Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Mada i nije loše vreme za kupovinu u Srbiji, narod nema para, velika je ponuda, prodavcima svi nude neke zamene uz doplatu i kad mahneš kešom možeš dosta da oboriš cenu

Link to comment

Sa 307-om baš treba imati sreće....ili sigurnu dojavu...

...glavni autoelektričar u Pežoovom servisu u Novom Sadu mi je svojeremeno rekao

,,Bog da poživi onog ko je sklopio ovaj auto...do pre par godina radili smo samo nas dvojica, a kako se 307 pojavio...

em sam postao šef  ...

em sam dobio po trojicu autoelektričara u obe smene...i uvek ima posla,,.

 

Ovo samo da potvrdim. Burazer imao 206 pa 206 /slupao prvi/ pa 307. Najbolji ortak ima 307 isto. Iako je kupio auto sa 70k, praktično NIJE bilo perioda da nešto nije sijalo i nije bilo razdrkano od elektronike. Kod buraza malo bolje, ali slična priča. Zaobišao bih kao i svakog Francuza što je verovatno subjektivno, reno npr ne bih vozio pa ne znam šta da je, a onaj stari megan ne znam koje je godište mi je jedan od najružnijih dizajnova ikad.

 

nisi morao, dovoljna je bila mudrost o vlasnicima alfe koji su srecni 2 puta u zivotu, a koju si podrzao. to je taj golf/klio/korsa diskurs. 

 

Pa nije naporan, preterano se smara o alfama i vozačima iste

 

Što se tiče Alfe, što se tiče dizajna eks i enterijera tu skoro da im nema ravnih. Prelepa su im kola, prelepa.

 

Navodim ono što znam iz okoline:

 

Po iskustvu odličnog ortaka koji tera 156 i druga iz srednje koji je vozio 147 ne zna se koji više pizdi. Prvi prodaje, niko ga ne zove.. Niko. Treći koga znam da tera je takođe jako blizak ortak koji je kupio onu noviju valjda isto 156icu koja je iznutra.. Ma savršenstvo što ga je i povuklo jer o kolima nema pojma pa ide na lepotu. Eno ga, proklinje majčino mleko, godinu dana posle je rešio da prodaje. Dakle, ne znam nikoga ko je zadovoljan, a ko znam da ima svi pizde. Kvarovi, skupe opravke i sl. Sećam se da sam pre godinu i po dve čitao na nekom forumu o kolima koji posećujem o istraživanju nekog ultra popularnog i posećenog Britanskog sajta o najpovoljnijim kolima u smislu učestalost kvarova, cene opravki, delova i sl. Obe godine ubedljivo prvi Honda, Nisan, Tojota, obe godine ubedljivo poslednja Alfa, učestalost kvarova kao i cene opravki ogromne. Sad, to se verovatno odnosilo na novije modele, al čisto kao informacija. 

Te 147. su jako lepe i tu nema priče. Sa obzirom da su oko 2 soma, to nije neka cifra i da kupujem u tom iznosu, verovatno bih pao u iskušenje što ne znači da je to pametna kupovina. Klasika, uvek zavisi od dotičnog modela. 

 

Ja vozim hondu civica 2002 i stavio bi jaja na panj u svakom momentu da je to ubedljivo najbolji auto koji postoji za te pare. Evo u aprilu treća godina (jebote kad pre... Kad jebeno pre), kunem se da i dalje osećam onu tenage radost kada sednem u njega, toliko me drži i toliko sam zadovoljan, pa razmotri i to. Auto je nenormalno prostran, moj je prešao 107k kada sam ga kupio sa praktično novim enterijerom, 1.4 90 konja, vuče koliko treba, meni je savršen za novce. Nešto ovakvo, moj je skoro isti, sivi metalik, drugačije felne. Jbt, ja sam moj platio 3k ravno, a bio je u perfektnom stanju, vidim da su i posle 3 godine i dalje tu negde. Dakle, prošao sam stvarno kao car, a auto drži cenu sigurno i zbog onoga što pruža. Ovo je random model, pogledaj detaljnije za bolje ponude..

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5796807/honda-civic

Link to comment

Ovo samo da potvrdim. Burazer imao 206 pa 206 /slupao prvi/ pa 307. Najbolji ortak ima 307 isto. Iako je kupio auto sa 70k, praktično NIJE bilo perioda da nešto nije sijalo i nije bilo razdrkano od elektronike. Kod buraza malo bolje, ali slična priča. Zaobišao bih kao i svakog Francuza što je verovatno subjektivno, reno npr ne bih vozio pa ne znam šta da je, a onaj stari megan ne znam koje je godište mi je jedan od najružnijih dizajnova ikad.

otac vozi 307 2.0 hdi karavan,kupljen poslednje godine proizvodnje pre redizajna,presao oko 250000 bez ikakvih problema sa elektronikom niti drugih ozbiljnih kvarova

Link to comment

otac vozi 307 2.0 hdi karavan,kupljen poslednje godine proizvodnje pre redizajna,presao oko 250000 bez ikakvih problema sa elektronikom niti drugih ozbiljnih kvarova

 

Naravno jbg, sve se svodi na lična iskustva kojih opet ima više loših ili dobrih za pojedine proizvođače. :)

Link to comment

otprilike 70 % svihv predrasuda o kolima potice od (ne)znanja i nebrige njihovih vlasnika, auti 21 veka nemqju toliko medjusobnih razlika ni sto se tice motora ni te izvikane elektronike. kad ih budu odrzavali kako i gde treba nece biti problema.

price o talijanskim i francuskim kolima su smesne, pa fiatove i psa motore koristi more proizvodjaca evo ja imam francuski auto i sledeci ce opet biti takav, samo se mora prihvatiti cinjenica da je vreme golfa dvojke i mecke tzv ciganske radosti neumitno proslo. jel tojota bese ona firma koja je dvaput povlacila po nekoliko stotina hiljada kola? ili i vise? nesto se ne secam povlacenja alfi ili pezoa. dakle necije lose iskustvo nije pravilo

Edited by kapetanm
Link to comment

 jel tojota bese ona firma koja je dvaput povlacila po nekoliko stotina hiljada kola? ili i vise? nesto se ne secam povlacenja alfi ili pezoa. dakle necije lose iskustvo nije pravilo

 

 

nisam uveren da si ovo sa tojotom, pezoom i alfom protumacio na ispravan nacin.

Link to comment

Čovek je naveo šta kaže majstor u pežo servisu. Ako on ne zna, ne znam ko zna.

Drugi majstor u drugom servisu.

Po sistemu 'ko ti je bre ovo radio?'  :)

Link to comment

Čovek je naveo šta kaže majstor u pežo servisu. Ako on ne zna, ne znam ko zna.

 

to sto neki proizvodjaci rade recall odredjenih serija govori o njihovom odnosu prema kupcima a ne o objektivno losijim, nepouzdanijim ili kakvim vec kolima. naravno da pezo ne radi recall zato sto ce to da odvede fabriku vrlo brzo u bankrot ako bi bilo dosledni sa opozivima.

 

nemojte zajebavati da alfa i toyota (ili pezo) slicnih godina mogu da se porede po pouzdanosti. postoje ozbiljne statistike koje se bave time.

Link to comment

Naravno da neće da rade recall ako se na 1 ili 2 od 10 automobila posle određenog vremena ili 100, 200k km javljaju problemi sa nekim senzorima (karikiram) i sl. Svaki auto ima slabu tačku. Nemoj da ispadne sada da je sve do jaja što se vozi i sve radi super i ništa se ne kvari, milina. 

 

Link to comment

gledam da uzmem prvi auto u životu. treba mi da se sa nbg-a prebacim do ade, košutnjaka, malo vozikam po gradu, možda povremeno odem do ns.a. nemam porodicu.

 

 Шваба са Медитерана. Сеат Ибица. Споља личи мало на Лачетија и Алфу, а и сервис им је на Ади :Jova:

Шалу на страну, мало сам возио Ибицу да бих баш препоручио куповину, али је оставио сасвим леп утисак.

Link to comment

Naravno da neće da rade recall ako se na 1 ili 2 od 10 automobila posle određenog vremena ili 100, 200k km javljaju problemi sa nekim senzorima (karikiram) i sl. Svaki auto ima slabu tačku. Nemoj da ispadne sada da je sve do jaja što se vozi i sve radi super i ništa se ne kvari, milina. 

 

dobro, nadam se da ova rasprava nece ici dalje u smeru da li su pouzdaniji alfa i pezo ili tojota i honda.

Link to comment

i ja povlacim sva zatezanja u tom smeru, glupo je. u stvari hteo sam da kazem da vise nema velikih razlika medju kolima kao nekad oa postiji veliki izbor, dok kod polovbjaka igraju i drugi faktori

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...