Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Sacujem golf vs subaru (outback ili forester) vs mazda 3? Sta mislite sta je bolja kupnja (gledam do 7k ozi dolara, preslo ~150k, godista su uglavnom 2000-2004).Ignorisite cene posto su australijske i verovatno nemaju veze s drugim prostorima... cisto auto kao takav, upotrebna vrednost, troskovi opravke, problemi, itd...?Mene srce vuce k outbacku, medjutim tesko je naci da nije presao 200k za te pare, a i dosta izraubovani izgledaju. Sem toga trosi vise od npr. golfa, a posebno mazde 3. Ako ima nekih sugestija za slicna vozila (ok outback i golf nisu bas slicni, ali nema veze), npr. kao Ford Focus. Vazna su mi 5-ta vrata (kutije sa kompjuterima, da ne budu na vidiku lopovima), da je zivahan i da moze da se tera stotinama km bez da d. zaboli (i da nije bucan unutra).

Link to comment

ja kontam da je mazda pobednik u kategorijama koje tebe zanimaju. kolega ima forestera na poslu, i mnogo trosi, a odrzavanje je skupo. kod nas je mreza servisa za mazdu uzas, ali kontam da kod tebe to nije problem. ne verujem da je tamo odrzavanje evropskog auta jeftinije od japanskog?

Link to comment

Nije, sigurno (mada je golf vrlo popularan, doduse ne bas kao kod nas nekad).Imao sam nekad mazdu 626 i uopste mi nije ostala u losem secanju.

Link to comment
...požali se on sektašima na drugom forumu :lol:
:lolol:
Forester?
mi je, recimo, dostupanali ove dvojke koje su u Srbiji kupovane za 19 i po hiljada tamo 2008. još uvek drže cenua i ti motori troše jezivovozio bi ja Imprezu, ama narasla familijanovi foresteri, sa dizel boxerom su mi nedostupnia vlažni san mi je XV http://www.subaru.com/vehicles/xv-crosstrek/index.htmljbt, kakav auto, ali kakav autojoš i taman, onako japanski kockasto sajber ružnjikavsamo, bez 30 k tu nema priče zasad :cry:
Link to comment
Sacujem golf vs subaru (outback ili forester) vs mazda 3? Sta mislite sta je bolja kupnja (gledam do 7k ozi dolara, preslo ~150k, godista su uglavnom 2000-2004).Ignorisite cene posto su australijske i verovatno nemaju veze s drugim prostorima... cisto auto kao takav, upotrebna vrednost, troskovi opravke, problemi, itd...?Mene srce vuce k outbacku, medjutim tesko je naci da nije presao 200k za te pare, a i dosta izraubovani izgledaju. Sem toga trosi vise od npr. golfa, a posebno mazde 3. Ako ima nekih sugestija za slicna vozila (ok outback i golf nisu bas slicni, ali nema veze), npr. kao Ford Focus. Vazna su mi 5-ta vrata (kutije sa kompjuterima, da ne budu na vidiku lopovima), da je zivahan i da moze da se tera stotinama km bez da d. zaboli (i da nije bucan unutra).
Problem je to što nisu svi evropski modeli i ti tvoji dole isti. Ja sam isto bio nekad merkao subarua kuravan, ali legacy (ovaj model) - ne znam da li je to kod tebe infinity ili nosi neki drugi naziv. Super je auto, izdržljiv, pouzdan, može da povuče muški, ali troši nenormalno - a nije bilo modela sa nekim koliko-toliko eko modelom. Jedina tu moguća ušteda je subaruov dizel boxer motor, ali to inicijalno diže cenu samog auta. Istina, problemi sa subaruom su limes koji teži nuli.Mazda 3 i FFokus su vrlo slični automobili, s obzirom da su građeni na istoj platformi (barem to godište koje ti gledaš). Mazda malo bolje drži cenu, fokus je nahvaljen malo više zbog voznih karakteristika. Golfa sam takođe imao, ali davno (dvojku), tako da tu ne mogu da kažem ništa iz ličnog iskustva. Nijedan od tih automobila se neće raspasti čim sedneš u njega ako ga kupiš u zadovoljavajućem stanju. Za ovog ili onog možeš da odlučiš na osnovu detalja koji su tebi važni - imaš parkers.co.uk recimo pa tamo možeš da uporediš. Ali ako nameravaš da ga voziš još puno kilometara, moj mig ide u smeru japanca (iako ni sa fordom ili golfom koje sam imao nisam imao nikakve posebne probleme).
Link to comment
135676586.jpgHvala na informacijama, ja sam tek u research™ fazi (u prevodu, nisam skupio pare). A fokusiran sam k'o guska u magli. Malopre gledam Kia Rio iz 2009. ispod 8K nasih dolara, nije mnogo presla (meni je to skoro novo, a bez obzira koliko je neglamurozna, meni je moja Kia odsluzila divno... ali vreme je za pemziju, njoj, mislim). A odmah iza toga gledam BMW 318i iz 1999. (isto oko 8k), presao samo 100k, pa se mislim, "BMW ej bre". :D Ili ovaj isto, samo 7K, a 316i (doduse taj je presao 170k).cp5038596609600458909.jpg?height=700&aspect=FitWithinNoPad&width=1050
Link to comment

indy, najvise ti zavisi od nacina eksploatacije. ako je mazda 3 made in japan a verovatno jeste, onda je ona prilicno ocigledan izbor kada ukrstis sve sto ti treba, pod uslovom da pricamo o benzinskom motoru i umerenim distancama. ako imas nameru da prelazis vece kilometraze onda je golf dizel generacije od 4 na ovamo bolji izbor po parametru cene eksploatacije po kilometru i performansi koje to prate. prosto, kada ga isteras na otvoreni put sa umerenom brzinom (u granicama maksimalne dozvoljene) to trosi 4-5l na 100km. ja sam to vozio i uvek bih vozio ponovo.ono sto ne znam(o) su cene goriva u australiji i da li dizel tamo uopste ima smisla.

Edited by gazza1
Link to comment

Dizel je ovde oko 1.5 dol/L, a obicni (bezolovni) benzin 1.35 dol/LInace u ovom prvom krugu da kazem da vodi Mazda 3. Sad gledam 1 primerak (2004. god, presla 134k, oko 8.8 hiljada)135443538.jpg135443833.jpg135443646.jpgPretpostavljam da se to moze naci i malo jeftinije ako se "shop around", a sem toga imacu stari auto za trade-in.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...