Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Szuku u sastavu ima za repelent maksimalnih 30% DEET, toksične supstance pa bi bilo dobro da ne preteruješ. Kao što na DEET kažu: ne maži na oštećenu kožu ni ispod odeće, operi čim ti više ne bude trebala zaštita (sa 30% imaš do 6 sati) i ne maži njime bebe i sl. Drugi navedeni sastojak etilheksandiol je pesticid pa zato oprez sa ovim i sličnim repelentima.
Hvala, baš sam se pitao šta se krija iza magične hemije. Nije namenjeno deci no nama matorima u šumi u lovu na gljive.
Link to comment
Istrljajte se lišćem paradajza ;)
То превентивно? Оно, парадајзов лист и стабљика јесу отровни, род је са беладоном, има неког смисла.За пост фестум, тј чим почне да сврби, лист босиљка. Престаје тренутно. А нама тек сад ниче босиљак :isuse:.(што рече један мој цимер са филозофског, "ја босиљак сијем, мени фридрих ниче")
Link to comment
То превентивно? Оно, парадајзов лист и стабљика јесу отровни, род је са беладоном, има неког смисла.За пост фестум, тј чим почне да сврби, лист босиљка. Престаје тренутно.
moze i malko sirceta, stapic sa vatom u sirce i dodir dva na ujedeno mesto. Nestaje za pola sata
Link to comment

+1Jedino što ima od insekata je ovaj mali narandžasti pauk koji mi se mota ceo dan po radnom stolu, ona jedna bubašvaba u kupatilu i 3 muve govnare koje se lomataju oko ostataka lubenice u kujni.

Edited by henrik larsson
Link to comment

mogu li negde da se nađu šrafovi sa nestandardnim glavama (ni ravni ni zvezdasti, nego nešto treće) sa odgovarajućim alatom za zavrtanje

Link to comment
mogu li negde da se nađu šrafovi sa nestandardnim glavama (ni ravni ni zvezdasti, nego nešto treće) sa odgovarajućim alatom za zavrtanje
nešto mi se čini da bi rasejani mogao da ima odgovor na ovo :lol:
Link to comment
Istrljajte se lišćem paradajza
Daj ne glupari, od ovoga može da se dobije opasna alergijska reakcija.Kao što reče rasejani, list i stabljika paradajza su otrovni.
Link to comment

U mom kraju koji neki forumaši zovu Predvorje pakla ima dve prodavnice šrafova (interesantno je da sve radnje imamo u paru na deset metara, kučeća hrana, rasvetna tela, biohrana, servis za mob, delovi za opela).

Link to comment
Za cijece ti babe zdravlje nestandardni sraf? Vidi u nekoj prdavnici srafova, ako nemaju mozda ce znati da te upute.
zato što mora da se zašrafi jedan metalni ram a ne bih da ga neko tek tako skine šrafcigerom (ostale opcije sem šrafljenja ne dolaze u obzir nažalost)zvao sam već par prodavnica ali imaju samo standardne
Link to comment

Torx ili toraks, kako ga zovu kod nas:Torx_screw.JPGili Hex, inbus, tj. imbus, koji se lakše nalazi, svaki "Šrafko" koji drži do sebe ga ima...Inbus-sruby.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...