Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

bemliga, prethodna vektra je bila ok auto ali samo kao nov.spoljasnost ok, unutrasnjost ko da je dizajnar bio slepi ruski dizajner parnih kotlova, kvalitet na nivou boljeg auta 2 klase nize.a ovo je direktan naslednik, staznam.

Link to comment

Ma nisu loši Opeli novi iznutra. Ali to nebi trebala biti prevaga za uzeti auto.Cijela Insignija izgleda dobro izvana i iznutra, ali taj pad vrijednosti bode u oči. Pa nove Insignije sa nešto opreme u salonima idu oko 40 000 E.I sad takav 3 i po godine star auto možeš dobiti za četvrtinu cijene.Audi A6 10 godina star je daleko skuplji od toga a trebali bi kao biti ista klasa.Kako bi moj kolega sa faksa rekao, inače švabo; Opel? Opel? To kod nas samo Turci voze. :s_a:

Link to comment
Mislim auto se može pokazati ekstra i da za male pare dobiješ auto 2 klase više od onog na što pikiraš... ali ali
E to je to. Fau ve, kako Toni reče, u odnosu na ovu Insigniju zaista deluje siromašnije očigledno - sa ovim nivoom opreme. Prosto, seo sam u oba auta :D Ima i tu jedna kvaka, subjektivno Golf ima nešto drugačiji osećaj prostora jer je prednje staklo pod drugačijim uglom zakošeno i iz te perspektive nekome ko je visok na sekund može da se učini da Insignija zapravo nudi manje prostora.No, u svemu, od opreme, preko sređenosti, do uostalom i godišta, Insignija je iznad. Ono što je ali ali može delimično da se objasni i jednim prostim faktorom - ovde na našim prostorima Fau ve je žestoko precenjen auto, objektivno. Ja nisam neko ko pati za bilo kojim brendom, i uopšte mi sa te strane ne bi bio problem da promenim kola. Zapravo, računica mi je sledeća - doplata će mi biti ista bez obzira da promenim kola sada ili za 2, 3 ili 4 godine jer će u narednom periodu i Golf i Insignija da gube po lupam hiljadarku vrednosti godišnje, tako da će me doplata izaći na isto i sada i 2016. Dvojica komšija mi voze Omegu i Vektru, i imaju samo reči hvale za svoje automobile. Što opet ne mora ništa da znači.Opet, mislim da je Mister No malo precenio novu Insigniju kad spominje cenu. Nisu ovo modeli koji se novi prodaju za 40k, već za 22-28k. A tržište polovnjaka je u suštini u istim problemima kao i tržište novih kola. Insignija ne može biti skuplja iz prostog razloga što ne može da se prodaje kao BMW, Merc, Audi iz te klase. Neće je ljudi uzeti. Što ne mora da znači da je nešto u krivu sa njom - premda sumnja uvek može da postoji - ili da je auto slabiji nego što jeste. Plus, delovi za Opela, servisi, svega ima što treba. Komnenović servis mi je na pljuvomet i tako dalje...P.S. Golf uopšte nije jeftin auto za održavanje. Ljudi se tripuju da to što ima turskih farova i indonežanskih delova znači da je održavanje jeftino. Kurac. Ako održavaš kola na normalan način, hoćeš npr. farove koji bacaju svetlo 80 metara a ne 30 metara, uopšte nije to toliko jeftinije od kola ove klase...jedino gume, ali to je posebna priča. Edited by Filipenko
Link to comment
E to je to. Fau ve, kako Toni reče, u odnosu na ovu Insigniju zaista deluje siromašnije očigledno - sa ovim nivoom opreme. Prosto, seo sam u oba auta :D
Fau ve djeluje mizerno iznutra kako god da ga okreneš. Nedavno sam sjeo u Polo star 3 godine i ono je interijer od Juga iz 88-godine, sve sa dodatnom opremom. Edited by Mister No
Link to comment

Ne znam, ja cenim spartanštinu Fau vea, mnogo bolje nego gomila nekvalitetne plastike koja mi bije u nos, kolena i ruke sa svih strana kao što 95% drugih proizvođača potencira u klasi. Nego ovo je jednostavno klasa iznad, vidi se po svemu, pa i po opremi i unutrašnjosti, to sam hteo reći.

Link to comment
bemliga, prethodna vektra je bila ok auto ali samo kao nov.spoljasnost ok, unutrasnjost ko da je dizajnar bio slepi ruski dizajner parnih kotlova, kvalitet na nivou boljeg auta 2 klase nize.a ovo je direktan naslednik, staznam.
Kao uostalom svaki opel, njima su enterijeri jednostavno ogavni. Insignija i nova astra koja se pojavila u tom periodu su prelomna tačka za opel u tom smislu, napredak je ogroman.Što se tiče insignije, ima je rođeni burazer najboljeg ortaka. Kune se u nju, i voli je više nego kevu i ćaleta...
Link to comment

ma naravno, ne kazem da je to presudno.doduse, ako je nov auto, svakako se taj dasa kune u nju. za taj polovni iz spanije od pola miljuna km, sa carskim dugmicima koji svetle a na koje se filip lozi, vec nisam siguran. pricamo o starom avtu, da podsetim samo. u tom smislu mi je ludos menjati pouzdani, tj ako je taj konkretno pouzdan, fauve, za opelaru.

Link to comment

Pa to, ovde kupuju uglavnom firme za službenu flotu, vozi se par godina, predje po 350.000 km, i onda hop na bugarski trejler pravac Bulgarija. Onda ih posle nadješ opet na autoputu u Italiji, ali sa tablicama Blagoevgrad.

Link to comment
Insignija sada izgleda ok. Problem je kakva će se pokazati.Vozio sam dosta tih novih Opela poslovno i svi dijele isti interijer.Meni to ne odiše nekom kvalitetom ali dopuštam da milion lampica nekome djeluje ekstra, te pokazivači brzine i okretaja uzeti od Alfe.Opelovi teškaši imaju stvarno kratak rok trajanja. Ko se više sjeća raznih Senatora, Omega i sličnih...To se vozi par godina i poslije adio.Mislim auto se može pokazati ekstra i da za male pare dobiješ auto 2 klase više od onog na što pikiraš... ali aliZašto se sada Insignije stare 3,4 godine prodaju za 10 000 E? Znači gube skoro 10 000 E godišnje na vrijednosti.
Meni je Omega išla skoro 500.000 i stvarno mi nije jasna ta opservacija o kratkom roku trajanja. Šestaci su išli još duže. Limarija je bila lošija, ali i to je prevaziđeno s poslednjim generacijama. Jedini problem recimo kod nas je taj što kod njih gubite garanciju ako ubacite plin. Bez obzira u šta vas ubeđivali neki alavi dileri to je tako, odnosno to je generalni stav GM-a i dakle važi i za Ševrolete. No, pošto ovde pričamo o polovnjacima sve to nije bitno. VW je jednostavno precenjen. Neki su uspeli, a neki se kvare kako nijedan Opel nije.
Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...