Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

ma oke bre, editovo sam cisto da ne ispadne da prozivam nekog ko nije odje :)
Samo hocu da kazem da bazen u Australiji nije isto sto i bazen u Evropi/Srbiji. Odnosno, tehnicki jeste isto, ali je mnogo pristupacnije, pocevsi od toga da ne manjkamo u prostoru (blago receno).
Link to comment
...Mada se kod mojih nekad obavezno isključivao bojler za vreme kupanja. Zato mi je sad i u bazenu isključeno/od mreže odvojeno podvodno svetlo, što inače daje lep efekt. Ali, jednom paranoik, uvek paranoik.
zar nije to svetlo sa manjim naponom (od mrežnog) i odvojnim transformatorom?
Link to comment

google je čudo, sad sam našao neku firmu koja se time bavi, svaki tip lampe ima u varijanti 120V i 12V. to je u USA.moderna varijanta bi bila 12V LED osvetljenje, sigurno i zeleno tj. štedi energiju.

Link to comment

u vreme kad sam počeo da radim te stvari, jedina firma sa iole kvalitetnim proizvodima je bila "foto diastasi", grčka...tek posle 2000. se pojaviše i drugi

Link to comment
u vreme kad sam počeo da radim te stvari, jedina firma sa iole kvalitetnim proizvodima je bila "foto diastasi", grčka...tek posle 2000. se pojaviše i drugi
Ti postaljas bazene po kucama?
Link to comment

ne, nego osvetljenje, između ostalog...mada, kad budem pri kompu, dam ti link da vidiš kako se bazen može napraviti za sitnu lovu, opasna tehnologija, ako si zato pitaouh gde spomenu, maštam o tom poslu

Link to comment

e ovako... ne znam sta pitam, pa cu pokusati nekako da objasnimPrijatelj mojih roditelja čistio kuću i provalio da ima snimak njihove svadbe iz '79. godine. Taj snimak je na nekom filmu za projektor koji spolja liči na ovo :674x501_322052_138973_1338413388.jpgali se to otvori i unutra je bela traka. zna li neko gde se može to odneti da se proveri da li je taj snimak u redu i eventualno da li postoji način da se prebaci na neki savremeni medij ?

Link to comment
ne, nego osvetljenje, između ostalog...mada, kad budem pri kompu, dam ti link da vidiš kako se bazen može napraviti za sitnu lovu, opasna tehnologija, ako si zato pitaouh gde spomenu, maštam o tom poslu
to je bre poslovna tajna, ne šire se tehnologije tek tako
Link to comment
Pa to bre nesto mnogo malo? Mislim rolna lici na super 8 (ili 2x8), ali me zbunjuje sto je velicine naprstka, nesto dzemsbondovsko. Nikad to nisam ni video.
zar nije to svetlo sa manjim naponom (od mrežnog) i odvojnim transformatorom?
Ne znam, nikad nisam ni proveravao. Mislim da je odavno odvojeno od mreze, ne znam ni gde se ukljucuje. (Bazen ima preko 20 god. sto je naravno pre nego sam ja preuzeo objekat, da se tako izrazim... u stvari, posto cemo morati da udarimo novu zastitnu farbu, tj. da ispustimo svih 45000 l vode :o , to ce biti prilika da procackam i vidim o cemu se tu u stvari radi). Edited by Indy
Link to comment
Pa to bre nesto mnogo malo? Mislim rolna lici na super 8 (ili 2x8), ali me zbunjuje sto je velicine naprstka, nesto dzemsbondovsko. Nikad to nisam ni video.
ne gledaj velicinu, samo otprilike oblik i boja. a veličine je dlana.
Link to comment

pa sta ti je onaj lenjir ispod onda? nisu centimetri?zovi ove (nadam se da jos postoje), odnesi im pa vidi. ja sam kod njih prebacivao neku gomilu najrazlicitijih formata i sve je moglo.Digital Studio - Tošin bunar 174b - 11070 Novi Beograd - Tel: 011/2604-927

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...