Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

raspitao se ja malo sinoć, u mojoj lokalnoj antikvarnici tip tvrdi da u indexu matice srpske ne postoji knjiga Grk Zorba, samo drame, baleti i tome slično. To ne mora da znači da knjige nema, naravno.Svejedno, ostavio sam mu broj telefona pa će mi se javiti ako nešto nađe.Za Poslednje Hristovo iskušenje nisam pitao jer sam zaboravio :blush:
Za sva pretraživanja knjiga majka Mara je COBISS, elektronski katalog Narodne biblioteke Srbije. "Poslednje iskušenje" je izdala "Prosveta" 1996, novijeg izdanja nema za sada. "Grk Zorba" ili "Doživljaji Aleksisa Zorbasa" nisu štampani na srpskom od kraja šezdesetih - poslednje što vidim je u "Radovoj" biblioteci "Reč i misao" još 1969. Kome nije frka da čita na makedonskom ili slovenačkom, ima novijih izdanja :)
fala ljudi :)
Link to comment

da li iko zna koji se član u zakonu o zaštiti potrošača odnosi na zabranu pozivanja potencijalnih korisnika/klijenata povodom promocija, reklamiranja novih usluga i sl.?

Link to comment
Ima onaj lik sto prodaje samo pertle ispred trznog centra u Sremskoj.edit: sad mi usao u glavu neki crv sumnje, mozda ne prodaje pertle nego one drzace za naocare.ima i stara tema o pertlama: Pertle za cipele
Kako nisi siguran za čuveno "Drržaači za naočaree" :)
Link to comment
da li iko zna koji se član u zakonu o zaštiti potrošača odnosi na zabranu pozivanja potencijalnih korisnika/klijenata povodom promocija, reklamiranja novih usluga i sl.?
http://www.retailserbia.com/20080313112/zakoni-i-propisi/srbija-zakon-zastita-potrosaca.html (aл још никоме нисам морао да га читам наглас, изгледа да је мој број већ стигао на некакву црну листу :P). Члан 24... ал' нема много, прочитај и остало. Такође има нешто и у закону о оглашавању, http://www.paragraf.rs/propisi/t09_0071.htm, члан 9, ал' то не важи први пут - имају форе да пробају једном, па ако их ођебеш ("Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinačno određenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upućuje."), морају да се покупе.
Link to comment
Kako nisi siguran za čuveno "Drržaači za naočaree" :)
Prolazio sam tu redovno godinama, ali to mi nije trasa vec neko vreme pa sam pomesao njega i lokaciju u blizini gde sam jednom kupio pertle(isto sa tezge, ali tog sad nema).isuse.gif . Inace kupio sam za kevu jednom te drzace za naocare, a godinama ranije sam mislio da je to "Drržaači za naočaree" cover-up za dilovanje trave ili slicnog, posto mi je bilo nepojmljivo da neko na tome zaradjuje. Edited by deeps
Link to comment

Ima li negde u Bgd "radnja za levoruke"? Otvaraci za konzerve, makaze, rezaci za olovke i slicne sprave za mucenje levorukih...

Link to comment
Ima li negde u Bgd "radnja za levoruke"? Otvaraci za konzerve, makaze, rezaci za olovke i slicne sprave za mucenje levorukih...
nisu to sprave za mucenje levorukih, te sprave nama pomazu, mucimo se sa spravama za desnoruke!!inace ja to video samo na crtanom!flanders_leftorium-zurdo.jpg
Link to comment
Ima li negde u Bgd "radnja za levoruke"? Otvaraci za konzerve, makaze, rezaci za olovke i slicne sprave za mucenje levorukih...
Još uvek ne. Poneka od boljih knjižara u centru ima Stabilova naliv-pera za levoruke. Ja sam svojevremeno sa zadovoljstvom kupovao preko neta kod ovih eksperata. Imaju oho-ho toga, ali neke stvari su malo preskupe za moj ukus, ali ima i veoma korisnih i pristupačnih.
Link to comment

Ima li neko iskustva sa ovakvim osiguracima?imag0125gz.jpgimag0126t.jpgDa li neko zna nekog elekticara koji se "susreo" sa ovim tipom osiguraca?Ili ako neko ovde zna nesto o njima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...