Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Posle visesatnog trazenja, nadjoh sajt Ureda Drzavne Uprave odgovarajuce zupanije - mislim da je bio problem mog nepoznavanje hrvatskih administrativnih termina. Imaju cak i formular online, jedino da vidim kako da im uplatim kintu.
Izgleda da su se modernizovali ili ja nisam uspevao da pronađem to kad mi je trebalo :lol:
Kad ste svi tako dobri, kapiram da je rodni list ono sto treba, ali na formularu se nude ove opcije:1. RODNI LIST 2. IZVADAK IZ MATICE ROĐENIH 3. POTVRDU O ROĐENJU kakva je razlika?
Ovako to izgleda na slikamaRodni listIzvadak iz matice rođenihPotvrda o rođenjuna Izvodu imaš zanimanje, mesto prebivališta i podatak o državljanstvu, na rodnom listu nemaš, kapiram da izvod može da se koristi svugde gde i rodni list, a da li postoji nešto gde rodni list nije dovoljan, nemam pojma, ja sam uvek vadio rodni list, do večeras nisam ni znao za ova druga dva papira :)
Link to comment

Ja mogu da se raspitam na poslu da li traze rodni list ili maticu ili je svejedno. Nas termin je izod iz mk rodjenih i mislio sam da je u Hrvatskoj to rodni list (sto mi i zena potvrdjuje klimanjem glave) kakav im je to sad izvadak iz matice, nemam pojma.

Link to comment

Hvala svima na vrlo korisnim informacijama. Ja se ovo sve raspitujem za dedu koji je rodjen 1920 i neke u HR i nije ziveo tamo mnogo dugo - ali mu to treba za novu LK [i pasos].

Link to comment

Rodni list, provereno, ja sam baš pre nedelju-dve dana uspešno odradio gorepomenutu akciju koristeći upravo one of those.Pff, šta ti je dosadna moderna srpska napredna i efikasna administracija, sve što mi je ikada u životu trebalo od papira radio sam davanjem na uvid originalnog rodnog lista dobijenog u staroj državi uz izgovor "pa neću valjda sad u Hrvatsku da vadim ovo?" (palilo super), a sada sam radi novog pasoša i onog komada plastike sa čipom, slikom i otiskom morao da vadim rodni list sa alternativno obojenom šahovskom tablom jer su gospoda naprasno dodala gde god stignu "do 6 meseci" klauzulu zarad random kuluka... Hejt.

Link to comment

Evo proverio sam. Kao sto neko rece rodni list je dovoljan a moze i izvadak iz MR.Malo sam guglao sinoc, vidim da su oni devedesetih menjali terminologiju maticna knjiga rodjenih u maticu rodjenih, izvod u izvadak kava glupost

Link to comment

Jms, pazi samo da li su dedini podaci aktuelni, jer ne unose tu samo podatke o rođenju. Meni su u Varaždinu pravili problem, jer je ispalo da ih nisam obavestio da sam se pre x godina oženio, pa nisu hteli da mi izdaju izvadak iz matice rođenih dok se to oko supružnika i ostalog ne unese. Tek kada sam to završio nekako, onda su mi izdali izvadak gde je je tu pod primjedbe stajalo to za venčanje. U stvari, prvo su se zajebali pa uneli i mene i gospoju u knjigu umrlih :lol: ali su se onda samoinicijativno ispravili i poslali apdejt.

Link to comment

Poslao sam zahtev i 5 ojra pride za troskove i slanje do Srbije.Javila se neka ljubazna gospodja i kaze da je to tako ok.Videcemo u narednih nedelju - dve :)Hvala svima jos jednom na korisnim informacijama i savetima.

Link to comment
GDE PRODAJU ARGETA JETRENE PASTETE?GDE?GDE?GDE?svuda imaju sve druge, samo tu ne.a znam da postoji.jela sam jednom.ne u snu.
Ima ih skoro u svim supermarketima, u Maxiju, Idei, Merkatoru ...
Link to comment
Ima ih skoro u svim supermarketima, u Maxiju, Idei, Merkatoru ...
c.imas tunu, lososa i ostale zajebavancije.plain old jetrene n e m a.and believe me, I've looked...
Link to comment

Nema nema jetrene. Evo sad sam usla u kucu obisla familiju (kao supermarket) i mahi, ali nemaju jetrenu argetu. A sve zagledam i mislim ko li ju je ono bese trazio.E pa nema je.E pa tako.

Link to comment

Ako volis, moze etericnim uljima. Zavisi koliko jak treba da bude miris.U blazoj varijanti, dovoljno je da stavis nekoliko kapi u ciniju sa vodom. Mozda je najbolje da pitas u Monteku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...