Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Jel ono -- "You have no idea what I've gone through to be here." -- što kaže "Locke" Jacobu znači da je on u stvari onaj tip sa početka epizode, budući da je smo Locke-a videli u kovčegu?Ili je samo moja mašta gone wild.

i ja sam to isto pomislio...
Link to comment

Jel ono -- "You have no idea what I've gone through to be here." -- što kaže "Locke" Jacobu znači da je on u stvari onaj tip sa početka epizode, budući da je smo Locke-a videli u kovčegu?Ili je samo moja mašta gone wild.

Očigledno je u pitanju taj tip, pronašao je "loophole". Vrlo je verovatno da je on prethodno uzeo lik Kristijana šeparda.Izgleda da je Majls bio u pravu. Postoji velika verovatnoća da je Oceanic družina promenila budućnost, ali tako što su zapravo izazvali incident. Oceanic Flight 815 će se srušiti, videli smo ostatke kampa.

Link to comment

Jel ono -- "You have no idea what I've gone through to be here." -- što kaže "Locke" Jacobu znači da je on u stvari onaj tip sa početka epizode, budući da je smo Locke-a videli u kovčegu?Ili je samo moja mašta gone wild.

Apsolutno sam uverena da je to bilo tako.Inače odlična epizoda,

Lok je onaj u crnom ko Darth Vader, dok je Jackob u belom ko Luke Skywalker. cool.gif Siroti Ben ispade samo pion.što se tiče incidenta, Miles je izgleda upravu, naši su ga izazvali, ništa od sletanja na LALEX

Sad predstoji dugo čekanje do sledeće godine.

Link to comment

fenomenalna epizoda :ziga:

locke 2 je definitivno onaj lik sa pocetka epizode [yet another glumac iz deadwooda]. dakle, bio sam u 1 pravu josh prosle sezone, kada sam posumnjao u namjere shepherd dr christiana i njegovo 'i can talk in jacob's behalf' -_- - osim sto to uopste nije bio dzekov stari vec ovaj bezimeni jacobov neprijatelju tijelu dzekovog tate.kakve to reperkusije ima na maybe-dead claire? sta je ona? s obzirom da se druzila sa mrtvim joj ocem.ako je to uopste bitno. zao mi je juliet :(

Link to comment

Odlicna epizoda, par obrta, ali na kraju vise manje ocekivan kraj (poslednja scena). U VI ce morati dosta toga da objasnje, tako da ocekujem da ce bit na nivou V, sto bi bilo sjajno.

Link to comment

Još jednom sam pogledala i shvatila da Ričard kaže za Eloizu da je vođa, što znači da je Vidmor to postao tek pošto je ona otišla sa ostrva. Ali, onda dolazimo do pitanja da li je Vidmor sledbenik belog viteza Džejkoba ili njegovog zlog brata u crnom.Pošto se setimo scene iz 4. sezone u kojoj Vidmor pita Bena "da li si došao da me ubiješ?", a ovaj mu odgovori " znaš da to ne mogu", ja bih rekla da je Ben bio sledbenik Džejkoba i stvarno good gay cool.gif , dok je Vidmor prišao tamnoj strani i verovatno godinama zavlačio Aderse i sledbenike po svetu, tražeći način da pređe tu barijeru koja bi omogućila zlom bratu da ubije Džejkoba.Zato u sledećoj sezoni imamo sukob "koji je veći od bilo čega", kako reče Eloiz i koja je verovatno postala u nekom momentu svesna Vidmorove izdaje.

Edited by Arkadija
Link to comment

Ovo sto si napisala apsolutno ima smisla, a i potencijal za dobru pricu. Jedino sto (bar meni) jos nije jasno je klasifikovanje Jacoba u good guy... mozda jeste, ne kazem ne ali ipak - ovo je 'Lost'. Nadam se da cemo videti nekakav flashback oko Jacoba i ovg drugog, posto su, ocigledno, dugacko vreme na ostrvu. Na kraju krajeva, mozda i Jacob nije mrtav. Ako nasima uspe ova fora sa hidrogenkom, nece se uopste pojaviti na ostrvo, Jacobov prijatelj ne bi ni vrbovao Locke-a, hence - ne postoji loophole. Kad smo vec kod vrbovanja, jos 1 stvar... dali ovo znaci da je Shepard Dr. Christian ustvari Jacobov prijatelj?

Link to comment

Kad smo vec kod vrbovanja, jos 1 stvar... dali ovo znaci da je Shepard Dr. Christian ustvari Jacobov prijatelj™?

Cini mi se da je sve za sta smo mislili da radi Dzejkob u stvari radio ovaj drugi. Mozda su Dzejkob i on u stvari isto, samo onaj ko je na vlasti nosi ime. Ili tako nesto.Ali ko dolazi? I sta znaci da se rat priblizava? I ``dobri`` i ``losi`` momci su mi mnogo zbunjeni.

Kako god - Darlton did it again :Hail:

Link to comment

Takodje mislim da je prilicno jasno da je Jacob good guy, tako je predstavljen od samog pocetka epizode, a kroz one silne flesbekove su samo insistirali na tome. Mada, iznenadjenja su uvek moguca. Ako je K. Separd ustvari ovaj drugi sve vreme (sto je sad vrlo verovatno), znaci da slusamo njegova naredjenja, a to dalje dovodi do toga da on nije toliko "bad guy" ili da prosto imaju zajednicki cilj da sacuvaju ostrvo... Dzejkob na kraju kaze: "oni dolaze", ko sad (opet) dolazi?Predpostavlajm da tu postoji gomila pravila, sta moze a sta ne, zbog cega je i bilo potrebno toliko godina da ovaj nadje "loophole", ali opet imam utisak da se Jacob na kraju lako predao, da su ga rano ubili s obzirom da smo ga u istoj epizodu tek upoznali...

Link to comment

jacob je izgledao prilicno kul prije nego sto ga je ben priklao. bio je skroz kul cijelu epizodu doduse, ali ovo je pogotovo vrijedno pomena, s obzirom da mu se blizio kraj. dakle, moze li se zakljuchiti da je ochekivao tako nesto, ili cak da je htjeo da ga ben ubije?on je od pocetka prikazan kao good guy [bijela majica, ovaj drugi crna]. mada, vjerovatno opet nije sve tako prosto.super mi je nachin na koji su ga ubacili, bez nekakvog uvoda nego - odmah jacob. kako gleda black rock na puchini. vrh.da nije osovine patetike i ljigavosti kate-juliet, te uz malu pomoc sawyera [koji se izvukao konacnim obrachunom sa jackom - konacno se izlupashe, nakon pet sezona :D ], bila bi mozda i najbolja epizoda u seriji. a i shire. ono mjenjanje mishljenja o potrebi za detoniranjem h-bomb u zavisnosti od procjene sta im nosi buducnost u smislu romantichnih veza :puke:da, i na kraju crna slova LOST na bijeloj pozadini :)

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Sta znam.. ta crno - bela simbolika nija bas preporucljiva u US of A, doduse, ovo je bilo prilicno suptilno... :lol: Dali neko zna nesto vise o brodu koji se pojavio na horizontu? Dali je sigurno 'black rock'? Meni je delovao prilicno arhaicno, ne kao sa kraja 19 veka.

Link to comment

jel treba i dalje u spojlerima da pisemo? aj, za svaki slucaj.

nije eksplicitno receno da je to black rock, ali nekako nemam sumnje da jeste. evo slike black rocka kakvog smo vidjeli, u sred dzungle. meni djeluje da bi to moglo biti to

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Ne secam se kako smo se dogovorili sa Lubom... svejedno, nije tesko staviti post u spoiler.

Sta znam, meni je zalicio na neki spanski ili portugalski jedrenjak iz vremena Magelana. Ustvari nije bitno, ne verujem da ce to biti znacajno u 6. sezoni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...