Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Treba mi za svadbu, ali ako može da posluži i za posao još bolje. Možda kupim samo sako, pošto već imam pantalone. M&S je u Ušću?Hvala puno i živjela FK Zvezda 1945!

Link to comment
Hvala Luciji i ajgoru i ostalima. Prva sledeća poseta. Nikada nisam probao mate (to nije čaj, jel?), a hvalite? I naravno da su i dobri kompleti za čaj stvar koja dodaje na užitku, ma koliko snoberajski delovalo. Rooibos ne volim. A najviše me raduje što imaju Darjeeling FTGFOP cool.gif (znate tu foru? da akronim zapravo znači "Far Too Good For Ordinary People" :D ). Yippie!Nego, ima li topik posvećen čaju i čajoljupcima? Sudeći po ljudstvu i reakcijama, bilo bi materijala. Mene sramota da među prijateljima pričam o tome jer samom sebi ličim na nekog snoba koji raspravlja o "esenciji vanile" u šardoneu iz 1978. A priča o čaju i njegovim karakteristikama i sofistikacijama je zapravo još gora od toga..
Meni se mate ne dopada. Trudim se da budem otvorena za nove ukuse, dala sam mu dosta šanse u doba oskudice ali ne ide. Možda sam grešila u spremanju (@vasudeva & McCabe: hints&tips?). Da, mate nije od camellia sinensis, kao ni rooibos/redbush koji mi se medjutim dopada - iako sam ga pila samo nekoliko puta i to sa mlekom. Uzeću ga prvom prilikom. Honeybush me još više zainteresovao. Matcha jeste zeleni čaj, samleven u prah pa ubućkan da dobije penu, ima žestoko zelenu boju. Pila sam samo jednom iz odgovarajuće posude (i taj matcha pribor ima kod smalltree) ali mi se nije dopalo upravo zbog te posude: osećala sam njen ukus umesto čaja!?Šteta što nemamo topik o čaju, tražila sam i ja ali sam ostavila da neko talentovaniji smisli naslov/podnaslov i uvodni post. Priča o čaju je vrlo pogodna za foliranje - preko potrebna na PPP! :lol:
radi li vam "apropo" posao? ili je to isti asortiman kao i u KČ?
U Apropo nude samo tri vrste zelenog čaja: banchu, senchu i long jing. Njihovu senchu sam kupila samo jednom davno u doba KČ blagostanja kada sam se već navikla na senche sa geografskim poreklom. Da li zato ili iz nekog drugog razloga te ta obična sencha iz Apropo mi je bila baš neukusna, čak bljak (!?) pa sam je bacila (bahata rasipnica)! Sad sam uzela kod njih long jing, koji opet nisam nešto rado pila u KČ - bio mi je masan i težak. Medjutim, ovaj iz Apropo je blag i pitak!? Koliko se sećam Apropo je imao nekad veći izbor čajeva, sad su i oni utanjili kao KČ u dugom periodu pada. :( Videćemo ko će se još pojaviti na izložbi početkom decembra. Edited by Lucia
Link to comment
Šteta što nemamo topik o čaju, tražila sam i ja ali sam ostavila da neko talentovaniji smisli naslov/podnaslov i uvodni post. Priča o čaju je vrlo pogodna za foliranje - preko potrebna na PPP! :lol:
imaaaamo, kako da nemamo, mi smo stari foliranti!eo ga odjete ovom prigodom usrdno molimo personu koja mete ovo dvorishte, da nas prigodno pomete na tamo ^_^
Link to comment
Meni se mate ne dopada. Trudim se da budem otvorena za nove ukuse, dala sam mu dosta šanse u doba oskudice ali ne ide. Možda sam grešila u spremanju (@vasudeva & McCabe: hints&tips?)
Nema hints & tips, ni meni se mate ne dopada uopste. Medjutim otkrio sam da jedna solja matea dnevno radi sledece stvari- uravnotezuje krvni pritisak- razbudjuje - pravi drasticni re-up energije koji traje vise sati- ubrzava razmisljanje- poboljsava raspolozenje- kontrolise apetit.Ja se uopste ne zajebavam. Imam i drastican primer sta mate radi ljudima koji su realno u godinama kada je svaki re-up dobrodosao. Dobio sam veliku kolicinu matea na poklon i polovinu dao matorome roditelju. Prvo sto mu se dogodilo, posle nedelju dana konzumacije dve solje dnevno, je da je poceo da spava 1 sat manje, od cega je poceo da se dosadjuje, da bi me na kraju masirao da mu nadjem neki kurs "egzoticnog jezika" al da bude dzabe. Nasao sam mu persijski jezik, koji je dabome naucio za godinu dana, pa putovao posle po Iranu itd. Apsolutno sam siguran da je mate bio otponac za sve ove vezane dogadjaje.
Link to comment

Posle ovog Vasinog, nadam se da ce ima ostati tog caja do popodneva (kad ću svratiti u Ušće da ga pazarim) :D

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Apsolutno sam siguran da je mate bio otponac za sve ove vezane dogadjaje.
Нисам пио мате још од средине осамдесетих, кад је неким чудом залутао у менсерж самоуслуге.А сад би ми баш добро дошло бар то са испаривањем растварача (ака повећањем концентрације). А и досадно мало, већ 15 година нисам научио ниједан страни :P.
Link to comment

Bob vas blagoslovio za onu preporuku za čajeve u Ušću. :Hail:

Ne zna gde da kupim odelo, na to nije odgovorila.
probaj u Martini Vesto, trg Nikole Pašića, tamo gde je pešački prelaz ka garaži ispod skupštine. Ima i sajt. Bio ja danas, odela su 100% vuna, cena 14.900 rsd.
Link to comment
Gde se mogu naći manje Titove biste ? Znam da ih je bilo na hiljade, al nestadoše.
vidjao sam to X puta kod jednog lika na pocetku Kalemegdana (tamo gde babe prodaju sustikle), prodavao je i petokrake i drugu socijalisticku parafernaliju. Lepo je vreme ovih dana, moguce je da je tamo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...