Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ja sam vozio sluzbenu Kromu ( dizel ) a vozio sam se i pozadi kad su kolege bile za volanom. Stvarno je dobro resenje za porodican auto i ima bas dosta prostora. Ova verzija je bila starija, mislim 2006 godiste i imala je manu sto si rucnu kocnicu morao da povlacis na cudan nacin. Ne znam kako to da opisem recima ali u svakom slucaju ko je bude vozio primetice ovo o cemu pricam :D.

Link to comment
2. opcija Ford Focus C - Max: isto dovoljno velik, ama ne volim Ford, imam predrasude. Kažu da je tvrd, to mi ne odgovara. A i nije nešto spolja. Pa ni unutra. Ali ako me neko ubedi...
Jako, jako dobar auto. Ćerah ga jedno vreme, nemam niti jednu zamerku. Grunf ga je onomad oprobao, mož da ti posvedoči o kvalitetu ako naleti ovuda. I ja sam imao predrasude o Fordu, posle dva Forda sam opasno promenio mišljenje.
Link to comment
Jako, jako dobar auto. Ćerah ga jedno vreme, nemam niti jednu zamerku. Grunf ga je onomad oprobao, mož da ti posvedoči o kvalitetu ako naleti ovuda. I ja sam imao predrasude o Fordu, posle dva Forda sam opasno promenio mišljenje.
+1
Link to comment

ja kupio Ford Focus 1.6 karavan, 2010g. posle 2 meseca voznje - prezadovoljan.lak za upravljanje, dobro lezi na putu, mala potrosnja po gradu, oko 6l, ima dosta prostora...nije mi bio prvi pik,hteo SAAB-a karavana, no nisam se dogovorio sa prodavcem.Ford iskocio nenadano za jako dobre novce

Link to comment
Jako, jako dobar auto. Ćerah ga jedno vreme, nemam niti jednu zamerku. Grunf ga je onomad oprobao, mož da ti posvedoči o kvalitetu ako naleti ovuda. I ja sam imao predrasude o Fordu, posle dva Forda sam opasno promenio mišljenje.
odlican auto. ima mesta, ubrzava ko tramvaj. prosto ne znas sta ces sa tom snagom.
Link to comment

ja recimo, ne bih kupio nijedan od automobila koji ste naveli :))) zavisi ko kakva očekivanja od auta ima. vaša su, rekao bih, mala. ja ne bih auto kome treba 1000 godina da stigne do sto, niti fiat kome sva plastika zvoni posle 6-7 god starosti, niti bih običan sat sa skazaljkama na sred instrument table forda...jbg ukusi i očekivanja su neke stvari prilično subjektivne. meni za lagunu nije bilo teško niti 1 dinar da dam ni za ratu svojevremeno niti za servis jer sam taj auto voleo svim srcem majke mi. zato vam se čudim što čoveka dodatno zavijate u spiralu nedoumice :) nek čovek stavi prst na čelo i razmisli šta on želi tačno od svog ljubimca narednih xy godina

Link to comment

pa sad, nisi rekao sta si sve radio na laguninom motoru, na koliko ti je riknuo intercooler, na koliko turbina, koliko si puta remontovao alternator itd itd. sto se plastike na fiatu tice, za cromu gresis, utegnuta je isto koliko i bilo koji drugi francuski pa i nemacki auto slicnog godista i te komerc klase - ni manje ni vise nego recimo opel astra H koja je manje vise isti taj auto (isti motor, isti menjac, nesto manja sasija). last but not least, svi navedeni automobili imaju bolji menjac od lagune. prvi i osnovni razlog zasto ne vozim francuska kola ili sto to nisam radio do sada je sto je njihova tehnologija izrade menjaca 10 godina iza nemaca, ako ne i vise od toga (croma ima opelov menjac).

Link to comment

Prvo i osnovno - čoveku treba porodični auto sa puno mesta, najverovatnije 5+. Po meni, to je za njega jedini pravi problem sa C-Maxom, pošto u njemu ima mesta za petoro ljudi; sve ove druge priče o kazaljkama ili ubrzanju mačku o rep, ne treba mu auto za trkanje ili kurčenje. To baca novo svetlo na ove druge modele koji imaju 6 ili 7 mesta, kao što su Toyota Corola Verso (za ovu njegovu namenu verovatno bi to bio moj primarni izbor), Mazda 5, Honda FR-V ili sa druge strane nešto tipa Zafire ili nekog Grand francuza (koje ja lično opet nikad ne bih kupio).

Link to comment

ja imam samo jednu sumlju vezanu za kromu, obzirom da je jako povoljna kupovina, (godiste/klasa) slabo je ima na taksiju, mora da taksisti znaju nesto sto mi ne znamo.

Link to comment
ja imam samo jednu sumlju vezanu za kromu, obzirom da je jako povoljna kupovina, (godiste/klasa) slabo je ima na taksiju, mora da taksisti znaju nesto sto mi ne znamo.
ima nesto vezano za servo upravljac - kada se pokvari popravka je oko Euro 1500, tako sam cuo...jos, elektronika nije na zavidnom nivou + trap koji je dosta slabiji od bilo kog nemackog pa cak i francuskog automobila.
Link to comment
ja imam samo jednu sumlju vezanu za kromu, obzirom da je jako povoljna kupovina, (godiste/klasa) slabo je ima na taksiju, mora da taksisti znaju nesto sto mi ne znamo.
taksisti znaju da mogu da voze stilo karavan dok mu ne otpadne motor, tockovi, odleti karoserija i tako..... koji ce im kurac slicno a novije i bolje, za koga?
Link to comment
ja recimo, ne bih kupio nijedan od automobila koji ste naveli :))) zavisi ko kakva očekivanja od auta ima. vaša su, rekao bih, mala. ja ne bih auto kome treba 1000 godina da stigne do sto, niti fiat kome sva plastika zvoni posle 6-7 god starosti, niti bih običan sat sa skazaljkama na sred instrument table forda...jbg ukusi i očekivanja su neke stvari prilično subjektivne. meni za lagunu nije bilo teško niti 1 dinar da dam ni za ratu svojevremeno niti za servis jer sam taj auto voleo svim srcem majke mi. zato vam se čudim što čoveka dodatno zavijate u spiralu nedoumice :) nek čovek stavi prst na čelo i razmisli šta on želi tačno od svog ljubimca narednih xy godina
Vidi, ja i u Mercedesu imam dva obična sata sa kazaljkama sa nekim skromnim ekrančićem između. U Citroenu sam imao neki svemir što menja boje. I onda je taj Citroen crko pre nego što je šareni svemir otkucao 1K km od izlaska iz fabrike. Btw, malo posle tog Forda kog sam hvalio sam na kratko vozio novi Megan karavan. Plakao sam za Fordom u najnesrećnije dizajniranoj automobilskoj kabini ikad. Plus je i vožnja totalno đubre, upravljivost kurac, menjač kvrgavi kurac, vešanje zanosi ko neka džinovska guzica. Ko kupi tog Megana pare je bacio.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...