Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Szuku u sastavu ima za repelent maksimalnih 30% DEET, toksične supstance pa bi bilo dobro da ne preteruješ. Kao što na DEET kažu: ne maži na oštećenu kožu ni ispod odeće, operi čim ti više ne bude trebala zaštita (sa 30% imaš do 6 sati) i ne maži njime bebe i sl. Drugi navedeni sastojak etilheksandiol je pesticid pa zato oprez sa ovim i sličnim repelentima.
Link to comment
Szuku u sastavu ima za repelent maksimalnih 30% DEET, toksične supstance pa bi bilo dobro da ne preteruješ. Kao što na DEET kažu: ne maži na oštećenu kožu ni ispod odeće, operi čim ti više ne bude trebala zaštita (sa 30% imaš do 6 sati) i ne maži njime bebe i sl. Drugi navedeni sastojak etilheksandiol je pesticid pa zato oprez sa ovim i sličnim repelentima.
ja bih rekla da se sigurno niko neće potapati u bure toga u trajanju od 10godina i da je u tom svetlu sasvim ok namazati se time nekliko puta u toku leta...
Link to comment

ma ok, ali samo da upozorim da ne počne svaki čas da tracka time sebe ili decu, nego baš kada mora.zanima me sastav ovih bubinih sprejeva, prvi put čujem za lmx što ništa ne znači jer sam ionako mimo svegaedit: za bebe ima ona chicco zujalica, čini mi se da nije loša ili još nije bilo pravog komarac-testa

Edited by Lucia
Link to comment
ma ok, ali samo da upozorim da ne počne svaki čas da tracka time sebe ili decu, nego baš kada mora.zanima me sastav ovih bubinih sprejeva, prvi put čujem za lmx što ništa ne znači jer sam ionako mimo svegaedit: za bebe ima ona chicco zujalica, čini mi se da nije loša ili još nije bilo pravog komarac-testa
Mislim da je to LMX robna marka nekog lanca prodaje kao lili i DM...BTW ta zujalica je nista , ne deluje uopste ja probao...
Link to comment
ta zujalica je ono nesto ultrazvucno, kao spravica mala? ima na struju i portabl varijanta na baterije?
jeste, proizvodi zvuk izvan našeg opsega, navodno imitira zvuk mužjaka komarca koji odbija već oplodjene ženke zainteresovane za našu krv. možda su ove frenkove toliko bile očajne da su ipak rizikovale.ova moja je na baterije, navodno pokriva u prečniku od 3m napolju a 25m2 unutra. testiranje u toku iako ovog leta i ne primećujem komarce. nisam ni tog valjda jednog ali plikovi ne lažu, par noći tako pa kada sam nabavila zujalicu nema ga više. a možda je nešto zbog promene vremena, šta li...
Link to comment

ja sam to koristila leto dok je beba bila mala, posto je vecina prskalica za 6m+ ili 2g+. nije da je bas 100% zastita, ali u nekoj manjoj meri deluje.

Link to comment
ha ha! ne postoje dobre dugoročne metereološke prognoze.
Ne treba mi hirurška preciznost, nego samo grubo: 'oće l' biti kiše ili ne. Ne mogu da nađem ništa tako a da je > 14 dana.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...