Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

prevod je za djevojcice. ionako bude je mahom losh, pa vishe propustim obracajuci paznju na njega.elem, meni mozda i najbolja epizoda josh od one dezmondove iz 4. sezone, 'the constant'.

dakle, jacob predvodi team destiny, a not-locke team free will. jacob je doveo sve na ostrvo [mada je i sam u nekom trenutku doveden] i zeli da ih sve zadrzi tu. crni lok zeli da ide sa ostrva [dakle, na to je mislio kad je rekao 'i want to go home' a ne na hram]. filipenko je bio u pravu, ili makar na dobrom tragu - jack i sawyer bi mogli da postanu novi jacob i man in black, to je makar jacobov plan. a svi su oni kandidati, svi koje je jacob doveo. a brojevi su brojevi koje im je jacob dodjelio, mozda i potpuno slucajno. scena kad locke pali baklju u pecini - 'apocalypse now' came to mind.uglavnom, ono shto je tema od pocetka, faith vs. science, destiny vs. free will - to ce ostati glavna tema i do kraja, obviously. ostaje da se vidi ko je onaj klinac sto je rekao crnom da 'ne smije da ga ubije'[valjda sawyera]

Link to comment

Odlična epizoda. Ima par dobrih momenata, a naročito kada gledamo na Dharma selo iz perspektive Crnog dima :D :D :D

Sudbina i slobodna volja su lajt-motiv cele serije, znači od toga se ne odstupa.NeLok je simbolički razbio Jin i Jang, ravnotežu belog i crnog, bacivši beli kamen u more.Pitanje koje se nameće je, da li je ravnoteža nužna ili je bila razlog zatočeništva svih koji bi nabasali na ostrvo na bilo koji način.

Link to comment

ko je onaj klinac, neka teorija?da nije kojim slučajem mali Jacob, ili možda Aaron?pade mi napamet pošto je onako izrazito plav...

Edited by mr@ki
Link to comment

ko je onaj klinac, neka teorija?da nije kojim slučajem mali Jacob, ili možda Aaron?pade mi napamet pošto je onako izrazito plav...

Verovatnije Jakob, ne može aron da poraste tolko za tih par meseci kolko je na ostrvu... ali ipak je reč o ostrvu tako da ko zna

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...