Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

dragi moj, nikad od tebe pravi diler. svakoj musteriji govoris ono sto zeli da cuje :Pposto sam za lost u manjini, moram da se koristim svim sredstvima.ali istina je, manc, nikad ne lazem, narocito kada se radi o broju 16, broju 7 i lostu.

Link to comment
Mislim, ova serija na kraju svih krajeva i jeste banalno religijska u neku ruku.
slazem se, posebno kraj koji je na nivou pripovedanja u adventistickim crkvama 7. dana.
Link to comment
Verovatno je drugačije kad imaš celu seriju na kompu na izvolte i kad sa nestrpljenjem očekuješ kaće sledeća epizoda kaće sledeća epizoda i onda...(skoro) ništa. U mom slučaju to je značilo - pa ništa, aj sledeću epizodu da vidim jel će nešto da se desi
Pa dobro, opšte je poznato da je bolje za zdravlje tako kako si ti gledao, ali...Priznaj da je i tebe neuporedivo bolje radilo ono kad na kraju S1 ulete neki ljudi na brodu i otmu dečaka (WAAALT!), posle čega sledi Desmond u hatchu pravo niotkuda na početku S2... nego ono tamo krajem S4 (?) kad emo Jack drami na aerodromu (We have to go baaack, Kate!)Jedan cliffhanger te ostavlja maksimalno zainteresovanim, sa osećajem da pratiš uvodne delove neke kompleksne i bogate priče.Drugi te ostavlja svesnim da i dalje gledaš presipanje iz šupljeg u prazno.
Link to comment

uh, kad se setim da sam trosatno grand finale (sa sve sat i po reklama) gledao live do 8 izjutra... ahahah koliko sam bio besan! mozda da sam gledao ko covek u neko normalno vreme, verovatno da ne bih toliko ispizdeo na seriju :)

Link to comment

noup. ja sam finale gledala od 8 ujutru, bez reklama, naspavana. prvo mi je bilo bijedno, pa sam se jedno 2-3 sata iz petnih zila trudila da mi se svidi, pa sam onda konacno i nepovratno popizdila i htjela da razbijem tv.<_<

Link to comment

Ok ok, hvala svima na savetima šta očekivati, aj napisaću šta mislim (mada moje mišljenje o filmovima i serijama ne vredi mnogo tj. skoro ništa - osim možda kad je reč o samoj glumi (da ne objašnjavam...) - kad danas odgledam i kraj serije. Da Lubo, u pravu si, najkraći put do mog srca vodi preko stanovitog FC-a :D, da Weenie, u pravu si, momenti u prvim sezonama su izgledali upečatljivije od onih u kasnijim, ali, kako je to rekao veliki pisac sa juga Srbije, kraj mnogo kazuje :D tako da, bar kad je moje gledanje u pitanju, imaju priliku da sve dovedu u neki logičan završetak, videćemo...

Link to comment

Well, šta reći, koju posluku porati... Ne, ostajem pri tome da su najvažnije stvari razrešene, doduše - neke na malo bez veze način. Srce ostrva, zašto treba čuvati ostrvo, šta je ko tačno, to je sve ok. Opet ću reći, razumem razočarane. Krenulo je kao nešto što je polu-SF avantura, a završilo kao introspekcija i to, sa ovim afterlifeom, kao ekstremna introspekcija svakog karaktera ponaosob. Generalno, skromno mislim, kao što sam rekao, da nema ništa pogrešno sa tim. Mislim da ne stoji da je to "već hiljadu puta viđeno", jer hiljadu puta je viđeno i da neko opisuje emocije između dvoje ljudi, pa je opet o tome moguće, i uvek će biti moguće, snimiti ili napisati nešto kvalitetno. Nije problem sa serijom što se završava nešto mnogo neadekvatno i nekonzistentno, nego što sve vreme zavodi jednu publiku, a za to isto vreme se zapravo okreće drugima. E sad, ja se neću buniti mnogo jer ja sam ukusom više među tim drugima i tu je cela stvar, mislim, kako je ko doživeo kraj serije. Dinamika je padala kako je serija išla, tu nema zbora. Ali nije, bar što se mene tiče, pala ispod dozvoljene granice. Mislim, dajte da se ne lažemo, serija je epska, apsolutno. Pogledao sam na kraju malo i te blogove i forume, itd. Popularnost možda nije merilo ni za šta, ali nije svejedno ni među kojim i kojim ljudima je serija popularna. Nema govora o tome da je u, hmm, umetničkom smislu (onoliko koliko se to odnosi na TV serije) serija 1 failure. Nema govora. E sad - gluma, bar što se tiče ovih glavnih. Cast je urađen generalno kako treba. Ipak, očigledno je da dva možda i glavna lika imaju glumačka ograničenja - M.Fox i J.Holloway. Malčice su im siromašne facijalne i glasovne ekspresije. Pri tom se to još i više odnosi na Hollowaya. Slično mogu reći i za Evangeline Lilly, na žalost. Za T.O'Quinna sam u početku mislio da je prosek, ali na kraju - wow. Naveen mi je isto odličan, a o M.Emersonu nema potrebe trošiti reči. H.I.Cusick i Jeremy Davis vrlo, vrlo dobri. Elizabeth Mitchell - tu ne mogu da budem objektivan :D Što se tiče međuljudskih emocionalnih odnosa - malo ću se korigirati: potpuno mi je neubedljivo da su Jack i Kate nekakvi sudbinski partneri u "eternity", bar što se tog dela njihovog života tiče, a apsolutno mi je van pameti da su to Juliet i Sawyer. Cela serija je vođena drugačije i nema tog trenutka smrti, bez obzira ko je jedan pored drugog (a Kate i nije pored Jacka) koja će to da promeni. A sad, opušteniji deo posta :D

daj bar reci koja ti najbolja riba
uf, to će ti verovatno biti razočaranje ^_^ a i već sam nagovestio :)

:wub:A od muških karaktera omiljeni lik - Sayid. Bio sam maltene u iskušenju da ustanem i salutiram kad je otrčao sa bombom. Car. Mislim, naravno, ne samo zbog toga.

Edited by MancMellow
Link to comment
Mislim, dajte da se ne lažemo, serija je epska, apsolutno.
Pa hvala na konačno malo zdravom razumu. Ima razočaranih, razumem ih, ali se ova prosta činjenica stalno zaboravlja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...