Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

video danas kakvog Forestera :wub: na prodaju i prilično sam se zapalio, jel imao ko iskustva sa istim u Srbiji, servisi, ovo-onoje tačno da mora da mu se radi servis "kardana" na 80k km-amada mi se realno ne izilazi iz mečke :)
Posle par nedelja u Foresteru zaboravićeš da si ikad vozio M.
Link to comment

blago vama sta vozitee kakav su olos ovi prodavci po placevima, evo primer kako odredjuju cenudanas oko 17h se pojavila nova na L-y na onom sajtu, cena 3599eotvorim pre pola sata, cena 3299epomislis - dacu i malo vise para da znam da je uvezeno nesto korektno, da nije s onom nelogicnoscu cene manje nego cene istog auta u inostranstvu kad ono...

Link to comment
ma vama hvala puno :)..plasticno ste opisali, na primeru (klima+uzbrdica=problem) sta mu je losa stranapitanje koje sebi postavljam je sta mi je prece..jeftinije odrzavanje i manja potrosnja ili to da nemam problem sa uzbrdicama (koje po gradu nemam niti igde gde nameravam da vozim 100km radijus)edit- tata,mama i nas troje dece smo isli 1986. ficom na more u hrvatsku,kroz brda i doline ;). zaustavio nas neki policajac bio i rekao tati da je hrabar covek :Dtako da..mogu svuda sa ovim:P
Mi smo bili jači™ - tri generacije u fići, tj plus baba i pečeni pilići. Onda nas u Bosni prepadne međed i u bekstvu mu ostavimo provijant
Link to comment

juče obijao placeve:u Beoafrici našao Cromu, prešla oko 150 000, daju garanciju, registrovana kod nas. radi ko traktor jbt, to mi malo smeta. zapravo, mnogo mi smeta. zvučna izolacija u kabini nula. i kad uđem unutra, onaj Fijatovski šmek... mada, to je i dalje opcija. ova koju sam gledao je 5 soma. veliko to, solidno. inače, pogledao sam još 2 - 3 crome, nisu ostavile utisak. sve su 1.9 motori. jel se ona pravi drugačije uopšte?gledao Zafire, sa njima mi je najveći problem što su ružne, i skuplje od ostalih.Mazda 5 - išao sam u PM na Vidikovac, a preko Boleča maltene (firma ima plac na dva mesta) , prodavac u trenerci sa zlatnim kajlama na dlakavom vratu. i pederušom. menje - više on, u tu mazdu sam polagao najviše nade, ama ono je unutra jako loše rešeno. ne samo da su poslednja dva sedišta neupotrebljiva, nego je i treće u drugom redu, srednje, neupotrebljivo čak i za decu. vozačko sedište jako visoko postavljeno, sa nedeovoljno mesta za noge. moje noge. to sam potpuno otpisao kao opciju za sada.Tojota Corola Verso - našao sam samo benzinca, navodno prešla 118 000, ali enterijer prilično sjeban unutra. 6 iljada košta, prodavac pristaje na proveru kilometraže. ne konkretno ovaj auto, ali Tojota ostaje opcija. kad sam mu rekao da tražim dizel, počeo je mantru o ventilima i plivajućem zamajcu...Citroen c4 Picasso - jbmmumater - mislio sam da će to prvo da otpadne, ama našao sam jednog sa 130 i nešto iljada, 1.6 hdi, čovek nudi broj šasije za proveru kilomeraže u ovlašćenom servisu, bilo kom, nudi da dovedem dijagnostiku, šta god pristaje na proveru. relativno očuvan unutra, sulud enterijer, šarmantan spolja, bordo crven, lepo radi. zadnaj dva sedišta (šesto i sedmo) neupotrebljiva, osim u nuždi, ali ovo ispred dovoljo komforno, i više od toga... Jbg, ostaje opcija, čak je ovo najblje što samvideo juče. možda grešim, možda se ložim, ne znam... zato i pišem ovdeseo u jednog Volva karavana, namam mesta za noge, za kabaste vozače loša ergonomija u ovom modelugledao u Pasate, ali su mi van budžetaSeo u jednog Mondea karavana, sa kožom, štonokažu: u fulu, oko 6 hiljada košta... hm, ozbiljan autogledao i one 407 sw pežoe, ama nešto nisam....i tako. na kraju ću izgleda od sve svoje ljubaci ka subaruima, volvoima i sabovima da pazarim jbnog Francuza....gledao i pasate karavane, visoke cene za moj budget

Link to comment

bolje pogledaj 407 sw, to je najlepši sw ever. plus taj 2.0hdi ako je taj u pitanju je odličan motor. elem, što se tiče crome, 1.9jtd kad mu ode remenica radilice i remenica alternatora, počne da bruji i trese se u leru, u vožnji manje osetiš. uz to dodaj i neki grejač sjeban i prva 2-3 minuta ima da radi ko IMT. uradiš tu veliki servis, nekih 300-400€ i ima da prede ko mačka :)edit: iz ličnog iskustva: remenice kad šetaju prave užasan zvuk, motor se trese, tu brzo ode i donji nosač motora i onda ti i misli podrhtavaju dok sediš u autu. pod velikim servisom ovde podrazumevam: proveru grejača, zamena pumpe za vodu, remenica alternatora, remenica radilice, provera svih nosača motora, španeri, pk kaiš, zupčasti kaiš, roler. možeš da dodaš obavezno ulje i filtere i voila, preporodio si motor. sve što je moglo da se zameni, manje više si i zamenio. motor posle toga MORA da promeni zvuk, sem ako je kompresija problem. kompresiju na jtd motoru lako rešiš tako što kad je zagrejan motor izvučeš šipku. na čepu motora sme da pomalo dimi, a na šipci ni ič.

Edited by twisted
Link to comment

Možeš li da nađeš tamo Mitsubishi Grandis za te pare? Kod njega su ta dodatna sedišta barem koliko-toliko normalna. Ili VW Touran?Ako ne možeš sa kintom da dohvatiš, mislim da ćeš morati da pogledaš i ove razne Sharan/Alhambra/Galaxy klonove.Ako se već ne gadiš na francuze, imaš i Pežola 308sw ili Renola Grand Scenic ili Espace. Pogledaš da li ti se sviđaju, gabariti i ostalo - kolege možda mogu više oko kvaliteta da elaboriraju pošto francuzi nisu "moj rejon".Mada, sa većinom njih je to više 5+2, nego čisti 7. To jest, 5 sedišta + prtljag, a povremeno po potrebi mogu da se dignu jedno ili dva sedišta pozadi na račun prtljaga pa daš klincima da sede pozadi, njima je to uvek fazon.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
juče obijao placeve:u Beoafrici našao Cromu, prešla oko 150 000, daju garanciju, registrovana kod nas. radi ko traktor jbt, to mi malo smeta. zapravo, mnogo mi smeta. zvučna izolacija u kabini nula. i kad uđem unutra, onaj Fijatovski šmek... mada, to je i dalje opcija. ova koju sam gledao je 5 soma. veliko to, solidno. inače, pogledao sam još 2 - 3 crome, nisu ostavile utisak. sve su 1.9 motori. jel se ona pravi drugačije uopšte?gledao Zafire, sa njima mi je najveći problem što su ružne, i skuplje od ostalih.Mazda 5 - išao sam u PM na Vidikovac, a preko Boleča maltene (firma ima plac na dva mesta) , prodavac u trenerci sa zlatnim kajlama na dlakavom vratu. i pederušom. menje - više on, u tu mazdu sam polagao najviše nade, ama ono je unutra jako loše rešeno. ne samo da su poslednja dva sedišta neupotrebljiva, nego je i treće u drugom redu, srednje, neupotrebljivo čak i za decu. vozačko sedište jako visoko postavljeno, sa nedeovoljno mesta za noge. moje noge. to sam potpuno otpisao kao opciju za sada.Tojota Corola Verso - našao sam samo benzinca, navodno prešla 118 000, ali enterijer prilično sjeban unutra. 6 iljada košta, prodavac pristaje na proveru kilometraže. ne konkretno ovaj auto, ali Tojota ostaje opcija. kad sam mu rekao da tražim dizel, počeo je mantru o ventilima i plivajućem zamajcu...Citroen c4 Picasso - jbmmumater - mislio sam da će to prvo da otpadne, ama našao sam jednog sa 130 i nešto iljada, 1.6 hdi, čovek nudi broj šasije za proveru kilomeraže u ovlašćenom servisu, bilo kom, nudi da dovedem dijagnostiku, šta god pristaje na proveru. relativno očuvan unutra, sulud enterijer, šarmantan spolja, bordo crven, lepo radi. zadnaj dva sedišta (šesto i sedmo) neupotrebljiva, osim u nuždi, ali ovo ispred dovoljo komforno, i više od toga... Jbg, ostaje opcija, čak je ovo najblje što samvideo juče. možda grešim, možda se ložim, ne znam... zato i pišem ovdeseo u jednog Volva karavana, namam mesta za noge, za kabaste vozače loša ergonomija u ovom modelugledao u Pasate, ali su mi van budžetaSeo u jednog Mondea karavana, sa kožom, štonokažu: u fulu, oko 6 hiljada košta... hm, ozbiljan autogledao i one 407 sw pežoe, ama nešto nisam....i tako. na kraju ću izgleda od sve svoje ljubaci ka subaruima, volvoima i sabovima da pazarim jbnog Francuza....gledao i pasate karavane, visoke cene za moj budget
ajd jos da dodam par stvari za mazdu, buduci da sam presao vec 100000 u njoj. nije ona bas samo raspad.sediste moze da se podesava po visini. prilicno samn siguran da ces moci da nadjes pravi polozaj, sa dovoljno prostora za noge :)dva poslednja sedista si dovoljno velika za decu i na njih se mogu staviti decija sedista bez ikakvih ogranicenja. na krov stavis kutiju za prtljag i dobijas kompletnog sestoseda. to nije mala stvar i meni se vise puta pokazala kao vrlo korisna. kad ne koristis zadnja sedista, mozes boga oca da napakujes pozadi.klizna zadnja vrata su veoma prakticna stvar.dizel motor po mom iskustvu (a i po iskustvu drugih korisnika) se ne kvari skoro nikad.edit: inace, ja bih na tvom mestu bez razmisljanja kupio taj c4.edit 2: za porodicne ljude monovolumen je mnogo prakticnije resenje od karavana. Edited by ikar
Link to comment
u Beoafrici našao Cromu, prešla oko 150 000, daju garanciju, registrovana kod nas. radi ko traktor jbt, to mi malo smeta. zapravo, mnogo mi smeta. zvučna izolacija u kabini nula. i kad uđem unutra, onaj Fijatovski šmek... mada, to je i dalje opcija. ova koju sam gledao je 5 soma. veliko to, solidno. inače, pogledao sam još 2 - 3 crome, nisu ostavile utisak. sve su 1.9 motori. jel se ona pravi drugačije uopšte?
ja sam vozio jednu od tih Croma iz Beoafrike :D . Bila nam je 6 meseci sluzbeni auto koji smo iznajmljivali od njih. Ovi iz Beoafrike mi inace nisu pouzdani ali sa ovim autom za to vreme nismo imali nikakvih problema.
Link to comment
ja sam vozio jednu od tih Croma iz Beoafrike :D . Bila nam je 6 meseci sluzbeni auto koji smo iznajmljivali od njih. Ovi iz Beoafrike mi inace nisu pouzdani ali sa ovim autom za to vreme nismo imali nikakvih problema.
:D to je ta, to su mi i ispričali, da je njihova i da su je najmili
Link to comment

Dopada mi se kako procenjujes auto koji ti treba, ali imam nekoliko komentara:1. Naravno da svi uvoze 1.9 motore, jer je potraznja za njima neuporedivo veca. Zasto? Svi koji jednom predju na 1.9, vise se nikad ne vrate na 1.6. Bilo je vec reci o razlozima, ali to pokusaj da prihvatis kao aksiom.2. Verso je mnogo ozbiljan auto, razmisli jos jednom o njemu, ne vidim sta je problem da ubacis kvalitetan sekvenc plin u njega i nauzivas se za male pare.3. Pre konacne odluke, obavezno skoci do Panceva kod Pece(Peca auto), ja sam sa njim prosao fenomenalno. Ne smara, samo garantuje za poreklo automobila(npr, ja sam proverio auto i pronasao ko je bio prvi vlasnik i trag o svim akcijama u ovlascenom servisu, sve je bilo kako je rekao), za ostalo povedes pouzdanog majstora.4. Svima koji se dosta muvaju po gradu preporucujem bele automobile. Ko god da ti se potpise na kola(a toga ce sigurno biti), samo malo rucno izmatiras oko greba, prsnes malo bele i ispoliras to mesto. Tako uvek vozis uredan auto, bez milion gradskih ogrebotina.5. Zapamti da se kod nas kola uglavnom menjaju uz doplatu. Vrlo vrlo retko nailazi neki Banatjanin da iskešira ceo auto i takvi imaju sve beneficije. Dakle, bez blama kreni da obaras cenu automobilu do besmisla. Npr. za taj Verso ti trazi 6; ti mu nudis 5, ali izvadis na sunce 5k da vidi da si ozbiljan. Posle toga se odnos sasvim menja. I nema sta da mu cinis ustupke, da se nadjete na 5,5 i te fore. Ako nece za 5, okrenes se i odes. Dok te ne pojuri da se vratis.

Link to comment
izvadis na sunce 5k da vidi da si ozbiljan. Posle toga se odnos sasvim menja. I nema sta da mu cinis ustupke, da se nadjete na 5,5 i te fore. Ako nece za 5, okrenes se i odes. Dok te ne pojuri da se vratis.
+1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...