Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Da, ali to znači da se od 2004., kada su Adersi napustili Darmavil i krenuli ka Hramu, pa do 2007. niko nije ni približio toj naseobini, a potpuno sam sigurna da na tim kućama nije bilo Dharminih znakova, a ni na doku (kad Said i Jin u II sezoni jahtom dođu do istog doka, on je ceo i bandera je u normalnom položaju). Znači ili da Adersi sada žive u Hramu , ili su svi nekako nastradali , a ostrvom luta samo Ričard Alpert koji je ionako besmrtan.Mislim da svi zaboravljamo poruku koju je Džejkob uputio Loku kada je ovaj prvi put bio u kolibi, "Save me", možda je Kristijan tu zato što je Džejkob negde zarobljen (recimo da su to prste umašali i Ben i Vidmor) i onemogućen da vrši svoju funkciju (neku ne znamo koju). Možda je Ben u prošlosti stekao neku moć kontrole dešavanja na ostrvu, a ubedio je sve redom, da je on jedini koji komunicira sa Džejkobom i time stekao njihovu poslušnost. @Luba Ben je najbolji lik u seriji i jedva čekam njegove epizode, koliko sam videla bar 2 su njegove.

Link to comment

Ako je verovati Faradejevoj teoriji (a sve manje u nju verujem), da se događaji iz prošlosti ne mogu izmeniti, Ben je, jel'te, živ.Međutim, u prošloj epizodi Sun i Lapidus su hodali između demoliranih baraka u kojima su u prethodnim sezonama živeli "Others", a na kojima su i dalje bile oznake Dharma Inicijative.Izgleda da su ovi u 1977. uspeli da izmene neke događaje, pa je budućnost ipak promenjena, a to je i bio cilj istraživanja Dharma Inicijative, tačnije, promena brojčanih vrednosti u Valenzetti jednačini (koja navodno predviđa tačan datum "smaka sveta").Da li je mali Ben živ ili mrtav, videćemo u sledećoj epizodi, jer će Jack odbiti da mu pomogne.Kladionica je otvorena!P.S.: A u onoj posle, Ben će pokušati da dozove "Smoke Monster" da bi mu se sudilo za grehe iz prošlosti.(Izvor)P.P.S.: Kladionica se zatvara, jer će u onoj posle one (epizode) malog Bena oteti iz ambulante. Daklem, živ je!

Edited by luba
Link to comment
ima neko linak za titlove za s05e10, mogu i eng?
Ovde ima najviše šansi da će u dogledno vreme "osvanuti" titl na engleskom.Za "naški" je najbolje redovno proveravati ovde.Edit: Engleski titl! (Right-Click -> Save Target As) Edited by Crepajac
Link to comment

jel moze mala retrospektiva "LOST: analize i secanja" u vezi Majkla i njegove besmrtnosti.. Ako je on besmrtan, da li to znaci da svi oni koji odu sa Ostrva takodje su besmrtni... ? Ili sam ja nesto mnogo pomesao :)

Link to comment
bla bla bla, spojleri na sve strane
ako svi mogu da se pridrzavaju dogovora da sve u vezi sa zadnjom epizodom ide u spojlere makar prvi dan, mozes valjda i ti. a ne da u sred posta najvazniju stvar u vezi sa epizodom otkrijesh. plus spojlere o sledecim epizodama. a i pred proslu si isto napravio. ne kapiram sta je problem napraviti spojler tag. sa upozorenjem ako se radi o narednim epizodama. skroz bezveze <_< inache, odlichna epizoda. najbolja do sadasayid zasluzuje titulu ostrvskog zigica :ziga:@milosh - majkl nije besmrtan, samo nije mogao da umre u onom trenutku kada je pokusao da se ubije jer ga je 'ostrvo josh trebalo'. kasnije mu se pojavi jackov stari, pred eksploziju broda i kaze mu nesto tipa 'you can go now'. freighter eksplodira i majkl gine, for all we know. smijesno bi bilo da opet ozivi.

ochigledno da se faraday malo zeznuo. stvari se mogu promjeniti, obviously. pretpostavljam da se zbog ovoga purge nije ni desio i otuda dharma znaci u gradu formerly known as otherthon.opet, mozda to znachi da postoje 2 tajmlajna, od kojih je u jednom, novom, ben mrtav. a mozda je i definitivno mrtav. skroz je kul ovo, kao 12 monkeys, sayid je vracen u proslost da bi popravio buducnost. meni zao malog bena, jel me to chini loshom osobom? :)

Link to comment

Samo za one radoznale:

"Lostpedia" je (čini mi se) prošle godine "proterala" spoilere sa svog sajta i foruma, ali već par sati nakon emitovanja epizode imaju kompletan sinopsis iste.A meni uopšte nije mrsko da ga pročitam, jer sam nestrpljiv i radoznao.Ako ne želite da u buduće "javno" iznosim ili linkujem informacije sa nekih stranjskih blogova i foruma, O.K., će ide sve u spoiler.Mada, ako STVARNO ne želite NIšTA saznati o najnovijoj epizodi, NEMOJTE zvirkati na ovaj topic dok je ne odgledate.Uvek će se naći neko ko će obelodaniti nešto što niste hteli znati...

Happy now?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...