Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Vozi 2 meseca pa ga prodaj.

 

Elaboriraj. Misliš da je cijena povoljna ili da je krš auto?

Cijena je inače dosta povoljnija od ostalih Brera koje sam vidio da se nude kod nas, zato me je i zaintrigirala.

Ako bi se odlučio da je idem pogledati  mehaničar ide sa mnom.

Kod nas se prodaje dosta 159-ica 2.4 jtd sa prijeđenim 300.000, 350.000 kn, što bi trebala biti garacija da su dobri motori.

Vpzio sam Alfu i problem kod njih su sitnice. Stvari koje klepeću, indikatori koji se znaju nepotrebno paliti i slično.

Mada pričam o puno starijoj generaciji alfe.

Link to comment

pa taj motor je verovatno nesto najbolje sto je poteklo iz italijanske autoindustrije u poslednjih 20 godina.

za mene je on glavni +

Link to comment

Mnogo volim AR, ali na ovom primerku vidim dve neoprostive mane - automatski menjac i dizel motor. Trazi dalje, al nemoj golfa.

 

Vozim Audija A6 2.4 V6 i ne pada mi na pamet više jaki benzinac. Mene svaki malo duži put košta jednu mjesečnu prosječnu plaću.  

Zajebi to. Jeftinije mi je avionom putovati.

Link to comment

Elaboriraj. Misliš da je cijena povoljna ili da je krš auto?

Cijena je inače dosta povoljnija od ostalih Brera koje sam vidio da se nude kod nas, zato me je i zaintrigirala.

Ako bi se odlučio da je idem pogledati  mehaničar ide sa mnom.

Kod nas se prodaje dosta 159-ica 2.4 jtd sa prijeđenim 300.000, 350.000 kn, što bi trebala biti garacija da su dobri motori.

Vpzio sam Alfu i problem kod njih su sitnice. Stvari koje klepeću, indikatori koji se znaju nepotrebno paliti i slično.

Mada pričam o puno starijoj generaciji alfe.

Ovo je voženo, mislim ono baš.

Niko ne kupuje ovakav auto da bi tanjirao na 3000 obrtaja.

Alfa, sitnice koje si spomenuo i koje toliko nerviraju a ne možeš ih tolerisati, zato što je ovo sjajan automobil. :)

A nije baš da ćeš ovo lako održavati u bilo kom fiat/alfa servisu.

Link to comment

Vozim Audija A6 2.4 V6 i ne pada mi na pamet više jaki benzinac. Mene svaki malo duži put košta jednu mjesečnu prosječnu plaću.  

Zajebi to. Jeftinije mi je avionom putovati.

 

Hm, a kod polovnog dizela kad odu dizne, pumpa, zamajac, šta već, koliko je to mesečnih plata? Nikad mi nije bila jasna ta računica i ušteda sa dizelom. :)

Link to comment

A nije baš da ćeš ovo lako održavati u bilo kom fiat/alfa servisu.

 

 Auto je na platformi 159-ce sa kojom dijeli i motor.

A mehaničara ovlaštenog za Alfe imam savršenog. Čovjek je više na treninzima i simpozijumima u Italiji nego doma.

Samo moram prvo Audija uvaljati. Trebam domino efekt.

Sutra su mi se neki najavili pa ću viditi što će ispasti od svega.   :happy:    

Edited by Mister No
Link to comment

Hm, a kod polovnog dizela kad odu dizne, pumpa, zamajac, šta već, koliko je to mesečnih plata? Nikad mi nije bila jasna ta računica i ušteda sa dizelom. :)

 

Vozio sam dizele i benzince. Ja i uz tih par (jedan realno) većih servisa kod dizela ne vidim nekih prevelikih mana.

Imaš auto koji skoro pa upola manje troši pa sastavi računicu.

I uz to ti motor daje svoj maksimum na okretajima koje realno najčešće i koristiš, a ne kao kod benzinca gdje ti se obrtomjer mora popeti debelo u crveno.

Edited by Mister No
Link to comment

Auto je na platformi 159-ce sa kojom dijeli i motor.

A mehaničara ovlaštenog za Alfe imam savršenog. Čovjek je više na treninzima i simpozijumima u Italiji nego doma.

Samo moram prvo Audija uvaljati. Trebam domino efekt.

Sutra su mi se neki najavili pa ću viditi što će ispasti od svega.   :happy:

 

Nisam ni mislio na održavanje delova koji čine tu platformu istom nego onih koje ovu alfu čine različitom. ;)
Link to comment

hoste, lep si ko lutka, ali taman se tako i razumes u avta.

ako ce da kupuje polovnjaka sa 100+k na cajgeru i raketom od motora, bolje da uzne automatik.

zasto? zato sto je sigurno u boljem stanju nego slican manuelac, bas zbog takvih siledzija poput tebe, koji ceraju 90 u drugoj.

Link to comment

Kolega koji je u klubu alfista kaže da je to stariji motor sa prilično bagova i ima KKK turbinu,

a da je onaj od 210KS isto MJ i 2.4 ali sa Garetovom turbinom i znatno bolji, tačnije kunu se u njega...

to ako postoji mogućnost izbora.

Link to comment

Ako ti je potrosnja bitna, kupi neki dosadni audi dizel, odradice ti posao. Dizel i nekako, u Alfe pakuju dobre motore, ali sta ce ti takav auto sa automatskim menjacem? Ubija draz voznje kompletno. Vozio sam nedavno nadrkanog Clia po krivudavim putevima kokainskih noci i automatik je bio potpuno beskoristan. Ni tiptronik nije bio mnogo zabavniji.

 

ovo tesko da moze da bude tacno na vozilu od 200 dizel konja ili beskonacno njutn metara - kada te u full throttleu povuce taj obrtni momenat, mnogo su vece sanse za classy voznju sa automatikom nego sa manuelnim menjacem, da ne pominjem zivotni vek delova koji to opsluzuju, na celu sa kvacilom i zamajcem. uostalom, pogledaj u bilo koji dizel te klase i te kubikaze, nemacki, velike su sanse da je unutra automatski menjac i to se ne radi samo zbog navodne penzionerske voznje, naprotiv. a tiptronik je tek keva u odnosu na manuelni. taj dizel 2.4 ubrzava kao najbolji benzinci te klase, isto kao sto moj 1.9 dizel iz te ergele ubrzava isto kao i honda accord 2.0. dizeli su vec 15 godina sasvim druga prica, narocito italijanski i ovi nasvirani svapski, to je tjunovano da se przi do granice.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...