Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

pa tatine sestre muz je mojoj mami isto sto i moj tata mojoj ujni! zato sam tako i napisala.moja ujna ima muza, mog ujaka, koji ima sestru (moju kevu) i njen muz je moj cale.
ma jednostavno je sve to. shvatila sam ja da je tvoja ujna tvom tati surnjaja, da je tvoj ujak, brat tvoje mame, tvome tati surak, da je tvojoj ujni tvoja mama zaova, al mi ne ide da joj je tvoj tata zet. si sigurna da ujna vlada terminologijom?edit. i ko je uopste pasenog :blink: Edited by cmrlj
Link to comment

ma sto posto! zet! mada jeste asimetricno, jer moj cale ne zove moju ujnu snajom, nego surnjajom, a ona njega zetom (kao sto ga zove i moj ujak).mislim, moji se ne dozivaju tako, ali cisto radi ilustracije.

Link to comment
Zna li neko gde u Begišu može da se nađe jeftina kosa klupa za trbušnjake do 5-6 soma dinara? Hvala unapred ...
Capriolo? Za cene moraš da zoveš izgleda, nekada su imali na sajtu...
Link to comment
ma jednostavno je sve to. shvatila sam ja da je tvoja ujna tvom tati surnjaja, da je tvoj ujak, brat tvoje mame, tvome tati surak, da je tvojoj ujni tvoja mama zaova, al mi ne ide da joj je tvoj tata zet. si sigurna da ujna vlada terminologijom?edit. i ko je uopste pasenog :blink:
Joj, sve je relativno. Sad su u pojašnjenjima pobrkani pojmovi pašenog-zet-šurak-svastika (ako ćemo po naški).Pašama se mađusobno nazivaju muževi sestara. Sestrama su oni zetovi, a sestre su njima svastike. Šurak je ženin brat, a šuraku je sestrin muž zet. Šurnjaje (pogledati pod "šurak") su u Srbiji snaje, a u Hrvatskoj npr. tašte. Na relativitet te vrste sam mislila.
Link to comment
Pašama se mađusobno nazivaju muževi sestara. Sestrama su oni zetovi, a sestre su njima svastike. Šurak je ženin brat, a šuraku je sestrin muž zet. Šurnjaje (pogledati pod "šurak") su u Srbiji snaje, a u Hrvatskoj npr. tašte. Na relativitet te vrste sam mislila.
Metafizika.
Link to comment

Ne, to je čauš (duhovit čovek iz mladoženjine familije koji se okiti kao za slavlja koja se po srpskim selima različito nazivaju, nešto poput poklada) i tom maskom štiti svatove od zlih sila, a istovremeno ih uveseljava.Starojko je drugi kum, domaćin svadbe i to je obično mladoženjin ujak. Takoreći - šef na svadbu! :D

Link to comment
Za tebe: koja je razlika između starojka i starosvatskog momka™ ?
u tome sto jedan ima zenu da ga odvuce kuci a drugog nesretna majka juri po restoranu i moli da krenu kuci?
Ne, to je čauš (duhovit čovek iz mladoženjine familije koji se okiti kao za slavlja koja se po srpskim selima različito nazivaju, nešto poput poklada) i tom maskom štiti svatove od zlih sila, a istovremeno ih uveseljava.
vidis, tog nikad nisam video Edited by sherman
Link to comment
Za tebe: koja je razlika između starojka i starosvatskog momka™ ?
u tome sto jedan ima zenu da ga odvuce kuci a drugog nesretna majka juri po restoranu i moli da krenu kuci?
:rolf: :rolf:a ima i neka fora da od mladozenjinih sestara muzevi, poznatiji i kao mladini zetovi, nose neke blesave kape na glavama i oni treba da su najpijaniji na svadbi.
Link to comment
:rolf: :rolf:a ima i neka fora da od mladozenjinih sestara muzevi, poznatiji i kao mladini zetovi, nose neke blesave kape na glavama i oni treba da su najpijaniji na svadbi.
To je gradska fora čaušarenja. Kažem ja, zavisi od sela do sela.
Link to comment
Čauš je onaj momak koji alkaru dodaje koplje i tako to... nešto kao paž :unsure:
Turcizmi. Nisam znala za te alaj-čauše. Alaj = mnoštvo, a cavus = starešina, zapovednik. Ima smisla. ;) Katarinino "Alaj mi jeee..." mi je i bez ovolikog znanja :D bilo po volji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...