Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Danas nismo pobedili cisto zbog gubitnickog mentaliteta koji godinama prati nasu repzentaciju na ovakvim turnirima, recimo imali smo cistu kontru za + 3 posle Balicevog probijanja, umesto toga igramo pozicioni napad i gubimo loptu, pa onda ona situacija kad sjajnog Rnica menja Ilic na +1 i gubi kontrolu nad loptom i pravi probijanje, poklonili smo im bod mada smo i taj jedan na kraju spasavali, danas smo verovatno dali najvise golova sa krila na poslednjih nekoliko takmicenja, Stanic se opet razbranio ali na kraju se uplasili pobede

Link to comment

Vujin nije bek koji puca preko bloka, njemu treba srednji bek da ga namesti i krio da razvuce odbranu. Mi na desnom krilu imamo Prodanovica a na srednjem beku nam se menjaju beskorisni Vuckovic i Bojinovic + pogubljeni Sesum. Inace, Vujin daje u proseku oko 10 golova po utakmici u lizi™ sampiona.

Edited by mandingo
Link to comment
u drugom krugu bice veselja... sa argentincima, poljacima i svedimaedit:evo boza jos ne moze da se oporavi™ :lol:
Nijedna od ovih ekipa nije bolja od Hrvata. Nije problem u njima vec u tome sto pitaj Boga sta cemo mi odigrati vec u sledecoj utakmici. Steta sto ovo nismo dobili zbog samopouzdanja, bod manje-vise ne bi nam nesto puno znacio.
Link to comment
..al bi rekao da nema mozga a muda bez mozga su go k...c na biciklu...<_<
Jebi ga, zna se ciji je sin.A nije ni toliko idiotski igrao, u zadnjem napadu mu je uvaljena koska, imamo mi i gluplje igrace od njega.
Link to comment
Nijedna od ovih ekipa nije bolja od Hrvata. Nije problem u njima vec u tome sto pitaj Boga sta cemo mi odigrati vec u sledecoj utakmici. Steta sto ovo nismo dobili zbog samopouzdanja, bod manje-vise ne bi nam nesto puno znacio.
da, ali ni utakmica nas i hrvata nikad nije obicna...a problem u drugom krugu ce upravo biti takvo gledanje, da su sve te tri ekipe losije od hrvata... protiv sveda prosto numemo, za poljaka cemo se voditi logikom, pa oni su slabiji od hrvata, a u praksi ce nas poljaci pocepati gore nego danci, i onda dolazimo do argentina, koja bukvalno nema igraca koji moze da sutne sa 7 metara, al su zato u nogama od nas brzi jedno 3-4 puta(usotalom tako su i dobili svede), mada ipak i pored toga, mislim da bi nasi bili duzni bar argentinu da pobede..
Link to comment

Nisam gledao prvih 15 minuta zbog GSPa pa ne mogu to komentarisati. Odbrana je bila mnogo bolja, mnogo manje glupih ispadanja i smijesnih grubih faulova iako nas je jedan takav kostao pobjede. Nisam nesto mnogo vidio Vilovskog u igri, toliko o tome da je nasa odbrana bolja sa njim. 5-1 smo igrali samo povremeno, u prvim fazama napada, ostatak smo igrali vrlo pokretnu odbranu 6-0. Doduse koliko god da je brza, pokretna i uigrana Danska ocajan matchup za nasu odbranu toliko nam je sporija igra Hrvatske koja se bazira na Balicu i Voriju (ovaj nas je unistavao kretnjama na crti) odgovarala.Igra u napadu bez klasicnog srednjeg beka, najcesce sa Sesumom kao nekakvim kvazi srednjakom (nas igrac utakmice), se pokazala boljom od pokusaja da igramo sa klasicnim srednjakom ako nemamo kvalitetnog igraca za to. Bacio je nekoliko lopti krilima i par puta je napravio prostor za bekove. Kad god smo igrali sa Vuckovicem padali smo u igri.Utakmicu su odlucile dvije stvari. Glupo iskljucenje Curkovica (za njega imam razumijevanja i nade, prvenstveno zbog igre u mladjim kategorijama) i ocajan pas Toskica Rnicu kod onog pasivnog napada. Lopta je trebalo da ide na Ilica!? koji je bio sam u sredini.Mnogo bitnija od ovog boda je cinjenica da se nismo raspali kada su komsije imale plus 2 i loptu. Ok, mozemo zaliti za bodom i gubitkom sansi (ne i teorijskih) za polufinale.

Link to comment
Ne kapiram sto si pisao ovoliki post da mi dokazes kako je problem u odbrani iako ni jednom jedinom recju nisam pominjao ni odbranu ni napad. Ako je vec ta tema u pitanju reci cu da nas sporost ekipe vec godinama vise kosta upravo u odbrani. Sporo izlazimo na sut, sporo reagujemo na ukrstanja, sporo se krece zona i onda se isuvise oslanjamo na individualne odbrane, pa zato po pravilu pusimo duplo vise iskljucenja na utakmici protiv bilo kojeg ozbiljnog protivnika. A onda ispada da nas sudije mrze. O tome koliko golova dajemo iz kontre i polukontre a koliko ih primamo da i ne govorim. Vukovic je poceo sa "indijancem" protiv Alzira koji je ispadao bukvalno kod svakog bloka i onda se vratio na 6-0 jer nije imalo smisla posto nam je lik na koga je "indijanac" izlazio dao dva ili tri gola zaredom sredinom prvog poluvremena kad su Alzirci ukapirali da im je nasa odbrana 5-1, zapravo, igrac vise. Iz "tarabe" vrlo plitko i sporo izlazimo na sut a kombinovane i duboke odbrane, koliko sam video, odavno vise i ne igramo jer su nam busne k'o sir.Mi ne mozemo da igramo odbranu kao Francuzi jer nemamo igrace za to. Fizicki smo dovoljno jaki da drzimo zonu ali su nam igraci u centru zone isuvise teski i spori i zato primamo mnogo golova sa bekovskih pozicija iz najobicnijeg ukrstanja i bloka, sto je totalno neozbiljno. Kao sto rekoh, nisam gledao utakmicu protiv Danaca ali se vec protiv Alzira videlo da smo tu mnogo tanki, samo sto je Alzir imao uzasnu selekciju suta pa je Stanic skinuo nekih dvadesetak lopti.
Осим што си потписао текст где се говори искључиво о проблему напада, тј. да је напад проблем због којег Србија не остварује добре резултате:62319500.pngУзгред, нисам се теби директно обратио већ сам говорио у множини, чак сам и ја у томе учествовао, ти си био само последњи у низу па сам те цитирао како би показао да је прави проблем Србије-одбрана.Данас се управо показало да са добром одбраном можемо да се носимо са најјачим репрезентацијама. Међутим, данас се утакмица морала добит из разлога што су два хрватска голаман имала укупно 9 одбрана,Погубили смо се последњих пар минута у нападу, страх-шта ли је али то су сви видели.Простора за напредак у одбрани још има али се јасно види да можемо да је играмо добро. Ако одбрамбено будемо добро играли у наставку имамо добре шансе за висок пласман.
Link to comment
:lol: simpaticna izjava, al realno sem kosarke, ne vidim na cemu je zasnovana... pogotovo sto se u odbojci i fudbalu nismo sastali desetljecima...
У рукомету је, мислим, однос 2-2 и једна нерешена. При чему смо се састали у рукомету на ЕП 1996 у Шпанији, први сусретн репзентација после рата, и добили ту утакмицу. Ту је био онај чувени коментар покојног Кнежевића. Дуго времена смо у ватерполу доминирали, још од Крања а можда и раније па се то мало прекинуло једну две године, па опет...О кошарци не бих...Е, сада фудбал. СРЈ је избацила Хрватску са ЕП 2000, да те подсетим да су Хрвати били трећи на свету 1998. Такође се памти и избацивање хрватске омладинске репрезентације са ЕП, бараж на Маракани где Вучина забија, генерација Луке Модрића и Едуарда и то победом у Хрватској.О, тенису, одбојци не бих...Суштински то може све сутра да се промени али тако је. Edited by No7
Link to comment
Е, сада фудбал. СРЈ је избацила Хрватску са ЕП 2000, да те подсетим да су Хрвати били трећи на свету 1998. Такође се памти и избацивање хрватске омладинске репрезентације са ЕП, бараж на Маракани где Вучина забија, генерација Луке Модрића и Едуарда и то победом у Хрватској.
Naravno ne treba zaboraviti ni kvalifikacije za omladisnko prvenstvo gde su nas Hrvati u Beogradu dobili sa 6:2 valjda, cini mi se da nam je Djoric bio selektor tad.edit: 18. avgusta 1999, doživeli debakl u Beogradu od Hrvatske (6:2). Edited by Tinman
Link to comment
Осим што си потписао текст где се говори искључиво о проблему напада, тј. да је напад проблем због којег Србија не остварује добре резултате:62319500.png
Nije da branim Harpera, ali ni njegov ni Evropejčev post nigde ne kažu da je isključiv problem Srbije igra u napadu, niti negiraju da imamo probleme u odbrani. Uglavnom govore o problemima u igri. Nisam neki ekspert za rukomet, ali mi se čini da je naš osnovni problem neorganizovan i nekvalitetan rad u mlađim kategorijama i loša selekcija igrača. Evo gledam mlađe selekcije Srbije - juniorima 90 % golova daju levi i desni bek, a selektor kadeta na spisku ima 4 krila i 10 bekova, a i jedne i druge opet preslišavaju ekipe koje preslišavaju i našu seniorsku reprezentaciju (Danska, Švedska, itd.).Znači opet ista priča, selektiraj u mlađim kategorijama beka grmalja od dva metra koji će da puca preko fizički inferiorne protivničke odbrane, i izaći ćeš na glas kao dobar trener, nešto slično kao i u fudbalu. Momci koji imaju neke druge kvalitete budu zapostavljeni, i na kraju priče imaš bekove - pucače svetske klase, a sve ostalo osrednje, uključujući te iste bekove u odbrani.Inače, utakmica sa Hrvatima prava Skandinavska, lepo je videti i da mi umemo bratski da sarađujemo, kao i Nordijci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...