Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Jel se prodaje negde u BG palmal od 25 cigareta u kutiji ? To mi dnevna merka pa bi mi seo, nekad je bilo, a davno nisam video
Nema toga ihaaaa.
Link to comment
imash one shto se muckaju i pri tom muckanju se odvija nekakav proces dopunjavanja baterija pa se tako nikad ne isprazne
Te sa mućkalicom su mnogo simpatične, ali slaba vajda od njih, daju vrlo malo svetla.Ni nemaju bateriju, nego veliki kondenzator. Njega napuni struja koja se indukuje u kalemu kroz koji leti prolazi magnet prilikom mućkanja. To malo struje što se namućka je dovoljno da jedna dioda svetli kratko vreme.P.S. SETIO SAM SEIma punjivih led lampi, ali se ne pune iz struje, nego pomoću ugrađene fotoćelije. Prodaju se kao "baštenske lampe", danju ih ne vidiš, a noću svetlucaju. Koristi ih par prijatelja što imaju vikendice bez struje, drže ih preko dana na terasi. Ima ih u Uradi Sam i sličnim radnjama što prodaju baštensku opremu, prskalice, patuljke i slično.
Link to comment

pa i te solarne bashtenske lampe slabashno svetle

Te sa mućkalicom su mnogo simpatične, ali slaba vajda od njih, daju vrlo malo svetla.Ni nemaju bateriju, nego veliki kondenzator. Njega napuni struja koja se indukuje u kalemu kroz koji leti prolazi magnet prilikom mućkanja. To malo struje što se namućka je dovoljno da jedna dioda svetli kratko vreme.
ma da,znam da je tako neshto..objasne mi svaki put ali ja to odmah zaboravim :D mi smo imali proshle godine neku lampu na navijanje,i mnogo je slabo svetlela i stalno sam morala da navijam,prilichno nezgodno kada si u totalnom mraku negde u shumi..al kao neki muchenichki princip morash da se potrudish za svoje svetlo itako..
Link to comment
Je li neko skoro video gde u Beogradu može da se kupi punjiva baterijska lampa koja koristi LE diode kao izvor svetlosti? Onomad (pre godinu ili dve) sam čuo da toga ima na buvljaku, ali me zanima sadašnja mogućnost kupovine.
Имао сам пар таквих таморж, али су им батерије биле килаве. Једна је имала оно дугме са матичне плоче, а друга, која би требало да је замена за камперски фењер, је издржала годину и више није могла да се напуни. Хтео сам да је отворим и да турим нормалне батерије, ал' смо онда дигли руке и од Америке и лампе, па нем' појма шта има унутра.
Link to comment
kako se zovu oni kotrljajuci zbunovi po pustinjama ? na srpskom i na engleskom
Мислим да сам нашао да се зове котрљан, ал' да ли се баш тако зове или се преводилац снашао (јер тога код нас, канда, нема), не бих умо касти.
Link to comment
Hotel Nais je kultno mesto za Turke u tranzitu. Meni je dvojezican, mislim da imaju i nesto turskog osoblja, imaju halal hranu, prostor za molitvu i ostale potrepstine. Covek ima njuh za biznis, otkidaju se od para.
Čini mi se da je i motel "Stari hrast" poodavno u ovom lancu. Sećam se da sam i tamo viđao Hurriyetov logo.
Link to comment
Ako misliš na all-in-one lampu koju uštekaš u struju da se napuni - negative, takvu skoro nisam video.Standardne lampe sa LE diodima troše po 3 komada AAA baterija (bele LE diode rade na 3.6V).Dobitno rešenje je da kupiš lampu, NiMH baterije & punjač za iste. Jebada je što svi punjači pune po dve baterije, nisam skoro video neki koji puni 3 u cugu. Dobra stvar je što baterije nisu skupe, a dotične lampe imaju jako malu potrošnju.Lampi imaš svuda, na pijacama, buvljaku, kod kineza, u radnjama sportske i planinarske opreme...Na buvljaku sam kupio punjač koji koji može da se napaja i iz mreže i iz akumulatora u kolima.
Složiću se da je rešenje sa lampom i punjivim NiMH baterijama veoma dobro. Punjač sa mestom za 4 AA baterije imam odavno, trebalo mi je još kada sam imao Canon A80, a sada imam i neki džigi-bau model koji puni 4 debele baterije veličine D. Taj džigi-bau model (a i baterije veličine C (1,2V, 4500 mAh) sam ganjao malo duže, ali se našlo u Tehnomarketu na B. Brdu.Proveriću i buvljak (reče mi drugar iz radio-kluba da je tamo našao baš nešto što bi mi odgovaralo), a i kosooki asortiman u Bloku 70 :)
Link to comment
pa i te solarne bashtenske lampe slabashno svetlemi smo imali proshle godine neku lampu na navijanje,i mnogo je slabo svetlela i stalno sam morala da navijam,prilichno nezgodno kada si u totalnom mraku negde u shumi..al kao neki muchenichki princip morash da se potrudish za svoje svetlo itako..
Veoma simpatična stvarčica koju sam video u upotrebi je mala ručna dinamo lampa sa LE diodom. Stariji se sigurno sećaju mehaničke ručne dinamo lampe, a ovo sad radi kao blesavo. Tri LE diode sjaje prilično jako, sprava je ne veća od dlana, a iako je mehanički deo od plastike, deluje dosta solidno.
Link to comment

Zna li neko da li u Beogradu moze da se negde kupi Pimsleur audio kurs za ucenje spanskog. Moze i predlog ako postoji neko skrovito mesto za besplatno preuzimanje, cini se da je ranije bilo ali sad nigde nista da iskopam

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...