Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

aj da jednom metemo adakta, obrmoment pokrece avto, ne konjske snage.
Jes' to tako ali konjske snage su ipak bitnije kod putničkih automobila nego obrtni momenat.Da nije tako svi bi vozili fergusone 539 a ne automobile...
Link to comment

nasla sam servisera u valjevu koji bii uradio dijagnostiku (600-800din :D )i decka koji hoce da me vozi tamo i razume se amaterski ali posvecenicki u lanice, imao je jednu,stariji model, pomocice mi dosta na licu mestae sad, vidim danas da je nekom benzincu koji je bio 3400 danas obnovljen oglas i smanjena cena na 3100 (inace po tim sajtovima/ogalsima) padaju cene, valjda videli da ne ide prodajaplus je u bgd-u, blizu je. ja bih sad njega (pa ostace mi 300 e vise, odmah kupujem kartu za pariz!)jedino me muci ovo sto renne govori o jacini, on je 1242, 44 / 60jel ima veze ako kazem da sam ja soler i da ne planiram da ga tovarim s puno ljudi il tereta, da mi nije bitna neka snaga il sta vec ona donosi sa sobom, bitnije mi je da manje trosi, al benzincu dajem prednost i zbog tog sto nemam garazu pa racunam zimi..evo ga:http://www.polovniautomobili.com/oglas3130261/lancia_ypsilon_12/ovo je poslednji forumski chek pred kupovinuu subotu javljam sta sam uzela :0.6:

Link to comment
nasla sam servisera u valjevu koji bii uradio dijagnostiku (600-800din :D )i decka koji hoce da me vozi tamo i razume se amaterski ali posvecenicki u lanice, imao je jednu,stariji model, pomocice mi dosta na licu mestae sad, vidim danas da je nekom benzincu koji je bio 3400 danas obnovljen oglas i smanjena cena na 3100 (inace po tim sajtovima/ogalsima) padaju cene, valjda videli da ne ide prodajaplus je u bgd-u, blizu je. ja bih sad njega (pa ostace mi 300 e vise, odmah kupujem kartu za pariz!)jedino me muci ovo sto renne govori o jacini, on je 1242, 44 / 60jel ima veze ako kazem da sam ja soler i da ne planiram da ga tovarim s puno ljudi il tereta, da mi nije bitna neka snaga il sta vec ona donosi sa sobom, bitnije mi je da manje trosi, al benzincu dajem prednost i zbog tog sto nemam garazu pa racunam zimi..evo ga:http://www.polovniautomobili.com/oglas3130261/lancia_ypsilon_12/ovo je poslednji forumski chek pred kupovinuu subotu javljam sta sam uzela :0.6:
60ks je baš malo. Kad upališ klimu moraćeš drugom uz svaku uzbrdicu...
Link to comment
60ks je baš malo. Kad upališ klimu moraćeš drugom uz svaku uzbrdicu...
znaci da palim za valjevook..videcu jos s tim deckom sta mi savetuje (al mislim da ce isto reci, ako je tako slabo..) i pokusacu da smanjim na 3000 il 3100 bar onda..bas bi mi znacilothanx a lot svima:))javim slikom:) glasu razumnom cu postaviti nekog japanca kojeg ufotkam usput da bude i on zadovoljan :D ;)
Link to comment
60ks je baš malo. Kad upališ klimu moraćeš drugom uz svaku uzbrdicu...
da li ovo ima neko 'naucno objasnjenje' ili je samo urbana legenda? ozbiljno pitam. koliko ja znam, a ne znam mnogo, ks su samo racunski broj koji proizilazi od velicine, kubikaze motora i obrtnog momenta (mozda i jos po nesto). da li to moze da se tvrdi tako pausalno, malo konja - nema snage za klimu - 2. uzbrdo, bez da se uzmu u obzir i druge karakteristike motora, velicina, tezina auta itd?
Link to comment

Kod mene striktno po osećaju. :DPar kom tipa fiat punto, reno clio,chevrolet aveo i sl imali su ozbiljnih problema sa uzbrdicom i klimom.Svi su bili 1,2 benzinci sa 60-tak ks.Moguće da ova lancia nije takva, ali sumnjam.

Link to comment
Kod mene striktno po osećaju. :DPar kom tipa fiat punto, reno clio,chevrolet aveo i sl imali su ozbiljnih problema sa uzbrdicom i klimom.Svi su bili 1,2 benzinci sa 60-tak ks.Moguće da ova lancia nije takva, ali sumnjam.
+1
Link to comment

ok. pitam zato sto sam to uglavnom ovde citao, to sa ks, klimom pa ne moze da izvuce motor ako radi klima itd. ja sam do skoro menjao polovnjeke na svakih godinu i po, dve i ks su me zanimale samo kad sam gledao 'sportski' auto. u svakom drugom slucaju me bolelo uvo koliko ks ima i nikada nisam primetio da se motor drugacije ponasa kad mu radi klima. istina tu nije bilo manje kubikaze od 1.6 i to retko, uglavnom 2.0 +, ali...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...