Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Koleginici, amerikanki, trebaju casovi ili kurs srpskog jezika. Preporuke, ideje ?hvala pejsi.

Edited by Alphons
Link to comment
Koleginici, amerikanki, trebaju casovi ili kurs srpskog jezika. Preporuke, ideje ?<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">
poludela ti statatura.
Link to comment

Ovako, iz NS a treba doci u bg u vodovodsku, autobusom, gde izaći i koji autobus hvatati da bi se došlo do željene lokacije ? Neko zna ?

Link to comment
Ovako, iz NS a treba doci u bg u vodovodsku, autobusom, gde izaći i koji autobus hvatati da bi se došlo do željene lokacije ? Neko zna ?
Pretpostavljam da se dolazi autobusom/vozom do BG. Od autobuske/železničke stanice bilo koji prevoz do sajma (2-3 stanice, tramvaj 12, 13, 3 (ako vozi), autobus 51, 511), a onda se na sajmu hvataju autobusi 58 i 88 koji voze za Železnik (ako se do sajma dođe tramvajem mora se proći kroz podzemni prolaz na suprotnu stranu, tamo staju autobubusi, ako se dođe autobusom do sajma na istoj stanici na kojoj se izađe se čekaju autobusi). Nakon Banovog brda (otprilike nakon 7-8 stanica od sajma, posle tramvajske okretnice i velike trafo-stanice oko koje ulica ide nekako u krug, ne može da se promaši iz autobusa) se dolazi na semafor na kojem počinje Vodovodska ulica.
Link to comment

Vodovodska je prilično dugačka i razgranata ulica (ima delove), te joj se može prići sa nekoliko strana i nekoliko autobusa:58, 88 idu duž Vodovodske.51 dolazi sa gornje strane (prilazi delovima) kroz Bele vode (Belo vrelo).Na Julinom brdu se Vodovodska ukršta sa Trgovačkom i Lazarevačkim drumom (pravac ka Ibarskoj magistrali). Dotle se može doći velikim brojem autobusa i tramvaja (12 i 13 dolaze blizu, autobusi 37, 51, 52, 58, 88, 56..)Za sve ove linije ključna tačka je stanica kod Sajma.Najbolje da proveriš tačnu adresu Vodovodske koju tražiš.

Edited by CTale
Link to comment
Ovako, iz NS a treba doci u bg u vodovodsku, autobusom, gde izaći i koji autobus hvatati da bi se došlo do željene lokacije ? Neko zna ?
Pretpostavljam da ne ides u neki od pomenutih bocnih grananja Vodovodske (Vodovodska 1, Vodovodska 2, itd) nego u "glavnu" Vodovodsku koja je prilicno dugacka (video si verovovatno i sam u PlanPlusu).Elem, ako se snalazis sa prevozom u delu od Zeleznicke do Sajma, onda se sam prebaci do Sajma i cekaj autobuse ispred ulaza u Sajam, u pravcu ka Adi i Banovom brdu (tramvaj 13 ne radi do kraja avgusta).Ako se ne snalazis na ovoj kratkoj relaciji, onda idi na autobusko stajaliste ispred Zeleznicke stanice, ispred muzejske lokomotive, i hvataj autobuse 51 ili 13A ili 511. Mozda ces malo cekati. Svima je to pocetna stanica. Udji u bilo koji od ta 3, i sidji na 2. stanici. Sisao si kod Sajma. Tu gde si sisao, u istom pravcu cekaj 88 ili 58 (oba voze istom trasom, za Zeleznik, i prolaze celom duzinom Vodovodske). Kada autobus prodje kroz Banovo brdo, i udje u Zarkovo, 8. stanica se zove "Julino brdo" a nalazi se na pocetku Vodovodske. I sledecih par stanica su isto u Vodovodskoj, gde ces tacno sici zavisi od lokacije u koju si se zaputio.Validatori izgovaraju imena stanica (ako majstor nije iskljucio), a u njihovom gornjem delu se ispisuje ime stanice samo je sitno pa moras da stojis bas blizu da bi video.Eto. Edited by Frile
Link to comment
uh, svaka cast, stiglo u pravi cas i itekako pomoglo. Veliko fala.
Tako mi Islamabadjani docekujemo goste.(Bio jednom jedan Rus, kaze Kozak, dosao da gleda sta je NATO unistio u Beogradu, da slika i pokaze zemljacima. Pita gde su rusevine. Poslao sam ga u najgore savamalske zabiti oko Lastine stanice, eto ti rusevine picka ti materina lesinarska) Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ovo je za kulinarstvo, al nema pitalica: de da kupim guščiju/pačiju mas'?. u izobilju. šifra: confit.
javi se Vikici koja na Kalenicu prodaje guske i patke, telefon 062 975 5871, ako joj se sada javis mozda donese sutra (ako ima).apsolutno je statisticki nemoguce da sam i ja razmisljao o confit-u u istoj sekundi kada i ti.
Link to comment
javi se Vikici koja na Kalenicu prodaje guske i patke, telefon 062 975 5871, ako joj se sada javis mozda donese sutra (ako ima).apsolutno je statisticki nemoguce da sam i ja razmisljao o confit-u u istoj sekundi kada i ti.
hvala, vaso! ovo drugo, jes malo skeri :D
Link to comment
aj pa javi ishod ovde
ma de znam, razmatram opcije. treba da skuvam lahki letnji ručak u nedelju i da pomirim različite zahteve i kriterijume: baba ima konzervativniji pristup, mama ne bi prasetinu (inače bi radio krisp pork beli, oma), tetka nema primedbe u načelu, dok ne dođe do paradajza u klopi i tako, a ja ne bih da padnem na nos od spremanja klope. pokušavam da sastavim jelovnik i da ga jebem ne ide mi. pa pomislih na confit. patku imam, samo mi fali mas, a onda uz nju mogu da se igram sa sosevima i salsama. i guess. ako imaš neki pametan predlog slobodno ga podeli sa mnom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...