Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ima ovo:

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5555033/chery-tengo-16-hitno

Znam da ce sad svi da skoce kao onda kad sam napisao da sam kupio Chery Ego :D.

Ja necu da skocim, ali necu ni da se slozim s tvrdnjom da je to dobra kupovina. Odrzavanje automobila kojih ima veoma malo ovde uvek je problem. Ovde pricamo o polovnjaku, zar ne? Doticni sam inace vozio kad su ponudili mojoj firmi. Utisci su pomesani. Za auto od 120 konja vukao je veoma slabo, delovao je dosta tvrdo, ali s druge strane lep je i dobro opremljen, bolje nego bilo koji za te pare.
Link to comment

Ja necu da skocim, ali necu ni da se slozim s tvrdnjom da je to dobra kupovina. Odrzavanje automobila kojih ima veoma malo ovde uvek je problem. Ovde pricamo o polovnjaku, zar ne? Doticni sam inace vozio kad su ponudili mojoj firmi. Utisci su pomesani. Za auto od 120 konja vukao je veoma slabo, delovao je dosta tvrdo, ali s druge strane lep je i dobro opremljen, bolje nego bilo koji za te pare.

Pitao je covek sta ima za te pare pa rekoh da pogleda, sam ce odluciti. Odrzavanje moze da bude problem svakako ali koliko mi se cini model Tengo voze komunalci tako da verujem da imaju delove za njega.
Moje iskustvo sa Chery-jem je generalno dobro, mada nisam vozio druge modele sem Ega. Sva kola su kupljena u Srbiji i kilometraze su im sigurno tacne, tako da za OK cifru mozes da kupis auto koji je malo presao. Ovaj auto je proizveden 2010. godine ali je verovatno prva registracija bila u 2011 godini ( u mom slucaju 2011 godiste, prva registracija u januaru 2013. )
Moj Ego je presao preko 20 000 km i za sad je sve OK, imao sam jedan udes ( nista strasno ali me je tako zakacio po cosku da je steta bila 2000 evra ) pa sam cekao neki deo mesec i po dana ali samo zato sto je trebalo zameniti celu bocnu stranu koja kosta 700 evra ali sam imao osiguranja i to je razlog sto nisam otisao kod limara da mi to sredi za manje pare.
Ja od pocetka placam kasko osiguranje koje je smesno, mesecno 1800 dinara tako da se po meni isplati uzeti ga.
Ja ga vozim na gas koji sam trazio da mi ugrade pri kupovini u ovlascenom servisu za dodatnih 500 evra i mislim da se isplati. 
Servisiranje nije skupo, redovan mali servis je 7500 dinara a servis za gas je 4000 dinara.
Verujem da nekome ko voli da uziva u vozinji Chery nije izbor ali zato ima neke druge prednosti. 

Evo i iskustva jednog vlasnika sa drugog foruma upravo za model Tengo:

Ako će budućim kupcima biti od koristi kupio sam Chery Tengo u Novom Sadu pre skoro 3 godine i prešao oko 42000 kilometara.Ugradio sam gas vrlo brzo po kupovini uz zadržanu garanciju.Hatchback sa skoro 500 litara gepeka,bosch elektronika,klima,grejači sedišta,parking senzori sa distancom u cm na instrument tabli,za 10000€.Auto sa 5 zvezdica na crash testovima(prazan je težak 1400 kg) potrošnja gasa od 7-11 litara

Išao i na duže destinacije...Motor je delo austrijske kompanije AVL(ACTECO) 1600ccm 120 konja

Što se mojih iskustava tiče(a imam ih,jer mi je ovo već ko zna koji automobil,a četvrti po redu NOV)

mogu da dam preporuke da vredi svaki evro.

Ni plastika unutra ni kompletan dizajn ne deluju jeftino.

Pozdrav.

Edited by BarryWhite
Link to comment

cekaj, dao si 500 evra za plinaricu i onda za 5 godina stukao celih 20k?

 

a gde ga servisiras? znam da je auto nena bio ovlasceni servis, a onda su se povukli malo posto je djilas posredovao u dilu sa komunalnom murijom.

nakon toga je ugaseno i predstavnistvo na vidikovcu, ne znam da li su negde otvorili novo.

Link to comment

cekaj, dao si 500 evra za plinaricu i onda za 5 godina stukao celih 20k?

 

a gde ga servisiras? znam da je auto nena bio ovlasceni servis, a onda su se povukli malo posto je djilas posredovao u dilu sa komunalnom murijom.

nakon toga je ugaseno i predstavnistvo na vidikovcu, ne znam da li su negde otvorili novo.

Nije za 5 godina, prva registracija je bila u januaru 2013. Meni se tako zadesilo da sam samo 9 meseci nakon kupovine auta otisao za Rusiju, pa sam nakon toga otisao u Nigeriju gde sam i sad pa neko drugi koristi auto kad nisam u zemlji. Kad sam poslednju put bio u Srbiji u januaru isao sam na drugi redovan servis, sad je mozda presao nekih 25 000 km.  

 

Servisiram ga u Auto Neni, oni su se samo prebacili na prodaju Pezoa ali i dalje servisiraju Chery vozila. 

Link to comment

Da, ali to je samo 1 servis i kod ovlascenih servisera je sve mnogo skuplje. Znam kad su nam nudili da su pominjali i cene delova. Sve su bile mnogo vece nego za mog tadasnjeg Opela, nekei za 5 puta. A to je zato sto za Opel ima vise od 10 servisa samo u BG. Zato bih pre uzeo onu Astru sto je pazario kolega. Ovo je sve dobro prvih nekoliko desetina hiljada kilometara, a posle? Pricamo o polovnim kolima.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Da, ali to je samo 1 servis i kod ovlascenih servisera je sve mnogo skuplje. Znam kad su nam nudili da su pominjali i cene delova. Sve su bile mnogo vece nego za mog tadasnjeg Opela, nekei za 5 puta. A to je zato sto za Opel ima vise od 10 servisa samo u BG. Zato bih pre uzeo onu Astru sto je pazario kolega. Ovo je sve dobro prvih nekoliko desetina hiljada kilometara, a posle? Pricamo o polovnim kolima.

ma slazem se, ali sam mislio da mozda nema ni 1 servis vise. 

Link to comment

ako neko moze da baci neki savet oko zamene fiat stilo jtd 2003 sa predjenih 280000 (od cega pola u taxiju) za lancia lybra sa istim motorom?

lik nudi 1700e, tako da bi ortak i ja morali da dodamo oko soma za nesto sto smo gledali u novom sadu

pitanje je pre svega za kolegu nesu i hitno je posto se ovome nasem kupcu zuri

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...