Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

 

hvala na linku, upravo o tome sam i pisao.

 

ovaj http://www.autoscout24.ch/de/d/opel-astra-kombi-2005-occasion?fuel=15&index=3&make=59&model=405&nav=7&priceto=5000&returnurl=%2fde%2fautos%2fopel--astra%3ffuel%3d15%26make%3d59%26model%3d405%26nav%3d7%26priceto%3d5000%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2005%26r%3d5&vehid=2488729&vehtyp=10&yearfrom=2005

 

poslednja kontrola 2005 (ako nije greska), sto znaci da nije uopste kontrolisan, a auto mora najkasnije 5 godina posle kupovine da prodje prvu kontrolu, tako da bi on do sada morao min. 2 kontrole da ima. taj na svajcarskim ulicama poslednjih par godina nije bio. vise nego sumnjivo. pise dole, kontrola uz dodatan novac. uz pretpostavku da mu nista, apsolutno nista ne fali, treba bar 1000 chf da se pripremi za kontrolu, odradi servis, opere motor, generalni cek...

 

ovaj http://www.autoscout24.ch/de/d/opel-astra-kombi-2006-occasion?fuel=15&index=5&make=59&model=405&nav=7&priceto=5000&returnurl=%2fde%2fautos%2fopel--astra%3ffuel%3d15%26make%3d59%26model%3d405%26nav%3d7%26priceto%3d5000%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2005%26r%3d5&vehid=2506730&vehtyp=10&yearfrom=2005

 

se prodaje od privatnog lica, sto ce reci da nema nikakve garancije. vrlo sumnjivo sto je on uradio kontrolu pre par dana gde je morao da investira bar 1000 chf pa ga sad prodaje. vise nego sumnjivo. tako nesto be bih ni krajickom oka pogledao pa makar da mu je cena 500 franaka.

 

obavezna kontola u ch je prilicno stroga i svi oni koji ne mogu da je prodju uz dodatna, obicno velika investiranja, idu za izvoz. sve sto se iz svajcarske izveze nesto mu fali, sta god. ima tih izvoznika na svakom kilometru i oni upravo sa tim i racunaju da su kriterijumi u tim zemljama niski, pa im srot koji na ch ulicama ni pod razno ne bi mogao da se vozi (uz dodatne popravke i ulaganja) prodaju za relativno visoku kintu.

 

jos jednom, moje iskustvo, automobili iz ch koji se izvoze na veliko, dakle nije poznanik doterao, a standardi su vam visoki (ch trziste), zaobilaziti u sirokom luku.

Link to comment

al ti polazis od pretpostavke da za te novce mozes da dobijes auto u tip top stanju (vozio ga pop, i to samo nedeljom do crkve :) ), ja bih uvek gledao ovako nesto pre nego nesto sto se vozilo na nasim drumovima i redovno solilo svake zime.

 

lutrija je u svakom slucaju, pa kolko srece imas...

Link to comment

to naravno stoji, lutrija je i nov auto kad kupujes, pitanje je samo sta mozes da uradis pa da tu lutriju svedes na razumnu meru. ja sam samo ukazao™ na razliku u odnosu na automobile koji se prodaju za svajcarsko trziste i onih koji iz svajcarske idu za izvoz. nista vise i nista manje. iz mog poznavanja materije.

idem od toga da kada neko postavi pitanje ovde, na forumu, ocekuje neko licno iskustvo. licno iskustvo nije apsolutna istina i moze da bude razlicito kod vise ljudi. neki su podvukli kao vrlo pozitivno to sto auto koji zlija zanima dolazi iz ch. meni to nije pozitivno. oni imaju svoje iskustvo, ja imam moje. poznajem trziste. znam razliku. time nikako ne zelim da kazem da je ovaj konkretan auto los. samo da podelim svoje iskustvo sa kolegom forumasem koji je u dilemi, a i sa svima ostalima. mozda i vredi te novce, ja licno ne bi kupovao svajcarski auto export. a zli ce da razmotri sva iskustva pa ce sam da odluci da li ce da se kocka ili ne.

Link to comment

hvala na linku, upravo o tome sam i pisao.

 

ovaj http://www.autoscout24.ch/de/d/opel-astra-kombi-2005-occasion?fuel=15&index=3&make=59&model=405&nav=7&priceto=5000&returnurl=%2fde%2fautos%2fopel--astra%3ffuel%3d15%26make%3d59%26model%3d405%26nav%3d7%26priceto%3d5000%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2005%26r%3d5&vehid=2488729&vehtyp=10&yearfrom=2005

 

poslednja kontrola 2005 (ako nije greska), sto znaci da nije uopste kontrolisan, a auto mora najkasnije 5 godina posle kupovine da prodje prvu kontrolu, tako da bi on do sada morao min. 2 kontrole da ima. taj na svajcarskim ulicama poslednjih par godina nije bio. vise nego sumnjivo. pise dole, kontrola uz dodatan novac. uz pretpostavku da mu nista, apsolutno nista ne fali, treba bar 1000 chf da se pripremi za kontrolu, odradi servis, opere motor, generalni cek...

 

ovaj http://www.autoscout24.ch/de/d/opel-astra-kombi-2006-occasion?fuel=15&index=5&make=59&model=405&nav=7&priceto=5000&returnurl=%2fde%2fautos%2fopel--astra%3ffuel%3d15%26make%3d59%26model%3d405%26nav%3d7%26priceto%3d5000%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2005%26r%3d5&vehid=2506730&vehtyp=10&yearfrom=2005

 

se prodaje od privatnog lica, sto ce reci da nema nikakve garancije. vrlo sumnjivo sto je on uradio kontrolu pre par dana gde je morao da investira bar 1000 chf pa ga sad prodaje. vise nego sumnjivo. tako nesto be bih ni krajickom oka pogledao pa makar da mu je cena 500 franaka.

 

obavezna kontola u ch je prilicno stroga i svi oni koji ne mogu da je prodju uz dodatna, obicno velika investiranja, idu za izvoz. sve sto se iz svajcarske izveze nesto mu fali, sta god. ima tih izvoznika na svakom kilometru i oni upravo sa tim i racunaju da su kriterijumi u tim zemljama niski, pa im srot koji na ch ulicama ni pod razno ne bi mogao da se vozi (uz dodatne popravke i ulaganja) prodaju za relativno visoku kintu.

 

jos jednom, moje iskustvo, automobili iz ch koji se izvoze na veliko, dakle nije poznanik doterao, a standardi su vam visoki (ch trziste), zaobilaziti u sirokom luku.

 

Ovo su stvarno dragocene informacije. Hvala, Rhei

Link to comment

Nakon ovako podeljenih misljenja, cenim da necu ni uzimati nista nego otici lepo 2 nedelje na Havaje/Bahame i opaliti neku trandzu ili maloletnicu... ili toga ima na Tajlandu, mozda sam pomesao, ali ne menja stvar mnogo.

 

Ne sumnjam da je sve ovo ste napisali tacno i dobronamerno, samo je fazon u tome sto vi sa jakim platama imate neke druge poglede na to sta je kvalitetno a sta nije vredno nekih para, jebem li ga... Ovo je bila samo ideja zbog nekog viska para koji se pojavio ali odustajem ipak, menjacu za jedno 14 godina kad skupim jos 2-3 hiljade :D

Link to comment

Ma kakvi, keva vec merka novi sporet i jos kojesta. Jedino ako nam matori isplati neke 3 hiljade evra sto je potpisao prilikom razvoda... pre 12 godina :D Mada je sad dobio neku zescu presudu ali mislim da nema od toga nista, covek je lud i nece dati lovu bez upotrebe sile pa sam rekao kevi da batali, zbog radi izbegavanja eventualnih problema. Dakle, to mi je sto mi je, a ubuduce mogu mesecno da stekam mozda 100-150e, ne vise.

 

Zakljucak je otprilike da ce se svaki auto ispod 5 hiljada evra raspasti ubrzo nakon kupovine i da ce za popravku istog trebati jos par hiljada - pametnom dosta, odustajem :D

Edited by Zli Gli
Link to comment

...bem li ga zli ako možeš da štekaš 100-150 jura mesečno a da probaš, da ti tu kinutu koju imaš+ od prodaje sadašnjeg auta iskoristiš za učešće za neki kredit za auto ;)

Link to comment

Koji kredit bre, plata mi 200 evra  :lolol: Druga stvar je sto sam olos pa navucem mnogo vise na razne nacine, ali se i trosi... a keva ne ferma 2%, klasika... Odjavljujem se do daljnjeg sa ove teme posto mislim da definitivno nikad necu dati vise od 3-4 hiljade evra za auto, a to je ocigledno jadno i bedno pa ce Astrica da se vozi dok se ne raspadne :D

Link to comment

Radim u kladionici a to je jako nestabilan posao, radimo dobro ali niko ne garantuje da se nece zatvoriti u skorije vreme. Kredit ne dolazi u obzir, da se ne zakopam bezveze u govna.

Link to comment

Зли, уради како мислиш да треба. Нек те срце води

 

Ја сам прошле године решио да купим ауто једне суботе у три сата, понео паре са намером да узмем пежо 307 у Крагујевцу. Купио у Чачку код непознатог лика Цитроен Ц2 дизел, нисам ни хаубу подигао, ионако био мрак  :) . Нисам хтео да се вратим без кола. Имао само један кључ..

До сад сам само уље мењао и филтере, иде ко змај, атроши 3,5 л/100 на путу, у граду 5-6, зависи од шпица. Слатко се возим, према томе, како ти се заломи. А највише сам најебао са голфом од блиске родбине који је увек био на нивоу десетак кварова..

Edited by kapetanm
Link to comment

Koji kredit bre, plata mi 200 evra  :lolol: Druga stvar je sto sam olos pa navucem mnogo vise na razne nacine, ali se i trosi... a keva ne ferma 2%, klasika... Odjavljujem se do daljnjeg sa ove teme posto mislim da definitivno nikad necu dati vise od 3-4 hiljade evra za auto, a to je ocigledno jadno i bedno pa ce Astrica da se vozi dok se ne raspadne :D

Vidiš meni je ovi pametno razmišljanje.

Skucati 5000 € s primanjima™, koja trenutno imaš, u avto je onako jbg... Nisi baš klinac iako se još ložiš na matorke. :)

Vozi to što imaš pa kada bude sigurnija prilika/vreme...

Opet ja onako, kako mislim.

Link to comment

Radim na tehnickom i nagledao sam se auta iz Svice stotine..slabo ko ih uvozi za dalju prodaju preko placa, jer je carina na njih 18% a na vozila iz EU 0%, pa je u startu neisplativo, bar u BiH, uglavnom se kupuju direktno, medjutim auta su top klasa, a jeste da prolaze strogu kontrolu, medjutim ta kontrola cesto znaci snobizam za nase uslove. Recimo da auto ne moze da prodje istu jer ne brisacima nema onaj plasticni poklopac na zglobu, jbg, tako mi je lik rekao koji radi te kontrole tamo. Uglavnom i ova uvezena za preprodaju su recimo bolja za ihahaj u odnosu na npr uvezena iz Italije.

Uglavnom, sto se tice uvoza, kilometre ne muljaju na manje popularnim modelima, recimo pojedinim Japancima, tu je kilometraza manje vise tacna, Korejancima, manjim Francuzima, a iz mog iskustva, posto u carinskoj izvoznoj pise prava kilometraza a ja imam uvid na vozilu ona koja je spustena-audi, volkswageni, mercedesi, opeli, generalno Nijemci..ljudi ih spustaju sa 450.000 km na 120, 130. Posto imamo i servis u sklopu firme, golfova koji su otisli na popravku, pasata, audija, mercedesa c klase,  opela sam se nagledao ihahahaj, a svi su 10, 11 godina stari.

Edited by beeva
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...