Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Kao suprug vlasnice mogu reći da je C3 1.4 sasvim solidan gradski autić. Troši prosječno osam, osam i pol litara (80 posto gradske vožnje). Već dvije i pol godine nije crkla ni jedna žarulja(koliko mi je poznato,rekord Citroena), nakon prve godine nema redovnog servisa, a nakon druge servis košta cca. 140 €.Komande tempomata su mu iznimno loše postavljene(iza volana), tako da je tempomat praktično neupotrebljiv. Gepek u razini očekivanja za klasu.

Edited by Ugor
Link to comment
jesu :lolol:ali hvala svima, ima itekako korisnih saveta. nije presudno da ima 7 sedišta.
Pa reče u početku da imaš za vožnju 3 odrasle osobe i 3 deteta - jedino ako babu planiraš da vozite isto kao što su Del i Rodni vozili dedu u gepeku, onda to stvarno nije presudno. Gde ćeš još da ubaciš te svinjske polutke?Pojedinačne ocene ljudi ovde su pojedinačna svedočenja i ništa više. I da pričamo o najgoroj seriji juga, sigurno bi se našao čovek kojem je od trenutka kupovine do kraja radio kao sat. To što se kao falinka navodi za pojedine modele ne mora značiti da će osvanuti na svakom konkretnom primerku, ali postoji veća verovatnoća da može da ti upadne takav problem (tipa elektrike kod francuza generalno), pogotovo što kupuješ polovnjak. Da zanemarimo recimo švapske časopise koji u dobroj meri jesu obojeni, idi recimo ovde i pogledaj konkretne modele kako su ocenjeni - pogotovo Reliability sekciju - i vidi da li sa falinkama možeš da živiš. Nakon rivjua redakcije imaš i owners reviews, koje moraš da uzmeš sa rezervom (svi ili kuju u zvezde ili kažu da je auto govno, nema ništa između), ali možeš da vidiš sa čime su u proseku ljudi imali problema na nekom konkretnom modelu. Domaće forume auto ljubitelja sam i ja pokušao neko vreme da čitam, ali sam onda solomonski zaključio da u pogledu objektivnosti to sve treba politi benzinom i zapaliti. Edited by Razzmatazz
Link to comment

+1 na Franuske elektro probleme, ortak ima lagunu koja ruku na srce krcata opremom i super izgleda, super očuvana, ali je jednom mesečno morala na "terapiju" gde je par puta trebalo za dijagnostiku i 5, 6 odvoženja, strašno.Sada je na prodaju za 3k sa sve gasom i mislim da je cena super. Trenutno je stvarno u tip top stanju, pa ako nekome treba... :) Lik se zapalio za Pežo 407, može 2007, 2008. da se uzme za manje od 6k.

Link to comment

Pokušavao sam da ga odgovorim, ali ono, on veli lep je, izgleda spacey, pametnom dosta... :isuse: Doduše, opreme ima praktično sve, ali kako stoje stvari sa Francuzima - samo više potencijalnih kvarova.

Link to comment

Поставља се питање имају ли савремени аутомобили баш много разлике један од другог. Некад је ајкула од бубе било као бог и шеширџија, спале или рено 4.Тако да легенде о слабим италијанима, скупим французима и поузданим немцима више нису поуздане.

Edited by kapetanm
Link to comment
Važno je da nema običnih kazaljki :lol:
apso-fuckin-lutely!!! :)
i sa time ce da se usreci, skoro pa ko sa lagunom...
najbolje da iole normalini ljudi voze golfa 4 karavan :Dkad sam seo u golfa odmah sam se setio tog položaja - drvena klupa iz prvog osnovne!
Link to comment
najbolje da iole normalini ljudi voze golfa 4 karavan :Dkad sam seo u golfa odmah sam se setio tog položaja - drvena klupa iz prvog osnovne!
najbolje da normalni ljudi u srbiji voze kola koja kostaju vise od 5-6k evra... A6 samo dziberi i crnogorci. Edited by gazza1
Link to comment
o pa udobnost je carska, npr C5 je leteci tepih, ne osetis put.posle izlaska iz kola imas osecaj da vrckas.
Ako se neko seća onog Ami8. E tu je i vozač morao da pije tablete protiv mučnine. :DToliko mekan da se ljuljao još pet minuta od gašenja motora.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...