Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

inace otkada se tim ostrenjem nozeva vise ne bave nasa romska braca koja idu po kucama (kao u stara dobra vremena), to je postalo besmisleno skupo, toliko da sam pre par godina ozbiljno popizdeo na ove sa beogradskih pijaca i na kraju kupio elektricni kuhinjski ostrac nozeva. dobro priznajem da ne umem da ga bas naostrim onako spektakularno ko neki matori koljac, ali jos se nisam susreo sa situacijom da ne mogu da isecem nesto posle ostrenja na toj spravi. a kostalo je besmisleno, tipa 15-tak E.

Link to comment
imam ja jedno pitanje.cime se peru sudopere napravljene od silgranita, to je onaj nekakav mleveni kamen:
evo za skidanje kamenca. vidi ovde
Otkrila sam novo sredstvo za povremeno uništavanje kamenca na silgranitu, a to je Urtekram-ovo sredstvo za čišćenje sanitarija (zove se Toiletrens), koje se (mislim) može kupiti samo u Bio&Bio i Zrno dućanima. Sredstvo je posve na prirodnoj bazi, gušće je strukture, poput gela, nanese se na kamenac i ostavi stajati neko vrijeme. Prije ispiranja treba još malo izribati s nekakvom spužvicom (za svaki slučaj) i kamenac magično nestane. Isto sredstvo koristim i za čišćenje perlatora, sanitarija...ma svih površina gdje se skuplja kamenac.U istim dućanima nabavim i Ecover Cream Cleaner (ekološka inačica Arf-a), pa, kad mi se baš ne da provoditi gore navedena procedura, onda malo brzinski izribam s tim.
ili domaca radinost:
Pomiješaj ocat, malo sode bikarbone i mrvicu soli, kad se rastopi (možeš i malo ugrijati da bude toplo) s time premaži i pusti 10-ak minuta.Ovo skida kamenac sa svega.Druga opcija je limun, ja nisam probala ali susjeda kaže da je to njoj najbolje rješenje. Inače ima tamnoplavi silgranit od Blanca.
za ovo drugo sam cuo na jos jednoj strani.
Link to comment
ja nabavljam od ovog nekog lika
Hvala. Sredjeno sve
Glede leda, ja spopadnem neki kafić i lepo zamolim. Obično mi napune neku veliku kesu, jer imaju te mašine i to. Obično to ispadne kilu-dve. Na kraju pitam "Šta sam dužan?", oni kažu "Ne treba ništa". I ja srećan i :kdp: E sad, ako se puca na mejdejkinih deset kila (vidi se ko kakve žurke pravi), onda nemam šta da ti kažem, osim da obrneš nekoliko kafića.
to sam i ja radio ali to mi je "mala" kolicina. kontam da ce 10 kg da napuni kadu :unsure:
Link to comment

Zna li ko gde se u Beogradu mogu kupiti pristojni jastuci - klasični za spavanje, a da nisu perjani i da nisu Dormeo (tj.jeftiniji su).Stari perjani mi se svakoga dana sve više raspadaju... I kako ide vreme vidim da mi se na kraju smeši neka jača Dormeo kombinacija na rate za sve ukućane...Ranije je bila neka kiosk prodavnica kod Pionira sa dobrim i jeftinim jastucima, ali toga više nema... <_<

Link to comment
na bajlonijevoj, ustvari u skadarskoj, preko puta pijace, imas proverenog ostraca nozeva.poz
tnx, danas nisam mogao da se nateram da izadjem iz kuce, sutra cu valjda
ili domaca radinost:
kombinacija sirće+soda bikarbona je glupost. Kamenac je pufer za kiselinu koju sipaš, nataloženi karbonati neutralizuju kiselinu i tako se 'skida' naslaga, ako dodaš sodu bikarbonu samo smanjuješ efikasnost.Ja natopim gazu alkoholnim ili industrijskim vinskim sirćetom (domaće vinsko ostavlja diskoloracije pošto ima pigment od grožđa) i time prekrijem fleku, kada prestane da šišti znači da je sva kiselina neutralizovana pa ako se fleka još nije skinula ponovi se postupak. Znači nije dovoljno samo da prekrijete neće vreme da uradi svoje nego kiselina, pa je bitno da se ponovi par puta.
Link to comment
Meni se kao najbolje i najtrajnije (a prema tome sam bio najskeptičniji) rešenje pokazala ona bočica sa nekom mirišljavom tečnošću, u koju onda uroniš par štapića i oni se onda natope i mirišu konstantno mesecima.
Daj jos koji detalj - kako izgleda bocica i sta pise na pakovanju, da li su stapici u pakovanju ili se kupuju posebno, gde se kupuje (apoteke, kinezi, gvozdjare...)...Hvala na buducem odgovoru.
Link to comment

moram da menjam ulazna vrata u stanu, ali je jedan od kljucnih razloga zvucna izolacija, pa ajd ako neko ima iskustva da kaze koliko su efikasni ovi modeli cija je cena do 300 evra. jasno mi je da nijedna nece moci da obezbede potpunu tisinu, ali bih mnogo, mnogo zelela da ne cujem treskanja lifta, dobrosusedske rasprave i slicne zanimljivosti.npr, ovakva neka.

Link to comment

uh, kinez:). neko ce reci da su danas sve kinezi, da, ali treba imati dosta srece pa naci kineska vrata koja su dobra a uradjena bez npr italijanskog posredovanja u smislu dizajna i kontrole kvaliteta. kad sam ja trazio isto - pre nego sto sam zakljucio da mi se vise dopada ideja da sredim svoja stara originalna vrata od bogtepitakad - niceg pristojnog ispod 600-650e sa ugradnjom nije bilo. a pricamo o 2005. valjda ce neko napisati nesto pametnije.

Link to comment

vidis a za te su mi neki gradjevinci rekli da nisu kinezi. znam da zvuci glupo to sa zvucnom izolacijom, ali vise se ne moze.sad videh ove, pise da ih sami proizvode, a nadu mi pruza taj sundjer od 50mm. samo se naravno, u subotu u 3, niko ne javlja na telefon, pa ne znam koliko kostaju.

Link to comment

ne vredi tapaciranje, tj, u svakom slucaju moram da menjam vrata, a ima nekih problema sa stokom i zatvaranjem u koje se bas ne razumem, pa sam do sad imala onu garazni bendovi varijantu sa plutom, ali ne pali vise.greota mi da dam 600 evrica za vrata, stipsa sam prokleta. trista cu da prezivim.

Link to comment
Zna li ko gde se u Beogradu mogu kupiti pristojni jastuci - klasični za spavanje, a da nisu perjani i da nisu Dormeo (tj.jeftiniji su).
Probaj jastuk od heljde tj. punjen heljdinim ljuspicama. Prekoputa Djerma na Bulevaru ima radnja Deltateks, sa tekstilnom robom, tamo imaju. Cijena sitnica: 1500 din.A da malo zacinim... u Japanu skoro samo takve i koriste, sobakawa.Probali su da ih prodaju na Zapadu, i nije islo ... a onda su umesto "buckwheat pillow" poceli da ih reklamiraju kao "sobakawa pillow", i krenulo da se prodaje nenormalno. ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...