Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Pa desilo bi se isto sto bi se desilo motoru sa manualnim menjacem ako bi ga sa 80 krnuo u prvu. Ne znam cak ni da li je to moguce. Ja sam ga kad je onaj jedan padao sneg, bez problema iz druge vracao u prvu.Sent from my XT610 using Tapatalk 2

Link to comment

u principu, 1 i 2 se aktiviraju kada se brzina spusti do neke mere, onda pocinje motor da koci. meni se desava da ga i na 80 stavim na dva, pomerim nogu sa gasa i motor pocne, recimo na 50 da koci i odrzava. u 1 mozda negde na 30. da nema 1 i 2 i da se ne koristi, riknule bi kocnice dok si rekao piksla kad se silazi s (alpskih) brda. za sneg nikad nisam koristio, sve se lepo kontrolise doziranjem gasa.inace, ja sam polovnjake menjao svakih 1.5 do dve godine i uvek sam izbegavao automate, kao lako se kvare (sto u principu nije tacno, skupa je popravka kada se pokvare), tek poslednji sam uzeo automat i to posle dugo premisljanja, sve ostalo je bilo idealno za tu kintu, + moj zeljeni auto (cougar, kao prethodni vlasnik probea i veliki ljubitelj forda). najbolja moguca odluka, vise se ne vracam na manuelne, s tim da zena ima manuelni, pa ga provozam povremeno.ovo sa sportskom voznjom i manuelnim je prilicno relativno, ja bih pre rekao da vise zavisi od auta a ne od menjaca, sumnjam da ce neko vise sportski voziti ficu sa manuelnim od nekog 5 litra i 200 i kusur konja automata.

Link to comment
Pa desilo bi se isto sto bi se desilo motoru sa manualnim menjacem ako bi ga sa 80 krnuo u prvu. Ne znam cak ni da li je to moguce.Ja sam ga kad je onaj jedan padao sneg, bez problema iz druge vracao u prvu.Sent from my XT610 using Tapatalk 2
S tim ne treba preterivati jer mogu točkovi da blokiraju. Ovo naročito važi za dizele.
Link to comment
  • 3 weeks later...

kontam sta da kupim..budzet je nekih 4500e maximalno...imam par opcija, sad ko kakva iskustva ima...opel astra H..da li 1.7 cdti ili neki drugi motor iz klase? kakve su honde jazz..ima jedna 1.2m 2002 godiste..ili neka preporuka..nisam pametan jer po forumima pola pljuje pola hvali svaki zivi model:)sad imam fiat punta 1.2, 2000 godiste..pa mozda i grande punto?

Edited by beeva
Link to comment

Ja vozim hondu civica, ali sam se prvo penalio na jazz-a i u jednom momentu bio rešio da je uzmem. Međutim, odem na honda forum i nagovore me na civica argumentima ipak malo veći, ozbiljniji i komotniji auto, starija platforma motora, malo jevtiniji delovi i sl. Hvala im do neba, prezadovoljan sam, mada ima sreće i što sam ubo savršenog civica.Ono što tebe zanima je da dok sam čitao o jazzu i sl pročitao sam i dobio ravno NULA negativne kritike. Nema ko se nije javio da nije govorio samo u superlativima. A i vozila ga bivša naj ortaka, klela se u njega. Mislim da sa jazz-om nema promašaja.Edit: kada sam već tu, gledam poslednjih dana malo svoj budući auto, samo njega i nijednog drugog. Kontao sa možda prodam moj dam učešće i neki mali kreditić za jedno 100e mesečno ali ipak ništa narednih godinu minimum, ima dosta rashoda :)http://www.polovniautomobili.com/oglas4119889/honda_civic_poklon_servis/

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
kontam sta da kupim..budzet je nekih 4500e maximalno...imam par opcija, sad ko kakva iskustva ima...opel astra H..da li 1.7 cdti ili neki drugi motor iz klase? kakve su honde jazz..ima jedna 1.2m 2002 godiste..ili neka preporuka..nisam pametan jer po forumima pola pljuje pola hvali svaki zivi model:)sad imam fiat punta 1.2, 2000 godiste..pa mozda i grande punto?
Jel si razmisljao o Fokusu? Za te pare ima da se uzme fin.
Link to comment

Au, pa to baš i nije prijatan problem... Ako se ugasi auto, prestane da radi hidraulika, servo, oće i volan da se zaključa... pa ako se to desi u nekoj brzini, mašala.Meni se jednom Punto kec ugasio na autoputu pri 120 km/h, zato što je prezupčio... jedva sam preživeo bome, ukrotio divlju zvijer i privalio je ka ivici puta i zaustavnoj. Najsmešnije je što prezupčavanje zupčastog kaiša nije smrvilo sve u motoru, nego su celi troškovi bili cca 30e za novi zupčasti. Zapravo, nije ni bio pukao kaiš, jer sam ga uredno zamenio kad sam kupio auto, nego nesretni španer, jer ga idiot od majstora nije zamenio kad i kaiš.

Link to comment
Pa jel znaju sta je uzrok?Moj kum ima i nikad se nije zalio da ima bilo kakav problem. Bas cu ga pitati kad ga vidim.Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
sad sam provjerio..prljav rezervoar..nista strasno..inace ga hvali.. Edited by beeva
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...