Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Kako se najbolje cisti bakar? Posred je bakarni alaski kotlic, kalajisan iznutra. Stajao je netaknut u spajzu duze od 20 godina, a star je bar jos toliko.

Link to comment

So + limun (ili sirće), a video sam da dunavski alasi umute sirće, malo onog fenomenalno sitnog dunavskog peska i pepeo...

Link to comment

Fala, slikacu kada sredim kotlic (mozda ce mu trebati i kalajisanje), pa cu da pravim zazubice po forumu.

Link to comment

E da: skuvana 'rana se NE DRŽI u bakarnom kotliću: sve što se ne pojede oma, pretočiš u nešto drugo, a kotlić opereš i (važno!) osušiš, da ne bi oksidirao...

Link to comment

mayday, kupi baklju i nosi u torbi. brzo se pali i imaš 1-1,5 minut fore da se udaljiš jer neće smeti da priđe... plus, privlači pažnju okoline kada se upali pa možda neko pritekne u pomoć.

Link to comment
mayday, kupi baklju i nosi u torbi. brzo se pali i imaš 1-1,5 minut fore da se udaljiš jer neće smeti da priđe... plus, privlači pažnju okoline kada se upali pa možda neko pritekne u pomoć.
:) ne moogu to, stvarno.resila sam da nastavim normalno i da samo nosim pepper spray u ruci kad se nocu sama vracam od nekud, a ostalo ce biti samo soft measures u smislu da necu da se zavlacim po budzacima, da cu da zatvaram ulazna vrata iza sebe i slicno.inace, lako sklizne covek u paranoju. dok me drzao taj aftershock osecaj ranjivosti tokom naredna dva dana, da sam pocela da se mrakachim verovatno bih se na sve strecala. jos sam sad otisla bila u beograd na svega dva dana, ali trebalo mi je da presecem glupavu nedelju. sad sam skroz kul u glavi.
Link to comment

Zna neko u Bgd gde moze da se radi jezicki editing akademskog (gistro) clanka? Po mogucstvu, da to radi neki native speaker. Korektno to ja napisem, ne gresim, ali mi vlastiti tekstovi zvuce malo suvoparno i vidi se da nije pisao native speaker.

Link to comment
Zna neko u Bgd gde moze da se radi jezicki editing akademskog (gistro) clanka? Po mogucstvu, da to radi neki native speaker. Korektno to ja napisem, ne gresim, ali mi vlastiti tekstovi zvuce malo suvoparno i vidi se da nije pisao native speaker.
Mogao bi da pitaš profu engleskog sa faksa da ti preporuči nekoga, sigurno zna ko to radi, jer se oni kao katedra bave uglavnom prevođenjem stručne literature, radova, akata... Doduše, visoka je verovatnoća da će preporučiti sebe, pa ti nekako kulturno izgradi odstupnicu ako unapred znaš da ne želiš da ti on/ona uradi editing.:)
Link to comment

Moj faks je daleko :) A i davno proslo vreme. Znam ja svrsenih studenata engleskog u BG onoliko, ali oni su mi vise za proofreading. Ovde je nekako bas potreban nejtiv sluh.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...