Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

@eye of the beholderJa sve u vezi sa baterijama kupujem ovde. "Radnja" im je u Strahinjića Bana ali je u stvari stan. Sve što sam do sada kod njih kupila (oni su uvoznici za Triax) radi mi i danas i nijednom nisam imala problem (punjači za baterije za fotoaparat i kameru, baterije za kameru i aparat). Kad kod njih u tom trenutku nije bilo to što sam želela, uputilu su me u prodavnicu kod Kalenića (u Maksima Gorkog, prekoputa Kalenića), ali je tamo bilo skuplje.Dakle, ovi ljudi se bave isključivo prodajom baterija i stvari vezanih za njih. Najbolje da ih nazoveš i pitaš imaju li to što ti je potrebno. Cene su na sajtu uvek bile tačne kada sam ja gledala što bi trebalo da znači da su ažurni (za razliku od mnogih domaćih preduzeća).

Link to comment
Gde mogu da se kupe kabanice za kišu? Po mogućstvu da nisu od nekog previše teškog materijala.
Znam da je bilo do nedavno u onoj prodavnici (da l' je Yumko, ili Centrotekstil ili Prvi maj, 'bem li ga) u Beogradu na ćošku Mekenzijeve i Kneginje Zorke (bivši: Maršala Tolbuhina i Ivana Milutinovića).Radnja ima odela u izlogu, ispred nje je kao neka zelena površina i drveće, nema šanse da promašiš, imali su najobičnije kabanice, od pvc-a, klasika.
Link to comment
Gde mogu da se kupe kabanice za kišu? Po mogućstvu da nisu od nekog previše teškog materijala.
imas kod miskovica u maksiju crne kese za djubre i napavis samo rupe za glavu i ruke i posto nema kapuljace poneses kisobran
Link to comment

relativno hitno:Kako drzavljani Srbije rodjeni u bivisim republikama SFRJ [Hrvatska konkretno] vade izvod iz maticne knji9ge rodjenih u Srbiji?Da li postoji nacin da se nekako naknadno upisu u neku opstinu u BG [npr. onu na kojoj imaju prebivaliste?]puno hvala.

Link to comment

da, treba ti (do 6 meseci star) rodni list, odneseš ka kod lokalnog matičara, sa ličnom kartom i (mislim) državljanstvom, i ubuduće možeš tu vaditi rodni list

Link to comment
Hvala za odgovor na drugo pitanje, da li mozes da mi kazes i za prvo: da li postoji neki nacin da se to odradi bez odlaska u HR?
Evo ja da odgovorim. Neophodan je rodni list mladji od 6 meseci. Mojoj zeni su za svadbu vadili rodjaci i slali busom, a radim u opstini ciji su me maticari vencal. Mozda moze da se naruci telefonom ili preko neta u Hrvatskoj kao sto moze kod nas.
Link to comment
Hvala za odgovor na drugo pitanje, da li mozes da mi kazes i za prvo: da li postoji neki nacin da se to odradi bez odlaska u HR?
dok ne odradiš ovo prijavljivanje, moraš podizati u Hrvatskoj, ali ako ti nešto znači, ne moraš lično, pa ako imaš nekog tamo, mogu ti oni podići pa poslati poštom
Link to comment
Evo ja da odgovorim. Neophodan je rodni list mladji od 6 meseci. Mojoj zeni su za svadbu vadili rodjaci i slali busom, a radim u opstini ciji su me maticari vencal. Mozda moze da se naruci telefonom ili preko neta u Hrvatskoj kao sto moze kod nas.
Hvala!Posle visesatnog trazenja, nadjoh sajt Ureda Drzavne Uprave odgovarajuce zupanije - mislim da je bio problem mog nepoznavanje hrvatskih administrativnih termina. Imaju cak i formular online, jedino da vidim kako da im uplatim kintu.Kad ste svi tako dobri, kapiram da je rodni list ono sto treba, ali na formularu se nude ove opcije:1. RODNI LIST 2. IZVADAK IZ MATICE ROĐENIH 3. POTVRDU O ROĐENJU kakva je razlika?
Link to comment
dok ne odradiš ovo prijavljivanje, moraš podizati u Hrvatskoj, ali ako ti nešto znači, ne moraš lično, pa ako imaš nekog tamo, mogu ti oni podići pa poslati poštom
Pa u tome je problem sto nema[mo] nikoga tamo. Ali zvacu sutra maticnu sluzbu pa cu da se raspitam kako da im uplatim kintu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...