Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

baš sam htela da pitam da li se na nekoj temi bistrilo o ovim novim računima. volela bih da razumem o čemu se radi. šta je zaista edb snabdevanje i zbog čega je bilo potrebno da se to uvede.
ic a misterimoze biti da je i najveca misterija od piramida na ovamo Edited by ivy
Link to comment

Ne mogu da ulovim ortaka koji radi u edb u Krnjači ono tehnički uslovi za saglasnost za uvođenje struje čim mi se javi javljam!Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
:lolol:ja pitam zbog babe. žena nije mogla da spava od sekiracije. ima na računu obračunsku snagu 27 kw i to je košta oko 900 dindži mesečno, fiksno bez obzira na potrošenu struju. kod mene je na računu to 6kw, kod moje keve 5... pa nisam umela da joj objasnim zašto je kod nje tako mnogo. čitala sam na poleđini računa čemu služi, kao sam tražiš od edba koliko ti treba u zavisnosti od toga koliko hoćeš uređaja da uključuješ istovremeno. mislim, nema baba visoke peći, nema strug... šta će joj veća snaga nego što imam ja. eto mi kad sam fiziku učila napamet, a za oto mi je sve pravio ujak :D
Sad pricao sa ortakom sto radi u EDB.On mi kaze da se jos nije susreo sa tim da neko hoce da smanji obracunsku snagu.Takodje mu je cudna cifra 27 kw.Naravno "u ovo doba" vec nije mogao da nadje nikog da pita detaljnije, ali koliko on zna to ukljucuje i menjanje "limitatora" itd.On se ponudio da uz EDB broj pogleda podatke, posto mu cudno tako visoka cifra, da vidi jel to trazeno toliko , on cak sumnja da moze da bude i stamparska greska...Sta da kazem:EDB - mesto gde odgovori umiru...
Link to comment
Sad pricao sa ortakom sto radi u EDB.On mi kaze da se jos nije susreo sa tim da neko hoce da smanji obracunsku snagu.Takodje mu je cudna cifra 27 kw.Naravno "u ovo doba" vec nije mogao da nadje nikog da pita detaljnije, ali koliko on zna to ukljucuje i menjanje "limitatora" itd.On se ponudio da uz EDB broj pogleda podatke, posto mu cudno tako visoka cifra, da vidi jel to trazeno toliko , on cak sumnja da moze da bude i stamparska greska...Sta da kazem:EDB - mesto gde odgovori umiru...
hvala u svakom slučaju. a ovo za štamparsku grešku jedino ako je napravljena u startu pa sad po njoj obračunavaju. jedan taj kw obračunske snage košta oko 40 dinara, tako da babi fiksni deo izlazi skoro na 900 dinara mesečno. jedino ako je prethodni vlasnik kuće imao neke velike planove s ko zna kakvim mašinama pa je tražio 27, a baba nije obraćala pažnju do sada.
Link to comment
Cekaj, koliko znam postoji samo jedan Tagor Electronic, sediste u Nisu, lokal u Bg, i vidim na drugom sajtu da imaju radnju i u NS. Jedino ako su podelili ko radi maloprodaju a ko samo sa firmama?! :huh:
Ima Tagor predstavništvo i u Beogradu, sarađivali smo sa njima nešto kao firma. Ali su kanda malo teški, ovi iz Beograda kažu kako u magacinu imaju na stanju, a onda ovi iz Niša kažu da to mesecima nisu videli...Probaj u Kelco-u, možda Comet ili čak MikroPrinc...
Link to comment
baš sam htela da pitam da li se na nekoj temi bistrilo o ovim novim računima. volela bih da razumem o čemu se radi. šta je zaista edb snabdevanje i zbog čega je bilo potrebno da se to uvede.
Best practice u utilities industriji (a spominju se i evropske regulative, ali to nisam nigde procitao pa necu da tvrdim) govore da je potrebno razdvojiti sledece delatnosti:- proizvodnja el. energije- prenos elektricne energije- distribucija elektricne energije i- snabdevanje elektricnom energijomDo sada je samo prenos razdvojen (preduzece koje se bavi prenosom je EMS - Elektromreze Srbije), a od prvog jula ove godine i snabdevanje.Ovo je neophodno uraditi kako bi se omogucila liberalizacija trzista, tj. kako bi na trzistu mogli da se pojave i ostala preduzeca koja se bave snadbevanjem i kako bismo mi, kao potrosaci, mogli da izaberemo od koga cemo da kupujemo struju.
Link to comment

Potrošač kojni ima dvotarifno brojilo osigurače od 25 A i mesečno troši više od 350 kW, plaća obračunsku snagu. Sa sajta EDB u dnu strane o obračunskoj snazi i smanjenju/ povećanju http://edb.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=123&Itemid=135 Odgovor EDB na pitanje o povećanju obračunske snage, valjda odgovor mutatis mutandis važi i za smanjenje http://edb.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=40&Itemid=166

Link to comment

Da li neko zna gde i kada se održavaju ove "rasprodaje"/"aukcije" nameštaja iz Američke ambasade.Po nekoj priči, rade oni to jednom godišnje .....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...