini mu na godište cenu... Ja imam isti kao drugi, čak isto godište, samo septembar, a ne februar, čak je i kilometraža tu negde (ja sam prešao 85K, aposlednje dve godine skoro 70K), i jesam zadovoljan, dobar je to auto za te pare, osim, ko što rekoh, ako voziš malo brže 11-12 litara...

 

@toni

 

Pa da, tako nekako, ali, motor je stvarno jako dobar, još nisam čuo da se neko žalio na te motore što idu u Daču...

Link to comment

Znaci vise mi se isplati da dam 5000e za Stepway 2011, nego za Astru 2009?

 

Znam da nije moguce bas porediti ta dva automobila, ali cene su im tu negde...

Nasi putevi su takvi da je Dacia idealan auto, nazalost

 

Koliko je pouzdan pri duzim voznjama? Koliko ima mesta unutra iza vozaca kad vratim sediste do kraja?

Link to comment

Trenutno vozim Skodu Fabiu Sedan iz 2004. veliki auto, limuzina sa ogromnim gepekom

Ne bih se odricao gepeka i prostora, a Stepway mi deluje bolje(vizuelno) od Logana.

E sad prelaz sa Nemca/Ceha na Francuza/Rumuna moze biti zanimljiv.

Sto se tice dugih voznji i pouzdanosti, Puntom ne bih krenuo(cisto licni osecaj pouzdanosti automobila) u Toskanu(oko 1200km), a sa Skodom sam isao bez problema.

Ako ga dosta cimas i sve je ok, onda je to odgovor koji mi treba.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...