Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

ok. pitam zato sto sam to uglavnom ovde citao, to sa ks, klimom pa ne moze da izvuce motor ako radi klima itd. ja sam do skoro menjao polovnjeke na svakih godinu i po, dve i ks su me zanimale samo kad sam gledao 'sportski' auto. u svakom drugom slucaju me bolelo uvo koliko ks ima i nikada nisam primetio da se motor drugacije ponasa kad mu radi klima. istina tu nije bilo manje kubikaze od 1.6 i to retko, uglavnom 2.0 +, ali...
E to ali je, mislim, presudno. Mislim, koliko se ja sećam snaga tj ks direktno zavise od obrtnog momenta.I broja obrtaja :)Sad opet dizel daje brže veći obrtni moment a benzin opet veće obrtaje... Ko hoće može da se zanima, meni je komplikovano i ovo što sam napisao. :DMožda ništa nije tačno ali 60ks+klima znam da nije dobro. Osim ako automobil nije od ugljeničnih vlakana, toalet papira...
Link to comment

sad mi kolega dao da probam njegov punto 1,2 16v /80ks, juri ko lud :D otisli do njegovog majstora i majstor rece da je skroz ok 1,2 8v /60ks, i da je taj motor jeftiniji za odrzavanje i manje trosi i da mi 'ne treba jace'kao da on zna sta mi treba <_<mada..meni ne treba auto za uzbrdice, ali skroz shvatam razliku i prednost iz ovoga sto ste izlozili

Link to comment
istina, ni ja sa 2000 kubika nisam primećivao do sada :lol:
pa to ti pricam :bee:mislim, koliko uopste na tako malom autu treba gledati ks? nece on ni sa par ks-a vise da leti uz brdo u 5. hocu reci, ja nebi uopste gledao koliko ks-a ima, dao bih manje kinte i otiso u pariz. ali to sam samo ja :whistle:
Link to comment
A čuj, pusti ti nas što ovde mudrujemo.Lepo, test vožnja pa ćeš videti na čemu si.
ma vama hvala puno :)..plasticno ste opisali, na primeru (klima+uzbrdica=problem) sta mu je losa stranapitanje koje sebi postavljam je sta mi je prece..jeftinije odrzavanje i manja potrosnja ili to da nemam problem sa uzbrdicama (koje po gradu nemam niti igde gde nameravam da vozim 100km radijus)edit- tata,mama i nas troje dece smo isli 1986. ficom na more u hrvatsku,kroz brda i doline ;). zaustavio nas neki policajac bio i rekao tati da je hrabar covek :Dtako da..mogu svuda sa ovim:P Edited by InvisibleLight
Link to comment
...edit- tata,mama i nas troje dece smo isli 1986. ficom na more u hrvatsku,kroz brda i doline ;). zaustavio nas neki policajac bio i rekao tati da je hrabar covek :Dtako da..mogu svuda sa ovim:P
Eh, bre, pa 60-tih smo svi isli ficama na more (a cim drugim). Svaku planinu prelazis iz nekoliko cugova. Stanes, izjedes sendvice, malo se smrznes (mraz i leti), pa polako.... Za 20-tak sati, eto te na moru!
Link to comment
Pred uzbrdicom isključi na kratko klimu, pa kad se popneš gore, uključi je ponovo. :fantom:
Ili kada pretičeš. Još na prekidaču umesto AC napišeš nitro.
Link to comment
Eh, bre, pa 60-tih smo svi isli ficama na more (a cim drugim). Svaku planinu prelazis iz nekoliko cugova. Stanes, izjedes sendvice, malo se smrznes (mraz i leti), pa polako.... Za 20-tak sati, eto te na moru!
da. pauza i piletina/sendvici na kupreskom polju :) u odlasku. u povratku cevapi u travniku. secam se da smo se u bosanskim planinama izgubili i trazili put za neke srnice. :D jao sad cu da trazim na google maps, nikad pre ni posle toga nisam cula za srnice :)
Link to comment
ma vama hvala puno :)..plasticno ste opisali, na primeru (klima+uzbrdica=problem) sta mu je losa stranapitanje koje sebi postavljam je sta mi je prece..jeftinije odrzavanje i manja potrosnja ili to da nemam problem sa uzbrdicama (koje po gradu nemam niti igde gde nameravam da vozim 100km radijus)edit- tata,mama i nas troje dece smo isli 1986. ficom na more u hrvatsku,kroz brda i doline ;). zaustavio nas neki policajac bio i rekao tati da je hrabar covek :Dtako da..mogu svuda sa ovim:P
Računaj i na jedan paradox: teži automobili sa slabijim motorom troše više nego isti takav automobil sa jačim motorom. (1.4 ili 1.6 može da troši manje nego 1.2).
Link to comment
Ili kada pretičeš. Još na prekidaču umesto AC napišeš nitro.
Tako sam ja bio jednom na radiju u kolima imao dugme "phone" i mislio da tako prebacim telefon na ozvučenje, ali cvrc - dugme "phone" je bilo prosto Mute dugme. :lol:
Link to comment
Tako sam ja bio jednom na radiju u kolima imao dugme "phone" i mislio da tako prebacim telefon na ozvučenje, ali cvrc - dugme "phone" je bilo prosto Mute dugme. :lol:
:lol: trebalo mi je vremena da skontam što bi uopšte pisalo phone. :lol:
Link to comment
Pred uzbrdicom isključi na kratko klimu, pa kad se popneš gore, uključi je ponovo. :fantom:
i zamoli saputnike da napuste vozilo i ponesu prtljag.... pa ih pred nizbrdicu pusti unutra ponovo
Link to comment

video danas kakvog Forestera :wub: na prodaju i prilično sam se zapalio, jel imao ko iskustva sa istim u Srbiji, servisi, ovo-onoje tačno da mora da mu se radi servis "kardana" na 80k km-amada mi se realno ne izilazi iz mečke :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...