Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Naravno da je jedna od najvecih serija ikad, bez ikakve sumnje. Iako su zasrali kraj.
+1iako su veoma, krajnje, do uvredljivosti zasrali kraj
Link to comment

Pa neam pojma, nisam tako doživeo, ali moguće da je do mene. Verovatno je moglo bolje, ali u principu onda to verovatno ne bi bila ta serija. Hoću da kažem da mislim da je teško mogla mnogo bolje a da ostane u principu ovo što jeste. Ali opetkažemponavljam, mislim da razumem zašto ste razočarani toliko. Obećala je više nego što je ispunila, to je tačno, ali prosto mislim da je i ovako ispunila dovoljno - stvar ukusa, ali ono što je važnije mislim da nije to što je obećala više, nego što je obećala nešto malo drugačije od onog što se na kraju ispostavilo da jeste. To kapiram da vam je problem, ali...

Edited by MancMellow
Link to comment

nemam problem sa religijskim aspektom losta, cak mi je bilo vrlo zabavno da trazim brojne religijske reference razasute u seriji i nadala sam se mastovitom raspletu koji bi ukljucio i religijski i teorijskofizicki aspekt, time jos jednom poentirajuci na dualizmu (sto je jedan od osnovnih motiva serije). ovako, nivo apstrakcije u finalu, prije svega dramski - zbog gubljenja naboja, ali i filozofski (s obzirom da je lost bio u tom smislu jako pretenciozna serija) prosto ne mogu a da ne smatram skroz promasenim. nepovratno me nanervirao taj njuejdzerski pesimizam spram nauke. a dobro, ukusi su razliciti :) jesi gledao karneval?tu je mnogo spretnije manipulisano religijom, a pri tom kontekst nije bio teorijskofizicki nego istorijski, pa time mozda i tezi za kontrolusteta sto je serija ubivena poslije 2 sezone.ali, ako racunamo put a ne cilj, lost mi je, od svih serija koje sam ikad gledala, donijeo najvise uzivanja i odnijeo najvise vremena (mada je objektivno wire (kog obozavam) ispred njega po kvalitetu). i s obzirom kolko se svaki put iznova iznerviram zbog finala, ocigledno je da ga jos uvijek volim :Dedit: a said je super, fakat :)

Edited by morgana
Link to comment
ali, ako racunamo put a ne cilj, lost mi je, od svih serija koje sam ikad gledala, donijeo najvise uzivanja i odnijeo najvise vremena (mada je objektivno wire (kog obozavam) ispred njega po kvalitetu). i s obzirom kolko se svaki put iznova iznerviram zbog finala, ocigledno je da ga jos uvijek volim :D
Slažem se sa svim, sem sa poređenjem sa Wire.Nikada ni za jednu seriju, pre, a verovatno, ni ubuduće, nisam satima razmišljala, šta, ko, kako, gde, skupljala po netu mape ostrva, tražila, opskurne tekstove po blogovima i fan sajtovima, diskutovala o transcedentalnim aspektima putovanja kroz vreme na nekoliko foruma na srpskom i jednom na engleskom itd....... I onda dobiješ onakav mlak kraj. Kad kažem mlak, znači da me je bes skoro prošao, ali im nikada neću oprostiti. :)
Link to comment
ovako, nivo apstrakcije u finalu, prije svega dramski - zbog gubljenja naboja, ali i filozofski (s obzirom da je lost bio u tom smislu jako pretenciozna serija) prosto ne mogu a da ne smatram skroz promasenim. nepovratno me nanervirao taj njuejdzerski pesimizam spram nauke. a dobro, ukusi su razliciti :) jesi gledao karneval?tu je mnogo spretnije manipulisano religijom, a pri tom kontekst nije bio teorijskofizicki nego istorijski, pa time mozda i tezi za kontrolusteta sto je serija ubivena poslije 2 sezone.ali, ako racunamo put a ne cilj, lost mi je, od svih serija koje sam ikad gledala, donijeo najvise uzivanja i odnijeo najvise vremena (mada je objektivno wire (kog obozavam) ispred njega po kvalitetu). i s obzirom kolko se svaki put iznova iznerviram zbog finala, ocigledno je da ga jos uvijek volim :Dedit: a said je super, fakat :)
Nisam gledao Karneval, kažem ja lepo, nisam manijak za serije, a i više volim da odgledam na ovaj način (na izvolte :)). Pai True Blood gledam svaku sezonu za sezonom, ali tako što sačekam do septembra pa onda gledam sve odjednom :DJeste serija u početku bila preambiciozna, obećavala je ko Dinkić pred izbore, i levo i desno. Znali su da nema šanse da sve kvalitetno završe. Stvar je ukusa samo to da li je ono što je bitno ili bar što je nekom gledaocu bitno kvalitetno završeno i zaokruženo. Ali to što si rekla - put - mislim, ovo je TV serija, nije klasična umetnost, to je na kraju krajeva deo pop(ularne) kulture i u tim okvirima jeste epic. A to što se i dalje toliko nervirate oko finala ili poslednje sezone, to upravo dokazuje da ste sličniji ovima iz vaše generacije gledalaca Losta koji je i dalje prilično obožavaju nego meni :) što je i logično: jedno je dva meseca života sa nečim, a drugo je šest dugih godina...
Link to comment
Nisam gledao Karneval, kažem ja lepo, nisam manijak za serije,
Ih, pa gledanje Jevanđelja Sekte HBO se ne računa u manijačenje. Carnivale, Wire, Rome, Deadwood se odgleda, pa onda sve ostalo. To se ionako ne računa u serije, to je način života.
Link to comment
jesi gledao karneval?tu je mnogo spretnije manipulisano religijom, a pri tom kontekst nije bio teorijskofizicki nego istorijski, pa time mozda i tezi za kontrolusteta sto je serija ubivena poslije 2 sezone.
Poređenje je prilično na mestu, i Carnivale ima tragično skarabudžen rasplet koji ne može a da ne razočara... samo što oni, jel'te, imaju opravdanje - serija se gasila, morali su na brzinu nekakav closure da izmuljaju pred fajront. Lost je sa druge strane imao godine i godine da ispriča svoju priču, ispostavilo se da su za to bolno nesposobni. Navukli su ogroman broj ljudi spremnih da zažmure na oba oka i kažu "Ma OK je sve to, oprostio bih im, samo da je malo bolje finale..." i opet su podbacili.Manc je u pravu kad kaže "obećala je više nego što je ispunila", samo što posle toga ne bi smelo da ide nikakvo "ali".
Link to comment
  • 1 month later...

Zavrsio i ja, utisak vrlodobar™. Moram priznati da zavidim ovima sto su pratili seriju live, pa i ovo kukanje na finale (bas iscitavam) je klasican love/hate odnos koji ja nikad necu imati because I had to be there. Prokleti srecnici! angry.gif Na svetlijoj strani™, ja sam mislio da sam JA dezurni fanboj na ovom forumu, realno je luba jedno 4815162342 puta gora. :D

Link to comment

Sa onim drugima, ali to je tako kad gledas sve u paketu, usredsredis se na glavnu radnju a ove sitnije nerazjasnjene misterije pocnes da zaboravljas. Posle kad sam citao topic sam video sta je sve ostalo otvoreno, ali me je do tad vec bilo briga, finale odradilo posao. :D

Edited by Calavera
Link to comment
Sa onim drugima, ali to je tako kad gledas sve u paketu, usredsredis se na glavnu radnju a ove sitnije nerazjasnjene misterije pocnes da zaboravljas. Posle kad sam citao topic sam video sta je sve ostalo otvoreno, ali me je do tad vec bilo briga, finale odradilo posao. :D
Normalno.Lost je propatio od toga što je otprilike to serija kojoj su prve 2-3 sezone svi odgledali u cugu, a posle gledali uporedo sa emitovanjem u BullShit of America, jerbo je do tada blagorodni širokopojasni zaživeo, a hajp je bio enorman, pa su svi pratili uporedo. I tu se skroz promenila filozofija gledanja, kao i posmatranja na radnju, likove itd. Naravno, dežurni retardi su se bavili razjašnjavanjem kojekakvih misterija i misterijica po forumima, a genije JJ je bukvalno išao po forumima i kopao ideje za dalje i hvatao sve te silne misterije koje nije ni nameravao da nešto posebno razjašnjava, što je i sam priznao. Jebiga. Ali gomila klipana je verovala da tu postoji neki neverovatni master plan i hajpovala ljude svađajući se oko toga šta su kreatori serije zamislili po pitanju A i pitanju B... :fantom: Edited by Filipenko
Link to comment
Sa onim drugima, ali to je tako kad gledas sve u paketu, usredsredis se na glavnu radnju a ove sitnije nerazjasnjene misterije pocnes da zaboravljas. Posle kad sam citao topic sam video sta je sve ostalo otvoreno, ali me je do tad vec bilo briga, finale odradilo posao. :D
Upravo (u najkraćem), dragi kolega u kašnjenju
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...