Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Dobra epizoda, mada sam ja ocekivao da bude Benova (kako je negde pisalo) pa sam s te strane malo razocaran.Evo kratke najave nekih narednih epizoda, sa rekao bi veoma zanimljivom guest star listom, za svaki slucaj ide u spojler tab...

Episode 5.12 - Dead Is Dead - Press Release To atone for sins of the past, Ben must attempt to summon the smoke monster in order to be judged.CastNaveen Andrews as SayidHenry Ian Cusick as DesmondJeremy Davies as Daniel FaradayMichael Emerson as BenMatthew Fox as JackJorge Garcia as HurleyJosh Holloway as SawyerYunjin Kim as SunKen Leung as MilesEvangeline Lilly as KateElizabeth Mitchell as JulietTerry O?Quinn as LockeGuest CastNestor Carbonell as Richard AlpertTania Raymonde as AlexSonya Walger as Penelope ?Penny? WidmoreAlan Dale as Charles WidmoreJeff Fahey as Frank LapidusSterling Beaumon as young BenZuleikha Robinson as LlanaSaid Taghmaoui as CaesarMelissa Farman as young Danielle RousseauBrad William Henke as BramMatt Hoffman as Jed Episode 5.13 - Some Like it Hoth - Press Release Suspicions about a possible breach intensify after Ben is taken from the infirmary, and a reluctant Miles is forced to work with Hurley when he's asked to deliver an important package to a top Dharma official.CastNaveen Andrews as SayidHenry Ian Cusick as DesmondJeremy Davies as Daniel FaradayMichael Emerson as BenMatthew Fox as JackJorge Garcia as HurleyJosh Holloway as SawyerYunjin Kim as SunKen Leung as MilesEvangeline Lilly as KateElizabeth Mitchell as JulietTerry O?Quinn as LockeGuest CastFrancois Chau as Dr. Pierre ChangMarsha Thomason as Naomi DorritDoug Hutchinson as Horace GoodspeedPatrick Fischler as PhilJon Gries as Roger LinusEric Lange as RadzinskyLeslie Ishii as LaraBrad William Henke as BramDean Norris as Howard GrayTim DeZam as TrevorLance Ho as young MilesLinda Rose Herman as Evelyn Episode 5.14 - The Variable - Press Release On the 100th episode milestone for the series, the time of reckoning has begun when Daniel Faraday comes clean regarding what he knows about the island.Written by Edward Kitsis & Adam HorowitzDirected by Paul EdwardsCastNaveen Andrews as SayidHenry Ian Cusick as DesmondJeremy Davies as Daniel FaradayMichael Emerson as BenMatthew Fox as JackJorge Garcia as HurleyJosh Holloway as SawyerYunjin Kim as SunKen Leung as MilesEvangeline Lilly as KateElizabeth Mitchell as JulietTerry O?Quinn as LockeGuest CastNestor Carbonell as Richard AlpertSonya Walger as Penelope ?Penny? WidmoreAlan Dale as Charles WidmoreFrancois Chau as Dr. Pierre ChangFionnula Flanagan as Eloise HawkingPatrick Fischler as PhilEric Lange as RadzinskySarah Farooqui as TheresaAlice Evans as younger Eloise HawkingWendy Pearson as E.R. doctorTodd Coolidge as paramedicPeggy Anne Siegmund as caretakerJennifer Sojot as E.R. nurseSpencer Allyn as young Daniel FaradayMichael Dempsey as foremanMaya Henssens as young girlAriston Green as workmanMarvin DeFreitas as young CharlieBrad Berryhill as anxious guy Episode 5.15 - Follow the Leader - Press Release Jack and Kate find themselves at odds over the direction to take to save their fellow island survivors, Locke further solidifies his stance as leader of "The Others," and Sawyer and Juliet come under scrutiny from the Dharma Initiative.Written by Paul Zbyszewski & Elizabeth SarnoffDirected by Stephen WilliamsCastNaveen Andrews as SayidHenry Ian Cusick as DesmondJeremy Davies as Daniel FaradayMichael Emerson as BenMatthew Fox as JackJorge Garcia as HurleyJosh Holloway as SawyerYunjin Kim as SunKen Leung as MilesEvangeline Lilly as KateElizabeth Mitchell as JulietTerry O?Quinn as LockeGuest CastNestor Carbonell as Richard AlpertFrancois Chau as Dr. Pierre ChangDoug Hutchison as Horace GoodspeedPatrick Fischler as PhilEric Lange as RadzinskyDavid S. Lee as younger Charles WidmoreAlice Evans as younger Eloise HawkingLeslie Ishii as LaraSebastian Siegel as ErikKevin Chapman as MitchElisabeth Blake as VanessaWilliam Makozak as Captain BirdVictoria Goring as motherMaya Henssens as young girl Inace, finale sezone (16. i 17. epizoda) zvace se The Incident :)

Link to comment
Ludački pogled mladog Bena na kraju epizode :Hail:
svaka scena sa benom je za hail, da se razumemo.ali, po prvi put im ne oprastam rupu. mali ben je video saida, kako ga onda nije prepoznao kasnije, kad ga je "ispitivao" kao henrija gejla?mozgalica je i tajming susreta san i lapidusa sa kristijanom. avion se spustio u drugu vremensku zonu, jer je darmino naselje skroz sjebano? tako bi moglo da se razjasni sto trojka nije u avionu kada se srusio/spustio, sto na nasem ostvru vidimo malog bena, a veliki spavka pod budnim okom cezara i naslednice ana-lusije. ali kako, kad je lok zaglavio tocak?opet nisam videla sta cita sojer, bah. pomagaj, sefe.(tamo gde je radzinski, to je ona stanica gde ce posle da bude jednooki rus, jel da?)i kakav piket fensis momenat kada dzek dolazi u dom lefleurovih, ih.sudeci po dzulijet, rad na kamionima pospesuje rast grudi. sto mi to niko nije rekao kad sam bila tinejdzerka.
Link to comment
ali, po prvi put im ne oprastam rupu. mali ben je video saida, kako ga onda nije prepoznao kasnije, kad ga je "ispitivao" kao henrija gejla?
ko kaze da se ne sjeca? samo nama nije rekao da ga se sjeca.ja bash mislim da je upravo to ono zbog chega je ben uvijek bio za korak ispred lostiesa. za sojerovu knjigu ne znam, nema odgovarajuceg screencapa, makar ga ja nisam nasao. da, radzinski je u flame-u, u kojem je kasnije rus i koja je raznesena nakon posjete sayida, lockea i kate.
Link to comment
ali, po prvi put im ne oprastam rupu. mali ben je video saida, kako ga onda nije prepoznao kasnije, kad ga je "ispitivao" kao henrija gejla?
Ko kaže da ga/ih se ne seća?Ja sam uverena, da se mali gad,seća svakog j.....g detalja njihovog prisustva u njegovom detinjstvu, i da je u tome njegova prednost. Pa, nije valjda trebalo, u situaciji koja je pod "visokim naponom", da razjarenom Arapinu kaže,"hej, pa mi se znamo, još iz 1977., ali ti još to ne znaš, zapravo saznaćeš to za tri godine", pa ne bi dočekao da kaže keks.Takođe, sam uverena i da je pista na Hidri urađena zato što je znao da će mu jednog dana trebati. Edited by Arkadija
Link to comment
Takođe, sam uverena i da je pista na Hidri urađena zato što je znao da će mu jednog dana trebati.
Jel moze neko da me podseti kada je sagradjena ta pisa i ko ju je sagradio, posto se toga uopste ne secam.. ?
Link to comment

a radzinski [koji btw ima odvratno prezime, mater mu :puke: ] gleda muppet show :)

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Ko kaže da ga/ih se ne seća?Ja sam uverena, da se mali gad,seća svakog j.....g detalja njihovog prisustva u njegovom detinjstvu.
na ovom topiku ne sme da se kaze nijedna ruzna rec o benriju, ali posto ti je prvi put, oprastam.zaboravljas da su ben i said imali "plodonosnu" vezu i posle ostrva. takodje, ako je smantao loka tokom osrtvskog voterbordinga, zasto nije i saida?no, nema veze. dajte teorije zasto su san i lapidus videli kristijana i da li je drugo vreme u pitanju?
Link to comment

sayida je bilo malo teze za smantat jer se ako se ne varam i nisu bash previshe sretali, izuzev onda kad ga je sayid izlupao u hatchu.zasto su san i frank vidjeli kristijana - nemam pojma. moze li biti da se faraday [uh, jedva, vuklo me da napisem 'g' umkesto 'd' :) ] zeznuo i da njegova teorija da vot hepnd hepnd nije potpuno tacna i da se istorija ipak moze promjeniti? jer onaj processing center josh ima dharmine logoe posvuda, nisam siguran da je tako bilo kad su 'nashi' bili u othertonu. plus, kad frank manirom iskusnog golgetera spusta avion na pistu, chuju se brojevi [4, 8, 15, 16] - a russo je rekla da je ona tu transmisiju iskljuchila kada je stavila svoj poziv u pomoc. znchi da se ne bi trebalo chuti nista, s obzirom da su djek i ekipa ukinuli i mirin poziv u pomoc u radio tower-u.

da li je drugo vreme u pitanju?
u odnosu na ono vrijeme gdje su jack i ekipa - da.
Link to comment
sayida je bilo malo teze za smantat jer se ako se ne varam i nisu bash previshe sretali, izuzev onda kad ga je sayid izlupao u hatchu.
na to sam i mislila, zar ti se ne cini da bi benri umeo da se izvuce? mada, verovatno mu je tad cilj bio da "zavede" loka. opet, sigurno je to bar deo tajne unije benri-said posle povratka sa ostrva.
zasto su san i frank vidjeli kristijana - nemam pojma. moze li biti da se faraday [uh, jedva, vuklo me da napisem 'g' umkesto 'd' :) ] zeznuo i da njegova teorija da vot hepnd hepnd nije potpuno tacna i da se istorija ipak moze promjeniti? jer onaj processing center josh ima dharmine logoe posvuda, nisam siguran da je tako bilo kad su 'nashi' bili u othertonu. plus, kad frank manirom iskusnog golgetera spusta avion na pistu, chuju se brojevi [4, 8, 15, 16] - a russo je rekla da je ona tu transmisiju iskljuchila kada je stavila svoj poziv u pomoc. znchi da se ne bi trebalo chuti nista, s obzirom da su djek i ekipa ukinuli i mirin poziv u pomoc u radio tower-u.
drzim se toga jer kristijana vide (i pricaju sa njim) samo oni koji su, jelte, bitni za ostrvo, lok, hrli i sl. opet, san je u semi sa vidmorom. lapidus je kolaterlna steta verovatno.istorija se vec promenila, jebiga, cim su se cvetic, dzulijet sa vecim sisama i ostali insajderisali u darmu, a tek sad kad su ovo troje dosli, ih. ali, daleko je (vremenski) benov incident -- tj, rekla bih da je benov ausvic darme ono u sta su usli/dosli san i lapidus. to mi je trenutna rubikova kocka.p.s. hvala na izrazenom postovanju prema faradeju.
Link to comment
na to sam i mislila, zar ti se ne cini da bi benri umeo da se izvuce? mada, verovatno mu je tad cilj bio da "zavede" loka. opet, sigurno je to bar deo tajne unije benri-said posle povratka sa ostrva.
pa da, vjerovatno ga je mogao nekako izmanipulisati, nije da se ne slazem, samo mi ne izgleda bash kao 'rupa' tj. ochigledan propust u prichi.
drzim se toga jer kristijana vide (i pricaju sa njim) samo oni koji su, jelte, bitni za ostrvo, lok, hrli i sl. opet, san je u semi sa vidmorom. lapidus je kolaterlna steta verovatno.istorija se vec promenila, jebiga, cim su se cvetic, dzulijet sa vecim sisama i ostali insajderisali u darmu, a tek sad kad su ovo troje dosli, ih. ali, daleko je (vremenski) benov incident -- tj, rekla bih da je benov ausvic darme ono u sta su usli/dosli san i lapidus. to mi je trenutna rubikova kocka.p.s. hvala na izrazenom postovanju prema faradeju.
san i lapidus, kao i ben, locke i ekipa su u 2007. to je eksplicitno recheno pocetkom epizode. osim ako san i lapidus nisu prelazeci sa manjeg na vece ostrvo prosli kroz neku vremensku kapiju or samting, sto mislim da bi bilo previshe i po standardima losta.s obzirom na to, postavlja se pitanje - da li se uopste desio purge? jer, ako se jeste to dogodilo, othersi su preuzeli barake, i skinuli sve dharma znakove i tako to... ali u jednoj sceni vidimo 'dharma processing center' znak i to u kadru nekoliko sekundi, sto bi moglo da znachi da se mozda purge nije desio, nego da je dharma josh dugo ostala u othertonu/dharmavillu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...