Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

ljuttko, hvala! do tog maxija nisam još stigla, juče sam proverila u jedinoj privatnoj apoteci na bulevaru prekoputa metropola (prima 3) - nije im bilo jasno zašto tražim zeleni čaj kod njih, imaju naravno samo biljne. biće da sam promašila apoteku/ulicu. ali zato juče sasvim slučajno saznam (naletim na poznanicu iz doba čajanki u KČ) da su moje nade materijalizovane! navodno postoji od nedavno u ušću nova prodavnica specijalizovana za čajeve i sve uz njih! :Hail: reče da se zove nešto kao little tree i da je bilzu stepenica - ali namirisaću je već sa vrata :)
I, jel ima? U Ušću? Gde? Kakvi su? I šta je sa "Kućom čaja"? To još funkcioniše?
Link to comment
I, jel ima? U Ušću? Gde? Kakvi su? I šta je sa "Kućom čaja"? To još funkcioniše?
KČ ne radi do daljeg, iselili su se iz lokala u Mileševskoj polovinom avgusta. Do početka oktobra na www.kucacaja.rs je, umesto uobičajenog sadržaja, bilo okačeno saopštenje u kome je bio naveden tel. broj za velikoprodajne narudžbe i obaveštenje da se traži nova lokacija za maloprodaju, ali bez nekog roka u kome bi se to dogodilo. Verovatno se gazda presabira da li mu se isplati da nastavi rabotu - iznos blokade računa je oko 2000 evra.
Link to comment

U, mater im jebem. Ja se opskrbio čajevima iz Jevrope (pazi sad snoberaja, Geels iz Amsterdama i Mariage Freres iz Pariza), pa bar godinu dana nisam morao da nabavljam iz KČ, iako sam voleo i bilo mi okej. Ali mislim da je u novosadskom Radio Kafeu dosta dugo bilo ponude, verovatno tako tim velikoprodajnim putevima. Ili iz zaliha, jer to niko ne pije...A šta je onda to nešto u Ušću? Vredi li? Jer i meni ponestaje..Ili bilo gde, za kvalitetan darjeeling?

Edited by Buck Naked
Link to comment
I, jel ima? U Ušću? Gde? Kakvi su? I šta je sa "Kućom čaja"? To još funkcioniše?
Ima, ima! :thumbup: Nalaze se kod pokretnih stepenica bliže sporednom ulazu u Ušće. Nisu radnja (pa se mirisi gube u onolikom prostoru) nego kao pult - slično onima za prodaju čokoladnih bombona, sladoleda itd. Ali su zato sjajni! :wub: Zovu se Small Tree - na sajtu im je čitava ponuda a cene pristojne - kažu kao u Nemačkoj. Imaju razne zelene, crne, bele i žute čajeve, roibush u par verzija, aromatizovane, voćne mešavine, machu, mate... ma sve!Konačno sam došla do Bi Lo Chun :) a uzela sam i Sencha Satsuma (lepa!) i Phoenix Eyes (zeleni čaj urolan u kružiće - nisam još probala, obećavaju kestenjast ukus). Već planiram sledeću posetu: beli čaj i greenbush (nefermentiranu varijantu roibush-a) i honeybush. Imaju prelepe čajnike, šoljice i prateći pribor - već sam šacunula jedan japanski komplet. Nije mi neophodan niti sam od onih što padaju na estetiku šerpe-lonci-i-poklopci (minimalista u svakom pogledu, u kući mi je samo neophodni minimum) ali ne znam što mi se urezao. U svakom slučaju, imam rešenje za rodjendanske poklone.I da, rekla mi je ljubazna prodavačica da će početkom decembra biti organizovana izložba o čaju na Kalemegdanu u Prirodnjačkom muzeju uz degustacije.edit: hvala svima na pomoći, ali više ni ne pomišljam da jurim KČ restlove Edited by Lucia
Link to comment
Ima, ima! :thumbup: Nalaze se kod pokretnih stepenica bliže sporednom ulazu u Ušće. Nisu radnja (pa se mirisi gube u onolikom prostoru) nego kao pult - slično onima za prodaju čokoladnih bombona, sladoleda itd. Ali su zato sjajni! :wub: Zovu se Small Tree - na sajtu im je čitava ponuda a cene pristojne - kažu kao u Nemačkoj. Imaju razne zelene, crne, bele i žute čajeve, roibush u par verzija, aromatizovane, voćne mešavine, machu, mate... ma sve!Konačno sam došla do Bi Lo Chun :) a uzela sam i Sencha Satsuma (lepa!) i Phoenix Eyes (zeleni čaj urolan u kružiće - nisam još probala, obećavaju kestenjast ukus). Već planiram sledeću posetu: beli čaj i greenbush (nefermentiranu varijantu roibush-a) i honeybush. Imaju prelepe čajnike, šoljice i prateći pribor - već sam šacunula jedan japanski komplet. Nije mi neophodan niti sam od onih što padaju na estetiku šerpe-lonci-i-poklopci (minimalista u svakom pogledu, u kući mi je samo neophodni minimum) ali ne znam što mi se urezao. U svakom slučaju, imam rešenje za rodjendanske poklone.I da, rekla mi je ljubazna prodavačica da će početkom decembra biti organizovana izložba o čaju na Kalemegdanu u Prirodnjačkom muzeju uz degustacije.edit: hvala svima na pomoći, ali više ni ne pomišljam da jurim KČ restlove
imaju mate smiley_hail.gifedit: posto su ti kompleti cajnik + 2 solje? mnogo dobre imaju Edited by vasudeva418
Link to comment
edit: posto su ti kompleti cajnik + 2 solje? mnogo dobre imaju
taj što sam zapamtila (veći japanski čajnik i četiri šoljice) je oko 2500din, ali ima ih i duplo jeftinijih. obične bele šoljice su 200din po komadu, imaju i staklene filter šolje (slične onima nekada u KČ), staklene filter čajnike... mali metalni japanski čajnik je bio nešto 3000-3500din što mi se čini (bar po klecavom turističkom sećanju) da je prilično jeftinije nego slični takvi u apropo - ali ne drži me za reč.
Link to comment
taj što sam zapamtila (veći japanski čajnik i četiri šoljice) je oko 2500din, ali ima ih i duplo jeftinijih.
to je sasvim OK cena, cak odlicna. fala puno na odgovoru
Link to comment
Ima, ima! :thumbup: Nalaze se kod pokretnih stepenica bliže sporednom ulazu u Ušće. Nisu radnja (pa se mirisi gube u onolikom prostoru) nego kao pult - slično onima za prodaju čokoladnih bombona, sladoleda itd. Ali su zato sjajni! :wub: Zovu se Small Tree - na sajtu im je čitava ponuda a cene pristojne - kažu kao u Nemačkoj. Imaju razne zelene, crne, bele i žute čajeve, roibush u par verzija, aromatizovane, voćne mešavine, machu, mate... ma sve!I da, rekla mi je ljubazna prodavačica da će početkom decembra biti organizovana izložba o čaju na Kalemegdanu u Prirodnjačkom muzeju uz degustacije.edit: hvala svima na pomoći, ali više ni ne pomišljam da jurim KČ restlove
Odlično je da sada imamo zamenu za KČ ako oni ne nastave sa radom, a i izbor mi izgleda primamljivo. Šteta je što još nisu okačili cenovnik na sajt, rado bih ga uporedio sa Cha iz Ljubljane. Slovenci su za mrvicu bili jeftiniji od KČ kod nekih popularnih mešavina. Prijateljica iz Zagreba se proletos zeznula da, umesto kod Adorea, čokoladne bombone kupi na štandu neke druge firme u TC Ušće, kvalitet ni za prineti. Ko nije primetio, Adore se preselio iz pasaža pored TC Millennium u prizemlje RK "Beograd" na Terazijama.
Link to comment

imam neke nove stvari koje bih da prodam, mislim na garderobu... i neke custom made, koje mi vise ne trebaju...zna li neko neki second hand gde mogu da odnesem to da prodam?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...