Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ma moze, jebem li ga, zajebano ali se navikne; inace, ima neki zajeb sa volanom na 'engleskoj' strani koji je negovan i na Kontinentu, pa su tako sve do kraja osamdesetih godina proslog veka italijanski i ne samo italijanski kamioni, teski narocito, imali takodje volane na desnoj strani...

 

Da nije zbog iste stvari zbog kojih (neka?) dostavna vozila u USA imaju volan na desnoj strani?

 

Ono, parkiraš se pored trotoara i izađeš pravo na trotoar da dostaviš paket umesto da izlaziš na sredinu kolovoza.

Link to comment

Da nije zbog iste stvari zbog kojih (neka?) dostavna vozila u USA imaju volan na desnoj strani?

 

Ono, parkiraš se pored trotoara i izađeš pravo na trotoar da dostaviš paket umesto da izlaziš na sredinu kolovoza.

Ima smisla, itekako, nije mi palo na pamet.

Inace, kad pomenu dostavna vozila, cudna je ta modna logika, ubila neke od najboljih resenja, mislim najpre na one mnogo ruzne francuske kombije, prave kante, ali u koje si mogao da pakujes do mile volje.

Americki takodje bili kockasti kao sto treba.

Posle nastupilo vreme aerodinamike pa kombi postali kao limuzine, mada vidim da se u zadnje vreme vraca prakticnost kao #1.

 

Citroeumln_Typ_H_1981_zpszmeebbve.jpg

Link to comment

Ako opet hoceš dizela zašto ne uzmeš taj sa 1,9? Motor im je bolji od većine nemačkih te veličine.

 

ovo što ti predlažeš je uradio moj majstor, zamenio je 1,3 za 1,9  :) Ali njemu je lako, on je vrhunski majstor za Fiata, imao je i znanja i mogućnosti za zamenu.

Ja sada ne bih pazario auto sa našeg auto-placa već direktno u Nemačkoj. Ne gori mi sada baš pod nogama tako da mogu da čekam ''dojavu'' iz Nemačke, tj da kupim auto od nekog Švabe...ne znam samo šta ''tipovati'' u tom cenovnom rangu...

Edited by slow
Link to comment

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5864265/hyundai-coupe-fx-fiksna-cena

 

Ima li uopste smisla gledati automobile sa ovolikom kilometrazom?

 

Ovo pitanje ostaje:

 

ima. pisali smo vec o ovome X puta, ako je dobro odrzavan, i ako imas malo srece, moze to da bude ok.

malo me brine sto je ipak egzotican model u pitanju, pa nisam siguran da ces lako naci nekog da ga kvalitetno detaljno pregleda.

Link to comment

ovo što ti predlažeš je uradio moj majstor, zamenio je 1,3 za 1,9  :) Ali njemu je lako, on je vrhunski majstor za Fiata, imao je i znanja i mogućnosti za zamenu.

Ja sada ne bih pazario auto sa našeg auto-placa već direktno u Nemačkoj. Ne gori mi sada baš pod nogama tako da mogu da čekam ''dojavu'' iz Nemačke, tj da kupim auto od nekog Švabe...ne znam samo šta ''tipovati'' u tom cenovnom rangu...

Nisi me razumeo, nisam mislio da staviš drugi motor u tvoj auto, nego da kupiš drugi s takvim. Za tu cifru možeš naći bez problema isti taj grande ili Bravo koji se meni veoma sviđa, mada kažu da je tvrd. A tu recimo imaš i 1,6 sa 120 ks, trebalo bi da bude dosta. Zavisi kakav auto želiš. Kolega je za otprilike te pare uzeo Alfu 159 1,9 mjet sa 16 ventila (150ks) i zadovoljan je.

Link to comment

Majstor je kupio novi auto, nije menjao motor, loše sam se izrazio. Bravo stvarno izgleda fino, nije da nisam razmišljao o njemu...

Link to comment

sloue, ako ti je taj auto pouzdan, bezobzira sto ti je dosadan, mislim da je suludo menjati ga za nesto potpuno nepoznato.

a za tih 6 ka ne mozes bas mnogo toga pazariti.

Link to comment

Majstor je kupio novi auto, nije menjao motor, loše sam se izrazio. Bravo stvarno izgleda fino, nije da nisam razmišljao o njemu...

A mozda da rs azmislis o Astri H Fiatovim 1,9 dizelom. Pre par strana je neko pisao da vozi bas takav i zadovoljan je.
Link to comment

sloue, ako ti je taj auto pouzdan, bezobzira sto ti je dosadan, mislim da je suludo menjati ga za nesto potpuno nepoznato.

a za tih 6 ka ne mozes bas mnogo toga pazariti.

 

Što je najgore, uradio sam mu sve moguće popravke/servise jer sam mislio da je trom iz nekog drugog razloga, sve dok mi čovek nije rekao da je to njihova karakteristika :isuse: kad treba da pretičem ima ubrzanje kao mrcina, u suprotnoj traci vozilo treba da je udaljeno trista metara da ne naletim na njega.

Jebeš mi sve, kupiću neku nabudženu mašinu da lečim komplekse...

 

green-honda-civic-type-r.jpg

Edited by slow
Link to comment

Vozio sam fabričku verziju ove ,,mašinice za brijanje,,...

Polazak iz mesta prvom brzinom na utabanoj zemlji uspeo tek iz trećeg ...četvrtog puta.

Zbog male težine i dužine ne postoji krivina u koju ulaziš lagano...prosto nema lagano.

Link to comment

ovi moji na poslu, gde nam je slubeni auto, nisu se nešto žalili

 

imaš i majstora iliju negde na altini. svi se kunu™ u njega

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...