Jump to content

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

gde se u beogradu kupuju duvan cvarci? kako da prepoznam da je duvan cvarak dobar bez da probam?boja, rastresitost, cena?
Ako je previsoka, to je to. Gledaj da budu iz Valjeva
Link to comment

Ja kupujem kod Zlatiborca, a imaš i kod debelog na Kaleniću.A prepoznavanje? Pa, kako da ti kažem, boja mora biti zlatna kao kod falsifikovane zlatne poluge, s prelivima kao kod užegle čokoladice koja je u stvari šekerna tabla;

šalim se za prepoznavanje; kod Zlatiborca su dobri, ali odvoji više od 700 din za kilo

Link to comment

fala. uci cu u zlatiborac. a sad, koji je zlatiborac najblizi knez mihajlovoj, onaj u njegosevoj? je l ima zlatiborac na zelenjaku, na primer?

Edited by darling
Link to comment

nemojte ludovati, mislim da su kod zlatiborca najskuplji i nisu nista narocito...najjeftiniji su u jednom trenutku bili u jednom mesari na -1 nivou pijace kod starog merkatora, pravo se udara na nju kad se sidje kruznom pasarelom, bili su oko 900-1000 i skorz ok, inace po ceni od 700-800 mislim da nema ni u valjevu. sto se prepoznavanja tice, nista narocito, bitno je samo da nije mnogo slepljen, vec da je rastresit, jer su slepljeni verovatno uzegli.

Link to comment

Možda nije baš pitanje za ovu temu, ali da li neko od Beograđana zna da li još uvek radi onaj otvoreni tržni centar na Novom Beogradu, skraćeno - buvljak? Kad god sam prolazio u poslednje vreme, kapija je bila zamandaljena ...

Link to comment

bilo ih je vikendom. Tu bi trebao da prodje neki novi bulevar koji izlazi na most na Adi. Ovo su im poslednji dani meseci na toj lokaciji pa ih verovatno zbog toga nema kao ranije

Link to comment
bilo ih je vikendom. Tu bi trebao da prodje neki novi bulevar koji izlazi na most na Adi. Ovo su im poslednji dani meseci na toj lokaciji pa ih verovatno zbog toga nema kao ranije
Da li su na nekoj novoj lokaciji, da li se buvljak planira na nekom drugom mestu, znate li?
Link to comment

na zalost, nekoliko znam od ranije, kinezi su im zadali prvi smrtni udarac, a potom i kriza. Svi oni su imali nekakve str-ove tako da verujem da su se povukli na svoje rezervne lokacije

Link to comment

kilo duvan cvaraka u zlatiborcu 1470 dinara!pa jbte ko da su od zlata, a ne od masnog tkiva i nesto malo ljudskog rada.

Edited by darling
Link to comment
Možda nije baš pitanje za ovu temu, ali da li neko od Beograđana zna da li još uvek radi onaj otvoreni tržni centar na Novom Beogradu, skraćeno - buvljak? Kad god sam prolazio u poslednje vreme, kapija je bila zamandaljena ...
Radi jos uvek do oko 4 popodne , spijužili su im prostor ali je vikendom puno i dalje i robe i naroda posebno kad je lepo vreme.
Link to comment
Radi jos uvek do oko 4 popodne , spijužili su im prostor ali je vikendom puno i dalje i robe i naroda posebno kad je lepo vreme.
i ima svashta, i dalje...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...