Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

@Zli: mani se, ne vredi tolikog truda. Em je deset godina star, em je Opel, mogu te pare mnogo bolje da se potroše.

 

edit: sad tek videh da je uvezen iz Švice. To jeste ozbiljna preporuka.

plus sto manje vise znas boljke svojoj sklopociji. bolje to teraj dok ide.

Link to comment

Meni se ovaj moj Opel super pokazao, samo sto nema klimu i sto bih voleo da imam ipak nesto jaci i startniji motor. Potrosnja manje vise, za gorivo se uvek snadjem pa mi to i nije toliko bitna stavka. 

Link to comment

pa onda cuti i ceraj dok ne zastekas za nesto pristojno. 

ovo je bre 10 dina staro i preslo je garant jos 200k preko ove cifre koju reklamiraju. 

Link to comment

pa onda cuti i ceraj dok ne zastekas za nesto pristojno. 

ovo je bre 10 dina staro i preslo je garant jos 200k preko ove cifre koju reklamiraju. 

 

Baš tako... istresti i zadnji dinar i šta onda kad krenu kvarovi, makar i najsitniji? Bolje biti miran :)

Link to comment

Vi sad ovo pisete kao da sam neki sto zaradjuje stotine tisuca dinara mjesecno, a na 20 i kusur. Necu nikad ustekati za auto mladji od 10ak godina, u to sam 100% siguran, tako da mi niste bas od pomoci.

 

Inace, i ja bih benzinca ali drug napao da je ovo provereno, neki lokalac sto redovno dolazi kod njega u praonicu, radi dugo s kolima i ozbiljan je, blablabla...

Link to comment

mani se corava posla.

+1

 

Zli, kupovina automobila na placu nije baš rabota koju bi trebalo upražnjavati. Provereni™ likovi ne postoje. Svi oni uvoze automobile na kilo, pa kako se zalomi i njima i tebi.

 

A ovaj bez 350-400K, nema šanse da je bio. Plus, ko zna šta mu još sve nedostaje i treba da se menja.

Link to comment

+1

 

Zli, kupovina automobila na placu nije baš rabota koju bi trebalo upražnjavati. Provereni™ likovi ne postoje. Svi oni uvoze automobile na kilo, pa kako se zalomi i njima i tebi.

 

A ovaj bez 350-400K, nema šanse da je bio. Plus, ko zna šta mu još sve nedostaje i treba da se menja.

 

Slažem se, te sa placa ("na kupcu je samo registracija" :treptrep:) bih zaobišao ako nisi solidan mehaničar ili imaš para da plaćaš nekog solidnog.

Link to comment

Naravno, čovek je glup pa voli da kupuje polovne automobile. Lepo napiše da ima toliko para, kako da zaobiđe plac?

Voli opela, oće opela. Dizelaš je skup kad se pokvari, al se slabije kvari. Kilometraža ne mora biti štelovana. Švica uliva poverenje. Kad sam kupovo kola poveo sam čoveka koji se razume, masu stvari sam naučio sa njim taj dan po placevima i na kraju kupio auto koji je preporučio i za koji dan danas svaki majstor koji ga pregleda kaže da je u odličnom stanju (10 godina, 200k km).

Link to comment

Naravno, čovek je glup pa voli da kupuje polovne automobile. Lepo napiše da ima toliko para, kako da zaobiđe plac?

Voli opela, oće opela. Dizelaš je skup kad se pokvari, al se slabije kvari. Kilometraža ne mora biti štelovana. Švica uliva poverenje. Kad sam kupovo kola poveo sam čoveka koji se razume, masu stvari sam naučio sa njim taj dan po placevima i na kraju kupio auto koji je preporučio i za koji dan danas svaki majstor koji ga pregleda kaže da je u odličnom stanju (10 godina, 200k km).

Jbg, ja imam drugačije iskustvo, kupovao sam ženi auto na placu, vodio majstora, svašta naučio, i opet pljnuo posle još 500+€, jer to što mu je falilo, na placu nikad niko ne bi mogao da utvrdi (probušeno zvono menjača, i poprilično razjeban menjač, morao sam ceo menjati).

Link to comment

Naravno, čovek je glup pa voli da kupuje polovne automobile. Lepo napiše da ima toliko para, kako da zaobiđe plac?

 

 

Niko nije rekao da je glup, ja na njegovom mestu ne bih nikad istresao zadnji dinar za polovnjaka, a mislim da bih i radije potražio nešto što je već na našim tablicama, što se po potrebi može prvo oterati u servis ili bar provozati i tako to.

Link to comment

http://www.polovniautomobili.com/oglas4650476/opel_astra_h_17cdti/

 

Jel neko vozio ovo, kakvi su utisci? Imam nekog viska para jer nisam kupio LED televizor i otisao na more, recimo oko hiljadu i po evra, sto je do 3 i po hiljade ukljucujuci tu i pare od eventualne prodaje moje Astre, pa bih mozda mogao da menjam auto... Drug me nalozio da se nekako snadjem za jos ~hiljadarku i doprcam do ovih 4400 ili malo manje, pa sam sad malo sludjen.

 

ako se ne varam, ti imas neke rodjake u ch, pa se raspitaj kod njih koliko kostaju takvi u dobrom stanju (svez fmk). isto tako ih pitaj i sta se prodaje za 'izvoz' po raznim afrikama, balkanima i istocnim evropama. moje iskustvo bi bilo, zaobici u sirokom luku. iz ch samo ako imas nekog rodjaka, poznanika da ti dotera. privatno. za svajcarsko trziste, sa svezom fmk, taj auto skoro pa da nema teorije ispod 5000 chf.

sada je pitanje sta i koliko stpsko trziste ocekuje, tako da necu da gresim dusu, mozda je on za srpsko trziste u dobrom stanju, ali ja licno, imajuci vidu iskustvo svajcarskog trzista, nikako ga ne bi uzeo.

Link to comment

ako se ne varam, ti imas neke rodjake u ch, pa se raspitaj kod njih koliko kostaju takvi u dobrom stanju (svez fmk). isto tako ih pitaj i sta se prodaje za 'izvoz' po raznim afrikama, balkanima i istocnim evropama. moje iskustvo bi bilo, zaobici u sirokom luku. iz ch samo ako imas nekog rodjaka, poznanika da ti dotera. privatno. za svajcarsko trziste, sa svezom fmk, taj auto skoro pa da nema teorije ispod 5000 chf.

sada je pitanje sta i koliko stpsko trziste ocekuje, tako da necu da gresim dusu, mozda je on za srpsko trziste u dobrom stanju, ali ja licno, imajuci vidu iskustvo svajcarskog trzista, nikako ga ne bi uzeo.

http://www.autoscout24.ch/de/autos/opel--astra?fuel=15&make=59&model=405&nav=7&priceto=5000&vehtyp=10&yearfrom=2005

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...