Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Hvala svima, prošpartaću.

a ako se izgubim u ovim nbg bespucima, trazim odstetu! kome je nenormalnom palo na pamet da gradi ulicu u obliku lavirinta
JNA penzioneri su to zahtevali kao vid pasivnog otpora eventualnim stranim agresorima. Da se ljudstvo izgubi međ zgradama pa da ih tamane jednog po jednog, kao alieni. :s_p:
Jebeš naselje kome je duša lenjirom iscrtana
Nemoj tako, blok 65 koristi i parabole :D
al su onda te lenjirom ( i shestarom!) iscrtane deonice nasumicno spajane
pssst, to privlačimo vanzemaljce, kao oni u Naski :lol:
Da li neko ima iskustva sa istraživanjem predaka i pronalaženjem ljudi iz prošlosti u ex-yu okruženju? Ako ima, pošaljite mi poruku, potrebna su mi neka iskustva da znam odakle da krenem i koga da dalje cimam u pretraživanju.
Moj brat je pre desetak godina bio dovoljno dokon da se zeza sa porodičnim stablom. Sada znam svoje pretke do 1780. Ideš od jednog matičara do drugog, sve dalje u prošlost i uglavnom sve dalje od trenutnog prebivališta. Za nefamiliju je postupak isti, samo moraš da znaš na kojoj opštini su upisani u matičnu knjigu rođenih. Ljudi se ne upisuju na opštini gde su rođeni i gde je porodilište već na opštini gde su živeli roditelji u vreme rođenja.
Link to comment
Ljudi se ne upisuju na opštini gde su rođeni i gde je porodilište već na opštini gde su živeli roditelji u vreme rođenja.
si siguran? :unsure:ili je to pre bilo tako, poshto sad nije, tj odavno nije...hocu da kazem, u novom beogradu niko nije rodjen. osim onih koji su se rodili kod kuce ili u taksiju ^_^ Edited by thermal bug
Link to comment
si siguran? :unsure:ili je to pre bilo tako, poshto sad nije, tj odavno nije...hocu da kazem, u novom beogradu niko nije rodjen. osim onih koji su se rodili kod kuce ili u taksiju ^_^
Može biti da je bigvlada imao na umu upis u knjige državljana, nekada je zaista bivalo tako (recimo šezdesetih), ali znam dovoljan broj primera gde se takva procedura nije poštovala, već je upis rađen po opštini rođenja ili prebivališta.
Link to comment
Može biti da je bigvlada imao na umu upis u knjige državljana, nekada je zaista bivalo tako (recimo šezdesetih), ali znam dovoljan broj primera gde se takva procedura nije poštovala, već je upis rađen po opštini rođenja ili prebivališta.
pa i tada je knjiga drzavljana pisana u vukojebini u kojoj ti je caca rodjen, tek neke 74te su pocheli da ih pishu u mestima rodjenja same osobe (zato brat ode i uzme papir, a ja mantram da li su na njivi i li u kancelariji <_<). otud i komplikacije zivota ljudima rodjenim u srbiji, kojima otacbabo nije rodjen u srbiji, morali su da konkurishu u drzavljanstvo kao bilo koji drugi stranci i chekaju 3-5 da im se obrade izuzetno komplikovani podaci, sto je bio zaista lep odnos domovine prema svojoj cheljadi.
Link to comment

Jeste, i meni je državljanstvo u nekom selu u Pomoravlju, sa kojim nemam nikakve veze, pa svaki put jurim lika koji dolazi u mesnu kancelariju jeddnom nedeljno, ali zna istorijat familije, pa i mene iako me nikad nije video

Link to comment
Da li neko ima iskustva sa istraživanjem predaka i pronalaženjem ljudi iz prošlosti u ex-yu okruženju? Ako ima, pošaljite mi poruku, potrebna su mi neka iskustva da znam odakle da krenem i koga da dalje cimam u pretraživanju.Hvala!
povoljno i profesionalno izradjujem rodoslove. 1)izrada samo porodicnog stabla ; 2)Izrada porodicnog stabla i knjige o poreklu . Kontakt: cirjanicdjordje@gmail.com
Link to comment
...a ako se izgubim u ovim nbg bespucima, trazim odstetu! kome je nenormalnom palo na pamet da gradi ulicu u obliku lavirinta :fur:
ekeke. dosho i moj dan.zelim da predjem sa 17 iz nbg na 26 negde u nepoznatim krajevima. ima li nekih interesantnih objekata da obratim paznju?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...