Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Jel imao neko iskustva sa Toyota Avensisom? Iskrsla neka kombina, 2010. godište, prešao 65k, 1.6 benzinac...(da, znam da troši više od 1.3 CDTI iz Corse i 1.4 HDI iz Pežoa 207). Nije službeni auto, prvi vlasnik, regularno kupljen ovde i održavan u servisu.

 

Ако је то исто што и Матрикс (свако данас продаје иста кола под разним именима, ал' видео сам једну пљунуту овде са неким именом на А), возио сам то пола године па оставио ћерци кад смо се вратили. Мотор је био од 1,8, а није трошио претерано, с обзиром да је ручни мењач, шестобрзинац, и да у крају нема узбрдице. Имао је две коленасте, где се она за веће вентиле укључује тек преко 4500 обртаја, а онда гута. Али, што јес јес, то је ваљда једини ауто који је могао да извуче 180 коња из 1,8 литара.

 

Жао ми је што нисам могао да га понесем, ал превоз би коштао још толико (8000$, а био је 6 година стар, прешао умерено). Врло удобан, јер се седи високо, клима одлична, добра звучна изолација, ма милина за те паре.

 

Зет (тада атестирани Тојотин сервисер) вели да је то 2003. годиште последње где се није летело на жицу, тј где је још постојала механичка веза између педале гаса и мотора, а рачунар је онда тек реаговао на то и подешавао однос ваздух/гориво итд. Сви каснији модели су без те директне сајле, а притисак на педалу гаса је порука рачунару да израчуна шта треба да уради с мотором да би се вртео нарученом брзином. Што штеди гориво, и мотор дуже траје, али изазива неки делић секунде кашњења од педале до мотора. Неки модели (мислим једна или две верзије пријуса) су имали проблем што би се тај рачунар скршио у одређеним околностима, па би мотор напросто стао током тих секунду-две (или дуже) док не бутира начисто.

Link to comment

Jel imao neko iskustva sa Toyota Avensisom? Iskrsla neka kombina, 2010. godište, prešao 65k, 1.6 benzinac...(da, znam da troši više od 1.3 CDTI iz Corse i 1.4 HDI iz Pežoa 207). Nije službeni auto, prvi vlasnik, regularno kupljen ovde i održavan u servisu.

 

Nisam nešto specijalno zalegao, ali ko će ga znati...

Kum ga vozi, pa sam se i ja često vozio u njemu. Odličan auto, još ako je i cena regularna ja ne bim mnogo razmišljao

Link to comment

Имао је две коленасте, где се она за веће вентиле укључује тек преко 4500 обртаја, а онда гута. 

Kolenasto vratilo =  radilica = Crankshaft, nema veze s ventilima.

Bregasta osovina = Camshaft, 'komanduje' ventilima.

 

Inace odlican auto, ali bas odlican.

Delovi nesto skuplji (Srbija), u principu ih ima, a ima i majstora koji su Tojotu savladali.

Link to comment

Ako ima original Toyotinu gumenu patosnicu u gepeku - kupuj bez razmišljanja.

 

Ima :) Ali, u čemu je tu fora?

 

Malo me zenta što nema ništa od parking senzora ili kamera za vožnju unazad, a ipak je mnogo veći auto nego što sam navikao da vozim. 

 

 

 

 

Pa valjda smo se borili da polovično uspešni mogu da uživaju u polovnim plodovima svoje muke i odricanja.  :fantom:

Edited by Filipenko
Link to comment

Хм, јапанци, немци ложење

Tojota" opozvala 1,7 miliona vozila

Japanska "Tojota", najveći proizvođač kola na svetu, danas je najavila da će povući sa tržišta oko 1,2 miliona modela "noa" tipa minivan i drugih vozila u Japanu, kao i 140.000 "avensis" modela u inostranstvu kako bi se rešio problem visokog pritiska na pumpama vozila zbog čega može da dođe do izlivanja goriva

Link to comment

 

 

Malo me zenta što nema ništa od parking senzora ili kamera za vožnju unazad, a ipak je mnogo veći auto nego što sam navikao da vozim. 

 

Mani se bre tih fensi gluposti, savrsen auto, nista veci od pasata, lagune ili micubisijevog galanta svojevremeno...

Samo izgleda onako malo kockasto i napumpano sa onim malo visokim pojasom.

Deluje masivnije i nista vise od toga.

Link to comment

Jel imao neko iskustva sa Toyota Avensisom? Iskrsla neka kombina, 2010. godište, prešao 65k, 1.6 benzinac...(da, znam da troši više od 1.3 CDTI iz Corse i 1.4 HDI iz Pežoa 207). Nije službeni auto, prvi vlasnik, regularno kupljen ovde i održavan u servisu.

 

Nisam nešto specijalno zalegao, ali ko će ga znati...

zajebaces se do koske ako to kupis. isto kao i bilo koje drugo vozilo koje vozi manje od 1000 stanovnika srbije. moja koleginica imala udes u mojoj mazdi 5 - proci ce tacno 45 dana od udesa do zamene jebenih zadnjih desnih vrata i pripadajuce stranice iza. od toga 30 dana otpada na porucivanje delova koji stizu iz austrije (!!!), i montazu.

isti ces kurac imati sa avensisom. dzaba pouzdan motor kad ces za svaku sitnicu osedeti od cekanja (i pride biti odran). promenio sam 10+ vozila u zivotu i uvek je ista prica kad vozis nesto sto nije uobicajeno na nasim ulicama. u slucaju nezgode, mozes se samo jebati.

Link to comment

Ikar je, nazalost, u pravu

Auto je fenomenalan, zet ga vozi u inostranstvu, nema ni najmanje zamerke, ali nije za Srbiju i pogotovo ne za nase puteve

Link to comment

Ikar je, nazalost, u pravu

Auto je fenomenalan, zet ga vozi u inostranstvu, nema ni najmanje zamerke, ali nije za Srbiju i pogotovo ne za nase puteve

kakve sad veze imaji nasi putevi sa onom sto sam ja napisao? Edited by ikar
Link to comment

11k. Pri čemu mogu da zamenim za svoj auto i doplatu jer poznaniku/komšiji treba manji auto.

 

Nisam pametan, ja isto mislim da je najveći auto koji ima smisla voziti u Srbiji neka, kad smo već kod Tojote, Corolla ili npr. VW Jetta, Škoda Octavia, ali ono...ne znam, u dilemi sam ozbiljnoj jer je dobra prilika, ali opet, nije da mi je neophodno.

 

Hvala svima na utiscima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...