Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Ima li neko ideju gde u Bg kupiti kompas? Nisam ih viđao po kineskim radnjama, a treba mi da nešto ustanovim. Naime, ortak tvrdi da je SEVER ono kad stojiš na raskrsnici Kajmakčalanske i Bregalničke, licem okrenut prema Bulevaru; a ja tvrdim da je to ISTOK. I sada mi treba kompas da presudi ko je u pravu.
:lol:kompas je skupa sprava, bolje da pozajmite od nekog nego da kupujete :Da šta fali da se pogleda na planu gradu?čini mi se da je tvoj drug malo više upravu...e.: izgleda da sam počela da pišem na rumunskom Edited by slepa živana
Link to comment
Ima li neko ideju gde u Bg kupiti kompas? Nisam ih viđao po kineskim radnjama, a treba mi da nešto ustanovim. Naime, ortak tvrdi da je SEVER ono kad stojiš na raskrsnici Kajmakčalanske i Bregalničke, licem okrenut prema Bulevaru; a ja tvrdim da je to ISTOK. I sada mi treba kompas da presudi ko je u pravu.
Uostalom, Sunce izlazi na istoku a zalazi na zapadu
Link to comment
Uostalom, Sunce izlazi na istoku a zalazi na zapadu
:lol: super materijal za film. gluvo doba, samo dva čoveka na ulici, ćute, čekaju. polako se zadanjuje i kreće svađa :lol:
Link to comment
Ima li neko ideju gde u Bg kupiti kompas? Nisam ih viđao po kineskim radnjama, a treba mi da nešto ustanovim. Naime, ortak tvrdi da je SEVER ono kad stojiš na raskrsnici Kajmakčalanske i Bregalničke, licem okrenut prema Bulevaru; a ja tvrdim da je to ISTOK. I sada mi treba kompas da presudi ko je u pravu.
У подне, по сунчаном дану и зимском рачунању времена ће сенка да ти показује тачно на север и то бесплатно.
Link to comment

Tenks lejdi blind živani i svima na pomoći. Nisam na netu uspeo da pronađem plan grada sa ugrađenim kompasom, pa ćemo se drugar i ja poslužiti Vapadovom ili rasejanovljevom metodom, za koju se dogovorimo.

Link to comment
Tenks lejdi blind živani i svima na pomoći. Nisam na netu uspeo da pronađem plan grada sa ugrađenim kompasom, pa ćemo se drugar i ja poslužiti Vapadovom ili rasejanovljevom metodom, za koju se dogovorimo.
a ti to nisi znao...zashto?mada sada je i biti ce oblachno...zauvekedit:svaka mapa grada a i bilo koja mapa,geo.karta i ostalo kada se otvori je postavljena sever-jug...sever e strana od tebe a jug do tebe a onda je desna strana istok i leva zapad..pritom mislim na karte na papiru a tako je i na kompjuteru,dakle plafon ekrana je sever a dno jug Edited by ivy
Link to comment
...edit:svaka mapa grada a i bilo koja mapa,geo.karta i ostalo kada se otvori je postavljena sever-jug...sever e strana od tebe a jug do tebe a onda je desna strana istok i leva zapad..pritom mislim na karte na papiru a tako je i na kompjuteru,dakle plafon ekrana je sever a dno jug
To pravilo koje si navela važi za topografske karte, i ostale karte koje drže do sebe, ali ne mora da važi na primer za plan grada. Plan grada će najverovatnije složiti tako da bude preglednan i da se najekonomičnije uklapa u format, nevezano za to gde je pravac severa.
Link to comment
To pravilo koje si navela važi za topografske karte, i ostale karte koje drže do sebe, ali ne mora da važi na primer za plan grada. Plan grada će najverovatnije složiti tako da bude preglednan i da se najekonomičnije uklapa u format, nevezano za to gde je pravac severa.
pa ne bih rekla,al dobro...onda ako i nije slozena sever-jug trebao bi biti mali kompaschic u nekom coshku koji pokazuje osnovne pravceili nikom vishe nije bitno gde je jug?...pa kuda to ovaj svet ide :isuse: Edited by ivy
Link to comment
Ima li neko ideju gde u Bg kupiti kompas? Nisam ih viđao po kineskim radnjama, a treba mi da nešto ustanovim. Naime, ortak tvrdi da je SEVER ono kad stojiš na raskrsnici Kajmakčalanske i Bregalničke, licem okrenut prema Bulevaru; a ja tvrdim da je to ISTOK. I sada mi treba kompas da presudi ko je u pravu.
ne treba ti kompas za to. sad posetih planplus i utvrdio da je ugao Bulevara i Bregalničke na sever-severoistoku u odnosu na ugao Bregalničke i Kajmakčalanske. na istoku je ugao sa Silvija Kranjčevića.sorry sad.gifinače kada se mapa grada na planplus.rs sravni sa google earthom, sve je isto, mapa je pravilno orijentisana Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ne treba ti kompas za to. sad posetih planplus i utvrdio da je ugao Bulevara i Bregalničke na sever-severoistoku u odnosu na ugao Bregalničke i Kajmakčalanske. na istoku je ugao sa Silvija Kranjčevića.sorry sad.gif
e, jebiga <_< Tenks enivej. A bio sam 100% ubeđen da je to istok, ili makar jugo-istok, jer su zgrade u Bulevaru (čija su pročelja orjentisana prema zvezarskoj šumi) u lepim jutrima okupana suncem. Dok, recimo, pročelja zgrada u Bregalničkoj, orjentisana 90 stepeni ulevo od zvezdarske šume (dakle, licem okrenuta prema crkvi Presvete Bogorodice) su uvek u nekom polumraku. To sam mislio da je sever.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...