Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Ma nije žuto, plavičasto je. Terao sam domaćeg volmardžiju da mi pokaže, ali je prilično slabo svetlo, uvezli samo od 1 w. Možda može da prođe kao ambient light, ali za rad nema govora.

Link to comment
Сијалице на ледовке, и да нису жуте. ...Има ли то негде, или да почнем да размишљам о производњи cool.gif?
skini sa ovih novih audija - ulepšaj nam okruženje
Link to comment

Prošle godine u ovo vreme počele su da se pojavljuju neke čudne bubamare. Pojavljivale su se povremeno i u velikom broju. Prvi put sam u životu tamanila insekta bez griže savesti, mada sam pranje ruku već doživljavala ritualno. Kasnije sam čula da celom Srbijom haraju nekakve kineske bubamare. I ove godine, evo ih opet. Ubijaj do iznemoglosti i ima ih i dalje. Izlaze iz otvora za roletnu i motaju se oko prozora i spolja i iznutra, poveće su. Ima li neko da je ovo imao i kako se boriti? Čime bih mogla da namažem ili neku kredu da upotrebim ili šta već?

Link to comment
Ma nije žuto, plavičasto je. Terao sam domaćeg volmardžiju da mi pokaže, ali je prilično slabo svetlo, uvezli samo od 1 w. Možda može da prođe kao ambient light, ali za rad nema govora.
Хм... онда би вредело погледати у тој Магуарској следећи пут. Да има бар једно 6 или 10 ледовки на једном грлу, то већ сија. Ово што имам у упаљачу ради на четири дугменцета од по 3мм у пречнику, а сија одлично. Мало је потрајало док сам повадио оне слајдове које је пројектовало.
Link to comment
Gde se vadi uverenje o neosudjivanju/nekažnjavanju (ako je to uopšte isi papir ) ? Znam da može u MUPu, a danas mi rekli da može i u Trgovinskom sudu, pa me zanima da li se te dve lokacije razlikuju po nečemu ? (osim što jedna radi, a druga ne :D )
Zavisi za sta ti treba, recimo za boravisnu vizu su trazili bas iz MUPa, tako da se prvo to raspitaj, pa zavisno od toga. Ako vadis u MUPu, ides u Policiju na svojoj opstini, placa se neka taksa, ne secam se kolika, nije nesto tragicno, ali se ceka 10 radnih dana minimum. U sudu takodje moze, ali ne znam kom ni kako to izgleda, mislim da se dobija brze, to sam nesto nacula (naravno ako ti traze iskljucivo iz MUPa onda ovaj sudski ne igra).Nisam videla da je neko odgovorio pa eto mene.
Link to comment

U sudu se vadi uverenje da se protiv tebe ne vodi krvicni postupak. U policiji potvrda da nisi kaznjavan, tj izvod iz Kaznene evidencije. U trgovinskom sudu se vadi potvrda da firma nije kaznjavana (sto je potrebno za ucesce na tenderu npr) ecce homo

Link to comment
Zavisi za sta ti treba, recimo za boravisnu vizu su trazili bas iz MUPa, tako da se prvo to raspitaj, pa zavisno od toga. Ako vadis u MUPu, ides u Policiju na svojoj opstini, placa se neka taksa, ne secam se kolika, nije nesto tragicno, ali se ceka 10 radnih dana minimum. U sudu takodje moze, ali ne znam kom ni kako to izgleda, mislim da se dobija brze, to sam nesto nacula (naravno ako ti traze iskljucivo iz MUPa onda ovaj sudski ne igra).Nisam videla da je neko odgovorio pa eto mene.
U sudu se vadi uverenje da se protiv tebe ne vodi krvicni postupak. U policiji potvrda da nisi kaznjavan, tj izvod iz Kaznene evidencije. U trgovinskom sudu se vadi potvrda da firma nije kaznjavana (sto je potrebno za ucesce na tenderu npr) ecce homo
tako sam nešto i sam skapirao, ali hvala na pojašnjenju :)
Link to comment
Ima kod Vuka. Kod one pekare Bulevar neki zavuceni pecato/kljucoresci. Seku pleksiglas laserski. Ti im odneses crtez (mislim u korelu, crvene linije laser prosece, po plavim linijama gravira). Jedina je fora sto nikad ne znas cenu. To onako ofrlje odrede. Ja sam sebi sekla ove: Love-Leyla-sal-i-rukavice-3.jpg
koliko detaljno rade?posto bih radila neke "priveske" i slicno i jel rade samo providan plexiglas? jel imaju mozda sajt?thanks!
Link to comment

shta da radim sa gomilom(preko 30) gajbi sa flashama od nekih sokova i vina koje vishe niko nece/ne treba/ne koristi?jel ima to negde da se odnese pa da se reciklira?u Novom Sadu ili okolini

Edited by ivy
Link to comment
koliko detaljno rade?posto bih radila neke "priveske" i slicno i jel rade samo providan plexiglas? jel imaju mozda sajt?thanks!
KAko mislis koliko detaljno? Ova plocica je 3x1.5cmVerovatno moze i manje, samo je to posle do pleksija, hoce da puca ako se sece tako da ostanu tanke linije. Mi smo sekli i crni, za ostale ne znam. Nemaju sajt ali to ti je na bulevaru izmedju Golsvordijeve i Mlatisumine, pa u prolazu :D
Link to comment

detaljno u smislu, koliko duboko rade reljef, na koliko mm sve moze. ili je samo jedna dubina i to ti je to.al nema veze, hvala za info, kad se vrnem otici cu da se raspitam sta moze a sta jok :)

Link to comment
shta da radim sa gomilom(preko 30) gajbi sa flashama od nekih sokova i vina koje vishe niko nece/ne treba/ne koristi?jel ima to negde da se odnese pa da se reciklira?u Novom Sadu ili okolini
sto bi ti nosila? ostavi pored kontejnera, bice reciklirano u roku od 2 sata
Link to comment
shta da radim sa gomilom(preko 30) gajbi sa flashama od nekih sokova i vina koje vishe niko nece/ne treba/ne koristi?jel ima to negde da se odnese pa da se reciklira?u Novom Sadu ili okolini
ok,juche sam guglala celo popodne i izgleda da takvo neshto ne postoji!iz Chistoce su nam rekli da odnesemo na deponiju,kao postoji neko postorjenje za reciklazu ali nish staklo :blink: a na netu sam nashla gomilu shto otkupljuje,od sekundarnih sirovina samo metale svih vrsta i retko papir i plastiku i nekoliko nekih ekoloshkih .org koje nishta konkretno ne rade po pitanju reciklaze..ugl niko ne radi nishta sa staklom :isuse:edit:nisam videla vasin post...kako to mislish bice reciklirano za dva sata?imam 30tak gajbi toga,pa to je 1 gomila Edited by ivy
Link to comment
ok,juche sam guglala celo popodne i izgleda da takvo neshto ne postoji!
Postojala je Agencija za reciklazu koja je valjda 2008.godine ukinuta, a njene poslove preuzelo Ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja. Oni, naravno, ne preuzimaju otpad bilo koje vrste, ali valjda mogu da daju informacije koje ti trebaju. http://www.ekoplan.gov.rs/srl/Sektor-za-planiranje-i-upravljanje-161-c5-content.htmOdeljenje za upravljanje otpadom telefoni: 011/3131-223, 3131-224, 3131-225 Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...