Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Prilikom narucivanja knjiga sa Interneta da li se i dalje placa visoka cena neke spedicije i carine, pa dara predje meru ili mi je krajnja cena priblizno jednaka onoj na Amazonu ?

Link to comment

di da pitam, da ne skitam: koje kriterijume (u teoriji) treba da ispuni rusija da bi postala članica eu? ne zajebavam se, pojma nemam, a treba mi instant odgovor. nema se vremena za 1 temeljan pristup temi.

Link to comment

Za pocetak volja da udju u uniju, a onda bi verovatno doslo do nekih pregovora o tome koje uslove treba unija da ispuni da bi im se Rusija prikljucila. Pitanje ti je suvise apstraktno i mislim da o tome niko ozbiljno ne razmislja, ali mislim da je odgovor obostrana volja.

Link to comment

Da iskoristim dok je Prezha jos na topicu.Sta se desi u slucaju da nakon nekog faula u kosarci igrac je toliko povredjen da ne moze da izvede slobodna bacanja?

Link to comment
jel imu negde da se kupu vakuumske sisaljke sa kukicom, koje mogu da se kace na glatke povrsine pa na njih besis svasta?
Ima u 99% plastikarnica, samo (moje iskustvo) te sisaljke imaju gadnu osobinu da se otkace bas u gluvo doba noci i onda gravitacija ucini svoje uz zvucnu pratnju koja zavisi od onog sto je visilo i visine na kojoj je visilo, vakuum popusti nakon nekog vremena...
Link to comment
Za pocetak volja da udju u uniju, a onda bi verovatno doslo do nekih pregovora o tome koje uslove treba unija da ispuni da bi im se Rusija prikljucila. Pitanje ti je suvise apstraktno i mislim da o tome niko ozbiljno ne razmislja, ali mislim da je odgovor obostrana volja.
delijo, ja bih pre svega da ti se zahvalim što si mi ukazao na grešku koju neprestano ponavljam u ovom vidu komunikacije. dakle, da bih dobila i približno upotrebljiv odgovor, morala bih preciznije da postavim pitanje, a ono glasi: koji su kriterijumi koji su definisani zajedničkom eu strategijom za rusiju (iz 1999), a posle stupanja na snagu sporazuma o partnerstvu i saradnji rusije i eu? znam da je (pored očiglednih - mastriht/kopenhagen)negde bilo reči i o jačanju saradnje sa Nato-om (naročito posle čečenije) i još par kriterijuma, za koje me mrzi (odnosno nemam vremena) da čitam sporazum i strategiju, pa se stoga obraćam dragom forumu.unapred hvala. može i pm, sms (da ne otvaram topike po svim pdfovima, ko hipstertoni:) ) ... stop.
Link to comment
Da iskoristim dok je Prezha jos na topicu.Sta se desi u slucaju da nakon nekog faula u kosarci igrac je toliko povredjen da ne moze da izvede slobodna bacanja?
Umesto njega ulazi drugi igrač koga trener pošalje. Ali mislim da postoji nekakva "regulativa", tipa da ovaj mora da odmara posle toga neko vreme, da ne bi bilo foliranja.Mojne me drš za reč za drugi deo :D
Link to comment
Ima u 99% plastikarnica, samo (moje iskustvo) te sisaljke imaju gadnu osobinu da se otkace bas u gluvo doba noci i onda gravitacija ucini svoje uz zvucnu pratnju koja zavisi od onog sto je visilo i visine na kojoj je visilo, vakuum popusti nakon nekog vremena...
fala. neka popusti slobodno, nije o glavu...nameravam da napravim avangardne garnisne za zavese
Link to comment
Prilikom narucivanja knjiga sa Interneta da li se i dalje placa visoka cena neke spedicije i carine, pa dara predje meru ili mi je krajnja cena priblizno jednaka onoj na Amazonu ?
Kako kad, nije uvek isto. Ako te zakači da ti pošiljku isporuči neka kurirsko-špediterska firma kao što je DHL, veoma je velika verovatnoća da će ti odrati kožu s leđa. Međutim, mnogo je verovatnije da češ pošiljku dobiti preko naše pošte, koja sada zaračunava nešto veće troškove nego ranije, ali nije tako strašno. S druge strane, neko ko ima dovoljno vremena i poznavanja propisa bi mogao da malo uleti poštarima klizećim startom s leđa i sa obe noge (bez straha od crvenog kartona), jer postoje važeći i potpisani međunarodni sporazumi Republike Srbije u kojima doslovce piše da su knjige kod uvoza oslobođene carine i troškova carinjenja.
Link to comment

moj kum je imao u podstanarskom stanu baš avangardno rešenje. garnišna je bila lepo tiplovana u zid, ali je zavesa bila plisirana i zalepljena na zid tigar lepkom. kad su probali da je skinu da bi je oprali, odvalili su malter.p.s. te kukice na vakuum otpadaju same od sebe i kad se na njih ništa ne okači.

Link to comment
Da iskoristim dok je Prezha jos na topicu.Sta se desi u slucaju da nakon nekog faula u kosarci igrac je toliko povredjen da ne moze da izvede slobodna bacanja?
moguce da je alphons u pravu za eu kosarku. u nba protivnicki tim bira nekog sa klupe ko ce izvesti bacanja (naravno biraju neko drvo koje ima 40 % za ft)
Link to comment
fala. neka popusti slobodno, nije o glavu...nameravam da napravim avangardne garnisne za zavese
a da probash ipak neshto avangardnije? ^_^ja sam inache odustala od neavangardnih garnishni, zbog zato sto je ono sto sam ja mislila da je beton i armiranje, ispalo da je kutija od shper ploche, koju bi izvalile i te pipaljke na vakuum. slutim.pa smo avangardno odluchili da upucamo bruku para na one neke platnene moderne sto se rolaju. a kache na prozor, navodno isto modernom neotpadljivom konshtrukcijom. sad samo josh ti nofci da se zarade...i to kumovo avangardno reshenje sa lepljenjem direktno na teren bi isto moglo da mi radi poso, s obzirom na situaciju :ph34r: Edited by thermal bug
Link to comment
Da iskoristim dok je Prezha jos na topicu.Sta se desi u slucaju da nakon nekog faula u kosarci igrac je toliko povredjen da ne moze da izvede slobodna bacanja?
Po FIBA pravilima sutira igrac sa klupe koji udje kao zamena, a koga odredi trener. Ako nema rezervnih igraca sutira neko od igraca na terenu. Mislim da nema ogranicenja kad igrac moze da se vrati na teren kad se oporavi.Po NBA pravilima sutira rezervni igrac kog odabere protivnicka ekipa osim u slucaju nesportskog faula kad rezervnog igraca bira trener. Mislim da igrac ne moze da se vrati u igru do kraja cetvrtine, ali nisam siguran. Pitaj i negde na kosarci. Znace to bolje JoeD ili tako neko, a mislim da imamo i neke sudije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...