Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Puno hvala, otići ću još danas! Ako se izgubim (a oću, uvek se gubim u tom delu NBGD-a) obavestite Nešnal Gard.
Nisi se izgubila, a jel si našla:) Setih se naknadno da ima i bliže, u Modelini u Hilandarskoj, samo je tamo sigurno skuplje jer im je sve skupo ko djavo.
Link to comment

Pojma nemam što im je tako skrnavo radno vreme, ja tamo kupujem samo subotom al sam danas pobegla sa posla koji sat ranije iz raznih besnih razloga i otišla tamo da pazarim i smirim se, . Sad trošim kupljeni materijal i alat :wub: al nesmirena, napraviću neku šizofreniju od svega ovoga :DNadam se da znaš gde je to jer je zavučeno i skriveno ko da valjaju razne droze a ne hobi materijal, izmedju onih raznih auto servisa iza Interexa. Prvi put kad sam ih tražila 2 puta sam pojela pite kod Fofe vrteći se u krug dok mi nisu rekli da su na skroz drugom kraju raskrsnice :D

Link to comment

i ja se uvek vrtim kad je fofa u blizini ;)gde ima da se kupi posteljina od gusto tkanog pamuka? zelim onaj divni, teski, klizav pamuk, od kojeg su posteljine u boljim hotelima. ili ako bas nema nigde (sto sam sklona da pomislim posto sam trazila) ima li negde taj materijal da se kupi pa da angazujem manufakturu?

Link to comment

Jel misliš na kvalitetan pamučni damast kao materijal? Videla sam vrlo lepe i ohohoho skupe posteljine u prodavnici blizu Ateljea. Damasta dobrog kvaliteta iz Češke ima da se kupi tu i tamo, malecka prodavnica tekstila u Durmitorskoj recimo ima. a videla sam i damast nepoznatog mi porekla a ne bi rekal da je loš, pod rukom procenjeno:) na par tezgi na buvljaku.

Link to comment

Da, verovatno misli na damast. Kvalitet se označava u g/m2 i broju niti po cm2.Ti u Svetogorskoj šiju posteljine pa su unikatne, nisam sigurna da im je kvalitet damasta vrhunski, meni te unikatne previše kitnjaste, karneraste, šarene, jednom rečju- previše se trude. Nisam odavno ulazila, možda su proširili asortiman.Pored češkog damasta, dobar je i egipatski pamuk, koji ne mora biti u damast tkanju.U prodavnici kućnog tekstila u Makenzijevoj ima nekih finih damastnih jednobojnih, dabl, oko 7000 dinaraU Svilanitu sam videla izuzetnu posteljinu, beli damast žakard šara dabl, da je jeftinija već bi bila moja, ali ako imaš 28000 slobodno me preduhitri.

Edited by halloween
Link to comment

icu danas da gledam, al bih ipak egipatski pamuk. damast je klizav i tanak, a egipatski pamuk je klizav i tezak, imam utisak da se manje guzva, sto mi je nebitno, ali duze ostane hladan, a to je super. lepse mi je u njemu da spavam, zelim ga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...