Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Jebote koji sam moron. Ladno sam mislio da ti drvo treba da nabijas hranu na njega dok se dimi. Nije mi ni palo na pamet da ti treba da proizvodis dim isuse.gif

Link to comment
kako najjednostavnije doci do sitne parcadi razlicitog kvalitetnog sirovog drveta (treba mi za dimljenje hrane)
Čuo sam trač da propisi i inspekcije u nekim državama insistiraju da drvo za dimljenje bude cepano sikirom a ne sečeno motorkom, jerbo na drvetu tako ne ostaju tragovi ulja. Bez zajebancije. Edited by pacey defender
Link to comment
kako najjednostavnije doci do sitne parcadi razlicitog kvalitetnog sirovog drveta (treba mi za dimljenje hrane)
У најближу стругару или столарску радионицу са врећом, па да ти напуне шушком. Мада, не верујем да и они троше много различитих врста.
Link to comment

Koji je đavo ušao u Vasudevu, prvo ovčiji želudac, sad drvo za sušaru. Šta je sledeće? Sadnice lešnika oplemenjene micelijumom tartufa koje bi zasadio ispred zgrade?

Link to comment
Čuo sam trač da propisi i inspekcije u nekim državama insistiraju da drvo za dimljenje bude cepano sikirom a ne sečeno motorkom, jerbo na drvetu tako ne ostaju tragovi ulja. Bez zajebancije.
Pazi nagledao sam se mnogo tih propisa za razne preradjevine u mesnoj industriji i ima tu svega ali nije da je to bez vraga...
Link to comment

Ima logike, ali riziikovacu malo motornog ulja. Stvar je jako prosta, moze se malo dimiti i u kucnim uslovima ako znas sta radis i imas adekvatne izvore toplote / adekvatnu ventilaciju. Kazu, na primer, da dobar paradajz, kada se blago prosusi i nadimi, ima neverovatan ukus.(Halloween, dozvoli mi da te obavestim da si blago vidovita. Tazbina mi je pre desetak dana uradila bas to, posadila u zavicaju par stotina sadnica lesnika. Mislim da su bez micelijuma tartufa)

Edited by vasudeva418
Link to comment
Stvar je jako prosta, moze se malo dimiti i u kucnim uslovima ako znas sta radis i imas adekvatne izvore toplote / adekvatnu ventilaciju. Kazu, na primer, da dobar paradajz, kada se blago prosusi i nadimi, ima neverovatan ukus.
pogledaj ovako neki projekat.
Link to comment

Ima li neko ideju gde u Bg kupiti kompas? Nisam ih viđao po kineskim radnjama, a treba mi da nešto ustanovim. Naime, ortak tvrdi da je SEVER ono kad stojiš na raskrsnici Kajmakčalanske i Bregalničke, licem okrenut prema Bulevaru; a ja tvrdim da je to ISTOK. I sada mi treba kompas da presudi ko je u pravu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...