Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Ovo + polikolor ili/i toneri, a pošto sad svaka druga farbara mućka boje po narudžbi, treba samo proveriti dal' hoće da ti naprave po 100 grama od nijansi koje te zanimaju...
ovo odlično izgleda, jesi koristio ? meni bi odlično legao sada, treba da prekrečim neke fleke na zidovima, a ne zove mi se majstor za to. plus, i dalje imam farbu koju sam koristio pre.
Link to comment

Jesam i potpuno je ok. Farbao sam brodić /čamac sa kabinom/ prajmerom i uljanom bojom za metal, stolariju uljanom za drvo i izvodio neke kerefeke u dečijoj sobi poludisperzijom. Kad malo uđeš u fazon sa daljinom i širinom mlaza - super je. Nije tako brzo kako sam pomislio na početku, ali je pet puta bolje od četke...

Link to comment

uuuu, vrh. znači može bilo šta u njega da se metne ? bjutiful. Imam neki stari sto u podrumu koji "osvežavam" već jedno mesec dana, taman da se navežbam kada je u pitanju daljina i debljina, khm, mlaza.... :D

Link to comment

Pa kažu da nije dobro turati disperzije, da ne bi ostrugao dizne iznutra (kod disperzija je pigment krupniji i oštriji).Ja nisam baš okrečio 1000m2 sa poludisperzijom da mogu da kažem da ne šteti ništa, ali ove uljane lakove, akrile, i uopšte boje koje se razređuju razređivačem radi fino... E, da, ako radiš unutra sa bojama koje nisu na vodenoj bazi, obavezna je maska, jerbo u protivnom padaš u nesvest posle 15 minuta, garanteka.

Link to comment

Koji je link za onaj sajt gde mogu da se vide stari clanci politike?Na sajtu Politike sto se tice arhive stoji:

Za pretragu arhive "Politike ONLINE" odaberite datum u kalendaru. Klikom na datum dobicete sve tekstove objavljene tog dana na sajtu "Politika ONLINE" razvrstane po rubrikama. Arhiva datira od 02.07.2006.
Link to comment
Koji je link za onaj sajt gde mogu da se vide stari clanci politike?Na sajtu Politike sto se tice arhive stoji:
pa jel nije ovo:http://www.politika.rs/Stranice/Arhiva.sr.html
Link to comment
pa jel nije ovo:http://www.politika.rs/Stranice/Arhiva.sr.html
Архива датира од 02.07.2006.meni treba pocetak 90tih proslog veka ...
Link to comment
Koji je link za onaj sajt gde mogu da se vide stari clanci politike?
za baš staare, 1904-1941.ostalo, do 5. oktobra 2000. može se pregledati u narodnoj biblioteci. najesen, kad je otvore za publiku :D e, sad. to dovodi u pitanje samu svrhu digitalizacije, ako ostavimo po strani razloge očuvanja originalne građe. missim, čemu e-verzija ako opet moram lično da se uprtim negde? ako se dobro sećam, ovde je reč o autorskim pravima. politikinim, naravno.skenirane su cele stranice tako da se ne može pretraživati po temama, autorima, itd. moraš znati bar godinu, mesec.politika je pre pet-šest godina dobila celu kolekciju i neko vreme je držala na svom sajtu. posle više ne.poz
Link to comment
za baš staare, 1904-1941.ostalo, do 5. oktobra 2000. može se pregledati u narodnoj biblioteci. najesen, kad je otvore za publiku :D
Opet se sve vrti oko te narodne biblioteke, pihi sta sad da cekam do septembra da nesto "pogledam"ku kubes ti ovu rabotu....konkretno trazi se politika sa kraja `80 do sredine `90(recimo 1987 do 1994 god)
Link to comment
Архива датира од 02.07.2006.meni treba pocetak 90tih proslog veka ...
М'даа... јака ствар то датирање, ја сам то умео да радим док сам још пишкио у прашину. Где су старији чланци?И оно на сајту Народне библиотеке је хватало само негде до 1920 и неке а онда цврц. Нисам нешто навраћао касније... аха, до '41. За посератни период нова верзија цврца, изгледа.
Link to comment
Opet se sve vrti oko te narodne biblioteke, pihi sta sad da cekam do septembra da nesto "pogledam"ku kubes ti ovu rabotu....konkretno trazi se politika sa kraja `80 do sredine `90(recimo 1987 do 1994 god)
odeljenje periodike gradske biblioteke na Studentskom trgu ili u Arhivu Srbije u Karnegijevoj ulici, tamo imaju to sto ti treba.
Link to comment

Treba bi (ne lično meni, al' kao da je meni)solidan, pouzdan, da ne mora bubreg da se proda za njega, software za računovodstvo, knjigovodstvo.

Link to comment

Oni obicno i kostaju koliko unutrasnji organi u Bajram Curiju. Ne znam za sta ti (kao tebi) treba, ali ako je klasicno knjigovodstvo bez pratecih operacija i namudjenih aplikacija, na trzistu jos mogu da se nadju arhajski racunovodstveni programi u DOS-u. Oni mogu da se instaliraju za 300inak evrica, dok su ovi pod Prozorom oko 1500-2000 evra u zavisnosti od dodatnih aplikacija. Pamtim da se jedan takav stari program zvao RED DRAGON ili tako nesto. Ovi staru ne pucaju i daleko su pouzdaniji od Windows varijanti, isto vazi i za takve programe za ugostiteljstvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...